Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól esznek 5ször a...

Mikortól esznek 5ször a babák, olyan bontásban, hogy reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam 7hós, és már nem kap tápszert csak tejpépet, meg főziket, gyümit, yoghurtot.Eddig 4szer evvett 1 nap, de teljesértékü étkezések voltak.Viszont tegnap észre vettem, hogy hakicsúszok a 4 órából akkor se kiabál, és kibr 5-6 órát is 2 étkezés közt.Viszont így nem lesz meg a napi 4.Akkor most már lehet, hogy 10 óraira meg uzsira kapjon valami kis gyümit, vagy 1 yoghurtot?Ami mondjuk nem teszki 1 nagy étkezést?
2009. márc. 26. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam kb. 7,5 hós kora óta így eszik: reggel-tápszer, tízórai-gyümölcs, ebéd-főzeléh hússal, uzsonna-gyümölcs, vacsi-főzelék hússal (ugyanaz, mint ebédre), kb. 1 óra múlva az elalvás előtt tápszer. kb. 3-3,5 óránként eszi. Amíg anyatejes volt (7,5 hónapos koráig) addig is 3 óránként evett.
2009. márc. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Még annyit, hogy a gyümihez szoktam tenni joghurtot vagy egy héten egyszer túrót vagy valamilyen gabonapelyhet.
2009. márc. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi 6 és fél hósak vagyunk. Tulajdonképpen nálunk is csak 4 étkezés van általában. A tízórai kimarad. Reggel tápszert kap, ebédre főzeléket, uzsonnára gyümölcsöt ilyen teljes kiörlésű gabonásakat, vacsira pedig tejpépet gyümölccsel. Próbáltam tízórait adni neki, de akkor nem evett ebédet, csak 2-3 körül. akkor meg már az uzsonna maradt el, és úgy nem aludta át az éjszakát. így én egyszerűen kihagyom neki a tízórait. Reggel 5-6 között eszik, aztán fél12-12 között ebédel, vagyis 6 óra telik el a ket kaja között, mégsem jelzi, hogy éhes lenne. Igazából szépen fejlődik, én ezért nem aggódom rajta. Szerintem te se erőltesd neki a sűrűbb evést, ha így jó neki, jókedvű, jóllakott és átalussza az éjszakát, akkor ennyi az igénye!
2009. márc. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi már 9 hónaposok vagyunk, de nem olyan rég álltam én is rá az 5x-i etetésre. Mióta ezt bevezettem azóta a manó még az északát is átalussza. Reggel még cicit kap, ez kb 7-8 óra között van mindig.(bár úgy veszem észre valami laktatóbbra kell cserélnem a cicit már). Aztén 10 óra körül kap egy babajoghurtot vagy egy üveges kajának megfelelő mennyiségű gyümit. Ez alma, alma-banán, alma amibe daráltkekszet keverek, vagy egy üveges gyümi szilva, barack vagy valami. Aztán kb 20 perc múlva el is alszik és háromnegyed 1 körül ébred. (Vagy elöbb)Akkor jön az ebéd. Az hazi főzelék husival.Leöblítve cicivel. Aztán 4-5 között jön az uzsi. Ami a 10-órai valamelyik gyümiváltozata. Ilyenkor van mikor elbóbiskol még egy fél órára. Aztán vacsi 7 óra körül.Vagy az ebédból maradt főzeléket kapja meg vagy tejpépet csinálunk neki. Aztán megint cici és már alszik is. Nálam ez vált be, de persze minden baba más. Az időpontokat hihetetlenül betartja. Szerintem egész jól beosztottam. Már csak a reggeli tejcsit kell lecserélnem valami másra. Majd kitalálom mi lenne jó neki, de valószínű valami tejpépre tudom lecserélni.
2009. márc. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mi most úgy eszünk, hogy reggel 7 és 8 között kel akkor 8 körül reggeli gyümi kekszel, vagy yoghurtal, 12 körül eszik főzit, de mostanság 10-11 körül elalszik és 12-13között kel,akkor ebédel. 4 körül megint főzi, és 8 körül tejpép.De nagyon elkezdett hízni.És tegnap elhúzta a du. kaját úgyhogy csak gyümitkapott 1 yoghurtal, hogy 8 körül tudjon vacsizni. És ezért gondoltam, hogy bevezetem, hogy kapjon 10órait, meg uzsit.Valami kis finomság,nasira gondoltam: gyümi, yoghurt.De hogy ne tegyenki 1 teljes értékű étkezést.


Köszi a válaszokat! :)

2009. márc. 26. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!