Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hónapos kislányom állandóa...

Két hónapos kislányom állandóan jobbra fordítja fejét fekve. Ha alszik, próbálom átfordítani, de nem engedi akkor sem. Mit tehetnék, hogy mindkét irányhoz hozzászokjon?

Figyelt kérdés
2009. márc. 26. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
ne aggódj hozzáfog szokni. neki igy kényelmes amint megjelennek a helyzetváltoztató mozgások ez is változni fog. a koponyacsontok még alakulnak nem marad nyoma.
2009. márc. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én újszülött korától úgy csináltam, hogy 1-2 naponta megfordítottam az ágyban a fekhelyét. Szóval, ha szembe állsz az ággyal 2napig a jobb oldalon van a gyerek feje, 2 napig meg a bal oldalon. Így mindkét irányba fordítja a fejét, mert a hang meg a fény irányába fordul.
2009. márc. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat. Második válaszadónak mondom, hogy a kiságyában csak éjjel alszik a babóm, ott is szinte mindig a falnak fordulva, vagyis itt nem játszik szerepet a hang meg a fény, mert nincs. Nappal meg babakocsiban alszik legtöbbször, ott automatikusan balra fordul. Átfordítani meg félek, bár már próbáltam,de félek hgoy meghúzódik a nyaka.
2009. márc. 26. 11:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én babám is ezt csinálta, 1 hónapos korában mondta a doki, hogy kényszertartás jobbra - a méhen belül "elfeküdte", minden pelenkázásnál forgassam a fejét óvatosan ide-oda párszor. Bevallom nem mindig csináltam és így is szépen kinőtte.

2009. márc. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi 5 hetesek vagyunk és ugyanez. Mindig jobbra néz. Ha átfordítom, pár perc múlva vagy azonnal visszafordul. Nem hiszem, hogy gond.
2009. márc. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! 3 hónaposak vagyunk, és ugyanez, bár mostmár sokat javult. Voltunk ortopéd dokinál, azt mondta tornáztatni kell, és nappal próbáljuk a bal oldalára tenni. A mi babánk is babakocsiban alszik nappal, ott mindig bal oldalára teszem. 1x próbáltuk éjjel is arra rakni kb.5 percenként felsírt, erre a dokinéni azt mondta éjjel nem szabad a nyugalmát megzavarni akkor legyen csak a jobb oldalon. Mostmár a hátán alszik, de már maga is sokszor fordítja balra, de még mindig a jobb oldalt "használja" többet.

Megmondom őszintén a tornától mindig félek, mert tekergetni kell a nyakát balra, hát nem egy jó érzés.

2009. márc. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták a babaváró tanfolyamon, ha ilyen van, akkor egy színes kendőt vagy játékot kell oda akasztani a fejéhez, arra az oldalra, amerre nem fordul. Ha lerakod (akár a babakocsiba is) akkor néha mozgasd meg neki, hogy odafigyeljen rá. Nálunk nincs ilyen gond egyenlőre, de azért van egy zenélő plüss holdacska, azt néha átrakom a másik oldalra... Remélem segítettem.
2009. márc. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam is mindig jobbra fordította a fejét, a fal felé. Hiába tettünk színes dolgokat a bal oldalára, nem használt. Az ortopédián azt mondta a doktornő, hogy tornáztatni kell, mert le van tapadva a nyakizma. Próbálkoztam, de nem igazán hagyta magát. Egy kis cselhez kellett folyamodni: játék közben (imádja, ha az arcát és a nyakát puszilgatom) tornáztattam, észre sem vette. Hamar elkezdte a másik oldalra is forgatni a fejét, sőt néha teljesen kitekeri. Nekünk ez vált be.
2009. márc. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!