Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az igazsag? Tul tudom...

Mi az igazsag? Tul tudom etetni, vagy nem?

Figyelt kérdés

Ket hetes kislanyom napkozben anyatejet kap uvegbol, ejszakara tapszert (sajnos nagyon nem ment a szopi, de errol nem kivanok kulon forumot nyitni). 80-120ml eszik 3-4 orankent - ez csak tegnap bomlott meg a meleg miatt, amikor gyakrabban kert enni, de kevesebbet.

Angliaban elek es itt ketten jonnek ki megnezni minket: a midwife (vedono-szuleszno) es a health visitor, aki a haziorvostol jon. Utobbi penteken merte a kislanyom, akkor volt 3740g (11 napos). Szerinte nem lehet a babakat tuletetni, mert a felesleget visszabukja, ha megis tobbet enne. Ma volt a midwife, 3860g-nak merte, es szerinte ez egy kicsit sok pentekhez kepest, es tul lehet a babat etetni, ne adjak 550ml-nel tobbet egy nap, ha hamar megehezne, adjak vizet. 3530g-mal szuletett.


2011. jún. 27. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Na, a víz a legjobb tanács...

Még nagyon pici a babád, és dög melegben oké adjál neki vizet, de ha nincs nagy meleg, akkor az anyatej-tápszer teljesen megfelelő számára.

Lányom mindig visszabukta, ha többet evett.

Amúgy teljesen jól hízott a babád, ez még nem sok. Valamelyik héten többet, valamelyik héten kevesebbet híznak a babák. Lehet, hogy jövőhéten a te babád is kevesebbet fog hízni.

2011. jún. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Koraszülött kislányommal (2200gr 43cm 32. hét)első 3 hétben kórházban voltunk volt súlyvesztés és egyéb problémák. Utána otthon a következő 3 hétben 1 kg-t szedett fel. Majd 4 hét alatt 1 kg-t, következő 4 hétben megint 1 kg-t és innét lassult a dolog, 4 hónaposan 6 kg. Persze ő főként tápszert eszik. Barátnőm viszont szoptat és az ő kislánya 1 hónap alatt szintén több mint 1 kg-t gyarapodott a kezdő súlyától számítva.
2011. jún. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Előző vagyok, azt akartam írni, hogy szerintem sem lehet a babákat túl etetni és éheztetni sem. Ha többet akarnál neki adni mit amit kíván, biztosan nem tudnád beleerőltetni. Kislányom 4 óránként evett 3 hetes kora óta, védőnő mondta, hogy ébresszem fel 3 óránként és etessem meg, hát 1x megpróbáltam, de nem ment. Amikor 10 hetesen hirtelen 160 ml-re növelte kislányom saját akaratából az adagját, sokat visszabukott egészen 3 és fél hónapos koráig. Most 4 hónapos 2 hetes, még mindig nagyjából 130-160 ml-ket eszik, heti 2-3szor eszi meg a 200 ml-t. Lényegesen lassabban gyarapszik már természetesen mivel nagyobb és rengeteget mozog.
2011. jún. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

sztem nem lehet, sztem még tápszerrel sem nagyon. a kicsi babáknak ez még nem azon az alapon működik, hogy nyamnyam de finom, igaz má pucanok de még eszek! elég volt hát elég volt, mert jóllakott. az hogy többet eszik az ember mint kellene, az későbbi ártalom, inkább egy rossz szokás.

amúgy az én 2,5 éves kislányom még a sütit meg bármit is visszautasítja a felénél, ha már "teleette magát".

nem hogy ilyen pici baba.

zárójelben megjegyezem, hogy a kislányom aki 2800 gramm volt hazajövetelkor az első 1 hónapban több mint kilót hízott, majd a második hjónapban majdnem ketőtt (ő csak anyatejes volt). iszyonú hurkás volt, de ezzel nem volt senkinek baja. most 2,5 évesn kb. 91 cm és 13 kiló, ami pont megfelelő az ő korában, nem tokás, nem hurkás, hanem pont jó.

2011. jún. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
helyesen: "több mint 1 kilót"
2011. jún. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat :)

Na igen, neki is van kis tokaja, pocija, meg kis hurkak a combjan, de en ugy tudtam, igy nez ki egy kisbaba, es nem azert van, mert kover lenne. De szerintem teljesen aranyban van mindene, nem Pa-Do-Do...

Nem ertem, miert kell igy korlatozni, hogy mennyit ehet, hiszen minden baba mas, es az enyem igy ohajt fejlodni... es ahogy itt olvasom, nincs egyedul :)

Egyedul ma reggel adtam neki par csepp vizet, mert tenyleg dog meleg lett (33 fok odakint, 26 bent, az osszes ablak nyitva, a joegnek nem akar lemenni... raadasul itt remek paras levego van... hulye sziget...)

2011. jún. 27. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!