Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha maga helyett...

Mit csináljak, ha maga helyett engem akar etetni a lányom?

Figyelt kérdés

14 hónapos a kicsi és hétfő óta adok neki is kanalat a kezébe, hogy próbálkozzon az evéssel. A baj csak az, hogy esze ágába sincs a saját szájába rakni az ételt, nekem akarja adni. Már próbáltam hogy megeszem róla, aztán felé fordítanám a kezét, meg próbáltam úgy is, hogy rögtön mondtam, nem anya eszik, hanem te. de sajnos egyáltalán nem engedi behajlítani a kezét.

volt már így más is? mit lehet még tenni?


2011. okt. 20. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:

hagyni kell, még csak most ismerkedik a kanállal

közben Te is eteted nyilván egy másik kanállal

idővel rájön, hogy magát is tudj etetni, bár addig sok folt és felesleges paca keletkezik, de ez egy ilyen időszak

2011. okt. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

persze, ezzel én is tisztába vagyok, nem a foltok zavarnak, csak hogy magának nem rakja a szájába:( azért aggódok, mert már vigyáztam nem egy gyerekre, de ilyet még nem tapasztaltam...

most ez elmúlik majd magától vagy szóljak rá?

2011. okt. 20. 13:44
 3/8 anonim ***** válasza:

kedvesen elmondhatod neki, hogy magát etesse, de maradj türelmes, mosolygós, hogy ne menjen el a kedve az egésztől

még új neki a dolog, és élvezi, hogy etetheti anyát

hidd el, nem ő az egyetlen ilyen gyerek és érettségikor már mind magukat etetik, nyugi

2011. okt. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
:)
2011. okt. 20. 13:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, idővel rá fog érezni! Az én kicsim is midig csak turkálta a kanalát az ételbe, aztán kajarajzokat húzott vele az etető tálcán, vagy megmarkolta, és kajás lett a keze, meg engem is etetett, ahogy téged. Ezek segítik őt ismerkedni a szituációval, egyre jobban rájön a dolgokra. Sőt, lehet, hogy már rá is jött, csak neki sokkal izgalmasabb minden más játék a kanállal, minthogy ő maga egyen vele...végülis mennyivel jobb téged etetni! A mi picinknél akkor volt az áttörés, mikor már túl türelmetlen volt, a tálkája kanalakkal előtte, benne a főzelék, már csak kenyeret akartam neki beletördelni, ekkor nem bírta tovább, kiszolgálta magát. Fogta a kanalat, és gyönyörűen, kajacsepp mentesen betette az ételt a szájába. Mikor akar, szépen eszik egyedül, de általában inkább játszik még vele. Neki minden más érdekesebb a "varázspálcával", mint az evés:)
2011. okt. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

mi lenne ha együtt ennétek ?


te is eszed az ebéded mutatod neki h anya is eszik igy ni bele a szájába a finom hamit

közben ha nyújtja feléd a kanalat mond h neked van ennid és azt eszed és köszi de inkább a sajátodat

és rakd a szádba a kanalat .. nyam-nyam így kell

közben meg etesd a kicsit is


végül majd rájön h mi is a dolga

2011. okt. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is sokszor kéne látnia, hogy eszel, meg hogy mások esznek. Mert ő végülis csak téged utánoz, ha te se rakod a saját szádba, akkor ő is a tiédbe teszi, nem a sajátjába. Teljesen logikusan gondolkozik :) Úgyhogy egyetek sokat együtt, vagy előbb ő aztán te...
2011. okt. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen, az együtt evés megvan:) olyan is van, hogy mi a párommal kényelemből a szobába eszünk. ha látja és kér, adok a sajátomból. bár ez elég ritka, általában nem foglalkozik velünk.
2011. okt. 21. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!