Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hós ügyesen rágcsáló babának...

9 hós ügyesen rágcsáló babának mi olyat lehet enni adni amiről nem feltétlenül kell tudjon a védőnő? PL: tejtermék, házi süti, kenyérbél vmivel.

Figyelt kérdés
Darabos ételhez szoktatott babámnak eddig krémtúrót meg tejszeletet adtam illetve mirinda szeletet és meggyes sütit. A házi kinder sütiben pudingos krém van, olyat ehet? A védőnő szerint pépeset adjak neki amíg ki nem nőnek a rágó fogai, ja és híznia se kéne sokat mert mát 11,2 kg (viszont kúszik, kezd mászni és lépdel ha fogom a kezét). Ti miket adtok, adtatok ilyen korú babátoknak?
2011. jún. 27. 15:09
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
11%

" A védőnő szerint pépeset adjak neki amíg ki nem nőnek a rágó fogai.." Hát,én amikor már 1 foga volt a gyerekeknek,akkor már adtam nekik darabosat! Apukám kenyeret és füstölt kolbászt meg füstölt szalonnát adott a gyereknek,és nagyon ízlett neki! :-) Akkor volt 7 hónapos,egy foga volt alul,ami előtte pár nappal bújt ki. Azóta adtam neki én is a kenyeret,kenőmájassal,vajjal,kolbásszal,szalonnával,párizsival. Ha sütöttem sulymot,azt már egészben adtam a gyerkőcöknek,elnyammogták. Azóta már csak villával törtem a kaját. Mivel nincs a családban tejre érzékeny,így már fél éves kortól kaptak túrórudit- csoki nélkül-, sima joghurtot, főztem pudingot, bármit sütöttem (gyümi torta pl,) abból is kaptak már 7 hónaposan! Nagyon szerették,és nem ártott meg nekik!

Szegről végről 9 hónaposan már mindent ettek a pörköltön és babgulyás levesen kívül,amit mi! És 9 hónaposan már egyedül ettek- felügyelettel! - és ilyenkor már a villát is félre tettem.


Üdv:2gyerkőcös

2011. jún. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

11 kg :)

hát az tényleg sok.

15 hós a lányom ő 11 kg..

ne haragudj de szerintem ne adj neki annyi nasit..

inkább almát répát. krumplit pürésítve,

inni pedig vizet, vagy üres teát,

tejet pedig talán a 1,5 % -osat, forralva

nem tudom igazából

a lényeg hogy nem kell tömködni édességgel

sok gyümölcs, főzelék, husi,

azért 11 kg szerintem

bocs ha megsértettelek !

2011. jún. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
86%

Lehet átlagon felül nagy egy baba, belefér akár a 11 kg is, ha nem kövér. De édességet tényleg ne adj neki, mert ártasz az egészségének és kövér babából kövér felnőtt lesz. A cukor árt a fogaknak, az elhízás szív, bél, ízületi... stb. problémákat okozhat később, és cukorbetegség is kialakulhat.

Lehet persze nasit adni, naponta egyszer. Lehetőleg olyat, amiben természetes cukor van (gyümölcs, tej, szőlő). Pici házisüti is belefér (tojás nélkül).

Szerintem olvasd el ezeknek a gyári édességeknek (mint pl. puding, tejszelet) vagy az előttem említett párizsi apróbetűjét és olyat ne adj neki, amit nem értesz. (Most lehet azzal jönni, hogy mi is felnőttünk, pedig felnőtt kaját kaptunk piciként, de azért nem érdemes kockáztatni, és a magyar átlagéletkor sem a top...)


Egyébként bármi olyan darabosat ehet, amit szét tud morzsolni az ínyével. Viszont pépesbe nem szabad darabosat rakni, mert félrenyelheti. Olyat adj, amit megfog és látja, hogy most rágnia kell. Pl. kifli, babakeksz, szétfőtt vagy puha gyümölcs-zöldség (pl. banán, meghámozott megy).

2011. jún. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
*cukor van (gyümölcs, tej, szőlő) = mármint fruktóz, laktóz, glükóz! Szôlôt és tejet ne adj neki :) bocsi
2011. jún. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam is 9 hónapos és 11 kg, de 78 cm magas és nem kövér gyerek, mozog egész nap:)

Az enyém még 3x szopizik( reggel, este és éjszaka is ébred egyszer), ma pl. tízóraira őszibarackot turmixoltam össze, azt kapta túróval. De sokat eszik natúr joghurtot is gyümölcsökkel (alma, körte, banán, őszibarack, meggy), főztem már neki tejbegrízt 1,5%-os tejből, tegnap túrógombócot vacsorázott, amit aludttejből csináltam, imádta:)

Egész szelet vajas és lekváros kenyeret megeszik, inni viszont csak forralt csapvizet kap.

Az enyém egyáltalán nem kap nassolni semmit, egyszerűen egy kis sózsák,az orvos is kérdezte már, hogy követ raktunk mi ebbe a gyerekbe:))

Ja, és nálunk tud róla a védőnő, hogy kap tejes ételeket, semmi kifogása nem volt.

2011. jún. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Nem mondanám kövérnek a babám mert ő is 77 cm magas mint az egyik válaszadóé. Most kezd jobban mozogni ezért remélem, hogy már nem fog sokat hízni. Édességet nem kap és cukrosat se a teáján kívül ami viszont napi 125ml, amúgy vizet adok neki inni.

Reggelire szopizik

Tízóraira joghurtot kap (danonino vagy ehrmann)

Ebéd főzelék

Uzsonna gyümölcs (ha leves akkor 1 tk. darált keksszel)

Vacsora tejpép (ezt szeretném kiváltani)

Lefekvés előtt szopizik.

