Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj lehet? 1 éves fiam nagyon...

Baj lehet? 1 éves fiam nagyon ritkán figyel ránk ha nevén szólítjuk. Hablatyol folyton, de azon kívül, hogy hol a lába, semelyik testrészre nem mutat rá. Állathangokat se utánoz, csak a kutyának kiabálja, hogy vavava.

Figyelt kérdés
Utasításokra se figyel, hogy hozd ide pl. , egyedül azt ismétli meg, hogy nem-nem és tekeri a fejét. Hiába mondok neki mondókát, nem érdekli, nem ül meg az ölemben, nem szereti, hogy ölelgetjük. Csak a kis játékokat rágcsálja egész nap mászik ki-be, megy kapaszkodva és kiabál. Szerintem értelmesebbnek kéne már lennie.
2011. jún. 30. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg túl sokat vársz el tőle! Még csak 1 éves! Az enyém 2 elmúlt, de még most is csak néha foglalkoztatják az állatok, vagy a testrészei. Ő autókat tologat, és a szókincse is motorra, buszra, autóra, repülőre, stb. korlátozódik. Légy türelmesebb! Semmi baja a fiadnak.
2011. jún. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Minden gyermek más és más. Az egyik már 18 hónaposan "beszél" a másik meg 2 évesen se. Azért azt figyeld meg, hogy a zajokra, vagy ha a háta mögül jön a hang felfigyel e. Lehet, hogy a hallásával van gond.
2011. jún. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
mutasd meg nevelési tanácsadóba, a leírtak autisztikus tünetek is lehetnek.
2011. jún. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
11.26, mire gondolsz? pontosítanál?
2011. jún. 30. 11:30
 5/11 A kérdező kommentje:

12 hónapos korában a baba még nem gagyog, nem mutat az ujjával, nem használ gesztusokat.


ezt egy "autista" oldalról másoltam, de a fiam mutat is, gagyog is, mosolyog is, de tényleg szeret magában játszani

2011. jún. 30. 11:35
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én nagyobbik fiam is ilyen volt 1 évesen, ő csak a fejét tudta megmutatni, kifejezetten nem szerette a babusgatást, nem is engedte, hogy puszilgassam.

Én is aggódtam mert úgy gondoltam, hogy a kortársai előtte járnak.És ez így volt még 2 éves korában is.Csak 3 évesen kezdett el beszélni is.

DE: most 4 éves és egy nagyon okos kisfiú, aki mozgásban a kortársai előtt jár, a 25 m-es medencét egyedül átússza:)

Viszont a mai napig nem igényli a babusgatásunkat, néha dob egy-egy puszit de nem engedi, hogy ölelgessem, szeretgessem.Ő ilyen, ezt el kell fogadni.

Szerintem a Te fiad sem lesz egy puszilgatós fajta, de attól még az égvilágon nincs semmi baja.

Az autizmus pedig nem itt kezdődik:)

2011. jún. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szia

túl sokat vársz tőle. MÉg csak 1 éves, pár hónap és mindezeket tudni-mutatni fogja. Nincs elmaradva.

Az én lányom 16 hónapos, kb 1 hónapja mutogat testrészeket, de nem mindet. Most érdeklik a könyvek és a mondókák. Csak kutyát és kacsát utánoz. 4-5 szót mond.

2011. jún. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 11,5 honapos, de ö se mutat, csak a h9ol a kuki? arra:) megismeri az állatokat de nem utánoz, és nem játszik el egyedül, kapaszkodva lépeget, meg hablatyol, mégis egészséges.
2011. jún. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%

"ezt egy "autista" oldalról másoltam, de a fiam mutat is, gagyog is, mosolyog is, de tényleg szeret magában játszani"


Az autisztikus és az autista nem ugyanaz... Autisztikus tünet, azaz lehetséges, hogy baj van a gyerek hallásával - ilyenkor nem reagálnak a hátuk mögül érkező zajokra, pl.

2011. júl. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már bocs, de fogalomzavarod van. Autisztikus tünetek utalnak autista betegségre. A hallás problémája pedig AKUSZTIKUS. Nézz utána, mielőtt oktatsz.
2011. júl. 1. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!