Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltatok az első 6 hétben?

Mit csináltatok az első 6 hétben?

Figyelt kérdés

Természetes, hogy pelenkáztatok, öltöztettétek, fürdettétek, altattátok, etettétek, DE! ezen kívül?!

Milyen napi 'programok' voltak még? Mennyit tudtatok pihenni?


Védőnőm szerint a túlélésről szól az egész. Van benne valami, de nem hinném, hogy 6 hét kell ahhoz, hogy összeszokjak a picurral. Vagy igen???


2011. júl. 1. 13:51
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
De igen! Soha nem sírtam annyit mint az első 6 hétben. Azt hittem hú de ügyes leszek aztán mégsem úgy alakultak a dolgok ahogy én azt elképzeltem előre. De a 6 hétig kezdett beállni minden és azóta jó nagyon és élvezem. :)
2011. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:

Amikor aludt, én is aludtam vele.

Sétálás is mehet már ebben a korban.

2011. júl. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Én tényleg csak túléltem a szó legszorosabb értelmében. Összeszedtünk a kórházban egy hányós- hasmenős vírust + aranyér + alvás nélküliség + szopi probléma és még sorolhatnám.
2011. júl. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

Akkor semmi jóra nem számítok.

És már a remény is arrébb állt tőlem :(


Látogatókat mikor fogadtatok először? Mármint család barát, távolabbi rokonok?

2011. júl. 1. 14:00
 5/46 anonim ***** válasza:
100%

nekünk kellett,és valóban a túlélésről szólt(persze többedik gyereknél biztos más)

Eszik-e eleget,hogyan altassam,miért üvölt,nem tudom már,hogy mi baja lehet(ja,és a miénk egy viszonylag nyugodt,nem hasfájós baba,aki kezdetektől átalussza az éjszakát,értsd 1-től,ötig..)

Pihenni meg akkor tudtam,mikor du. aludt rajtam,nappal csak így jó neki,és kb semmit nem tudtam csinálni mellette,szerencsés vagyok,mert itt volt anyukám és a férjem,aki itthon dolgozik..

szóval szerintem hihetsz a védőnőnek:)

2011. júl. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag igen. Hála istennek majd nem 4 hétig volt segítségem, nem kellett legalább főznöm, hozták a kaját anya, anyósom. 3. hétben már csináltam egy kis házimunkát is. De főleg pihentem és a babára koncentráltam. Mivel februári baba, így az első sétánk 4 hetesen volt az első tanácsadásra (addig a védőnő járt ki). 2 hetes korától meg egy picit kivittem mindég az udvarra levegőzni. 4 hét után naponta mentünk sétáűlni napi 2-3 órát.
2011. júl. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:

Juj de csúnya ezt írni, de a poklok pokla volt.

A gátsebem olyan, de olyan szintem bedurrant, hogy az életben nem éreztem ilyen fájdalmat, a szülés fáklyás menet volt ahhoz képest, és nem túlzok, soha nem éreztem még ilyen brutális fájdalmat. Nemhogy a babám ellátása, de minden mozdulat fájdalmat okozott. Szinte egész nap potyogtak a könnyeim. Ez a 6 hetes kontrollra javult, ott már egész szépen feltudtam mászni a vizsgáló asztalra, és a lábam szétnyitása is egész szépen ment.

Eközben segítségem semmi nem volt a férjemen kívül, szóval borzasztó nehéz volt ellátni az állandóan üvöltő Kislányomat. 4,5!!!!!! hónapos koráig volt hasfájós, és abból állt egy nap, hogy evett, aludt ,és üvöltött. Azt hittem, hogy Ő nem is tud mosolyogni, csendben nézelődni.

Élvezni az anyaságot kb. 7 hónapos korában kezdtem el, most meg egyenesen imádok minden napot. Jelenleg 15 hónapos.

Igen, az első 6 hét a túlélésről szól......határozottan. Nem sírom vissza egy percét sem......örülök, hogy ilyen okos, nagy lányom van már.

2011. júl. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
14.03-as vagyok. Kb. 3-4 hetes korban jöttek látogatni, hamarabb senki se akart, tudták, hogy pihenni szeretnék még.
2011. júl. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
de hidd el,ha ez elmúlik,már egy élmény lesz a dolog,igyekezz úgy csinálni,hogy tényleg csak a kicsivel foglalkozz,rendeljetek vhonnan kaját,és ne érdekeljen,ha kupi van,majd lesz időd még takarítani..
2011. júl. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
DE a kórházba mindenki bejött, tehát ott már látták a babát.
2011. júl. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!