Sütit, tejszeletet 1-2 alkalommal kapott.

Azért köszi az eddigi tanácsokat, remélem, hogy még írnak páran :-))

2011. jún. 29. 13:10
 7/33 anonim ***** válasza:

A védőnőd nem bántásból mondta, h amíg nincs kint a rágó foga ne egyen teljesen darabos ételt. ugyanis ha nem tudja megrágni az ételeket akkor nem is tudja megemészteni és pocakfájás lehet a vége.

Olyan ételt amiben tej van nem adnék még ilyen kicsi babának, én még a 17 hónaposomnak sem adok tejeset.De te tudod. Sütit pedig ilyenkor még egyáltalán nem adtam neki, ráér még ilyeneket enni az életben. Egye ami neki való, gyümölcs, zöldség, főzelék hús, tejtermék. A tejtermék már mehet nyugodtan, sajt , túró.

Viszont tényleg nagyon nagy a babád, 17 hónaposom sincs még 11 kiló, ezért is nagyon figyelj oda a táplálására, mert ha már most túlsúlyos, akkor ez csak az évek folyamán gyarapodni fog.

Én soha nem adok a kislányomnak az étkezések között nassolni valót. Nem kell rászoktatni a gyereket, h valamit mindig majszol. Van napi 5 étkezés, 3 fő és kettő kisebb, abban megkap mindent amire szüksége van.

2011. jún. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Füstölt dolgokat ( kolbász, szalonna) egy éves korig tilos adni!Lehet, hogy valakinek ez vicces, de nem szabad ezzel játszani, mert a saját gyerekedről van szó.Az én lányom is 9 hónapos, ő 6,5 kg, és 65 cm volt egy hónapja. ( eleve 2,5 kilóval született, és nálunk ez örökletes dolog, én is csak 8 kg voltam egy évesen)Sajnos nálunk a joghurt, túró és társai kilőve, mert március vége óta tejmentesen van tejérzékenység gyanúja miatt, mert lehet, hogy ez okozza, hogy alig hízott.Na mindegy!Szerintem is nagy a babád, de ez még mindig jobb, mintha amiatt aggódnál, hogy olyan pici, olyan törékeny..Én nassolnivalót csak főétkezés után adok.Pl. a reggeli tápszere mellé vajas zsömle darabkákat, vagy banán darabkákat.Kóstolta már a babapiskótát, a ropit só nélkül.Evett már kifli csücsköt, és meg szoktam kínálni egy-egy falatkával abból, amit én eszek, ki is nézi a számból.De soha nem 2 evés között!Azért, hogy ne vegye el az étvágyát a következő rendes evés előtt.Jó nektek, hogy adhattok tejszeletet, túró rudit, joghurtot,tejpépet, babakekszet. ( mert ha jól tudom, még abban is van tejpor) Lényegesen nehezebb helyzetben vagyok, mert gyakorlatilag semmi finomságot nem ehet.Elég gyér a tejmentes nassolnivalók köre.Én is csak azt tudom írni, mint előttem, hogy ha adsz neki valami csemegét, akkor gyümölcs legyen inkább.Nem kell túlzásba vinni a gyerek tömését, hiszen ő még csak csecsemő.Bőven ráér olyan brutális kajákat enni, mint mi felnőttek, egy éves kora után.Mi legalábbis szeretünk fűszerezni, és nem biztos, hogy az ő kis gyomra ezt szeretné.Egy egész élet vár rá, hogy mindent kipróbáljon.Ha a lányom nem lenne tejérzékeny gyanús, akkor sem adnék neki tehéntejet, túrógombócot stb.
2011. jún. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
36%

Eszik a gyerek tejszeletet, Mirinda szeletet, meggyes sütit, krémtúrót, de nem kap sem édességet sem cukrosat. Még szerencse, hogy az említettek egyike sem nem édesség sem nem cukros.

És a kérdés is mit adjak: házi süti, kenyérbél?

Nem mondjuk adhatok neki málnát, mert epret kapott már vagy mondjuk zöldborsót paszírozás nélkül?


És valaki még ideírja a 11 kiló jó. Hogyne, ilyen táplálkozás mellett, csoda, hogy nem kövérebb, de lesz ez még így sem. Tömd édeséggel, cukros kajákkal, tegyél a doktornőre, mindenkire, hidd el, ez így helyes. Csak tudod, majd ha a dagadt gyerekeddel a diabetológián kötsz ki, semmit nem kell mondanod a védőnőnek, kifogja találni magától is, persze nyilván most is sejti.


Ja és mit adok egy ilyen korú babának? Bébirépát, zöldséget, gyümölcsöt, zabpelyhet, tönkölypelyhet, natúr joghurtot, túrót gyümölccsel. Semmi édességet, cukrosat, tejszeletet, házi sütit. Ja nem is volt 11 kiló 9 hónaposan és nem mondták, jó volna nem hízlalni tovább.

2011. jún. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

ne haragudj hogy offolok de totál ledöbbentem!

nem azért nem adunk sz@rokat, műanyag kajákat a babánknak mert a védőnő le fog cseszni hanem mert a gyerekünknek szeretnénk a legjobbat adni és szeretnénk ha 20 éves korában nem lenne gyomorfekéje, emésztési gondjai, allergiája, cukorbetegsége, stb

azonkívül állni nem tudó babát nem állítunk a talpára és sétáltatjuk mert hazavágjuk vele a gerincét!

2011. jún. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!