Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A vigantolt meddig kötelező...

A vigantolt meddig kötelező adni a babának? és hány cseppet?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 08:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Némileg eltérő erről az orvosok véleménye, annyiban egyeznek, hogy fél éves korig naponta egy cseppet. Fontos, hogy ne kanálra cseppentsd és utána a szájába, mert úgy szinte olyan, mintha semmit sem adnál neki (a kanálon szétkenődik az egész csepp, a szájába már nem kerül), hanem rögtön a szájába cseppentsed.

Van orvos, aki azt mondja, hogy három éves korig minden nap egy csepp, mások szerint fél éves korig egy csepp, majd telente egy csepp naponta, nyáron nem kell szedni.

Ha három éves koráig szedi naponta, akkor semmi baja nem lesz tőle (annyira kis mennyiség, hogy napi egy cseppel nem tudod túladagolni), viszont megelőzöd vele, hogy görbék legyenek a csontjai.

2011. jún. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1 éves koráig mindennap 1 cseppet, ha 1 éves elmúlt akkor májustól szeptemberig nem kell, előtte és utána pedig szintén 1 cseppet mindennap!
2011. jún. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A második válaszoló jól írta, így kell.

Annyi még esetleg, hogy pl. Fóton 2 cseppet adatnak a gyerekorvosok naponta 2 éves korig (télen-nyáron).

Így is jó, de mindig a gyermekorvos utasításait kell követni!

2011. jún. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Általánosságban 1 éves korig napi 1 csepp, de ha már eszik a pici mindent, amiben van D-vitamin /banán, máj, stb./, akkor nincs jelentősége.
2011. jún. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Úristen!

Most jut eszembe, hogy költözéskor eltűnt és annak már 2 hete!A Vigantol meg sehol!

Na most megkeresem!

2011. jún. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is úgy mondta a védőnő,ahogy a második válszoló írta.


Én azért annyivel kiegészíteném, hogy a D vitamin zsírban oldódó,így fontos lenne,hogy anyatejbe/tejbe csepegtetve add a babádnak. Úgy csináltam,hogy fejtem egy ksi tejcsit kanálba, bele a vigantol,így nem ragadt bele a kanálba és biztos,hogy fel is tud oldódni. ÉS ugyanez vonatkozik a Konakionra is.

2011. jún. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!