Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos csak az almát,...

10 hónapos csak az almát, körtét, húslevest, krumplit, répát, husit jogurtot eszi meg, oklendezik a kenyertol, darabos kajatol, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Hogy erjem el, hogy mast is egyen?
2011. jún. 27. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Ráérsz még ezekkel, ha magától megjön hozzá a kedve.

Hány foga van? Lehet, hogy a rágással is gondja van. Ne aggódj, idővel ős is megeszi majd a darabost. Szerintem pár hétig hanyagold ezeket, lehet, hogy ő fogja kérni később, ha látja ti is eszitek.

2011. jún. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De vajon eleg neki ez a nem tul fantaziadus menu?mar 8 foga van, jonnek a ragok...
2011. jún. 27. 20:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy elég. HA nem eszik pl. kenyeret, nem sokat veszít vele. A többi enniavlót meg meg lehet turmixolni.
2011. jún. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kisgyerekek nem igénylik olyan szinten a változatos kaját mint a felnőttek. Ami nekünk egysíkúnak tűnik nekik nem az. A fiam is sokáig élt a brokkoli, sütőtök, cékla "szentháromságban".
2011. jún. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ezért szerettem az üvegeset, mert az annyira volt csak darabos, amennyire remélhetőleg gond nélkül meg tudja enni egy baba. Én is próbáltam készíteni, de annyira macerás volt. A Kecskeméti a legolcsóbb és nálunk azt szereti a legjobban, próbának megkóstolhatnátok pár ízt, ha gondolod. Még most is van itthon pár üveggel, ha az ebéd nem ízlene neki, pedig már 17 hós.

Szerintem nem rágja meg rendesen, mert még nincs igazán mivel, vagy még nem elég gyakorlott. Nálunk a háztartási keksz jött be egyébként, azt szerette rágcsálni, nem nyammogta, rágta csak, szerintem ez segített neki megtanulni. A kuki és társait nem szerette.

2011. jún. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nyugi, minden baba más, ő még nem igényli a darabost...lányom 11 hónapos lesz nemsokára, mégcsak 3 foga van(kettő alul és egy oldalt), de viszont csorog anyála ha kenyeret eszik valaki előtte. már ő harapja a kenyérkét, ma újkrumplit kapott, fogtam és ő harapta.


a krumplit, répát turmixolod neki még? azaz pépesíted? én turmix után villával törtem össze, szinte majdnem pépesre. ha szárazabb volt akkor tápszerrel vagy főzőlével higítottam.


kiflit nem szokott rágcsálni? vagy "KUKIT"?

2011. jún. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A kukit tepi a fogaival, igen, a kifli 1 percig erdekli es eldobja.
2011. jún. 28. 10:12
 8/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok. adj időt neki :) de addig is a krumplit törd össze úgy hogy ne teljesen pépes legyen. és mondjuk pár kanalat féreteszel ebből és belekevered a többi, pépesre turmixoltba.

a lényeg hogy a rágással nincsen gond :)

2011. jún. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!