Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás elkezdése?...

Hozzátáplálás elkezdése? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Most akarjuk elkezdeni a hozzátáplálást, anyatejes a babám.

Almával szeretnék kezdeni. Tii milyen almát vettetek, s mindig ugyanarról a helyről veszítek. S a barackkal mi a helyzet? Kajszi, sárga vagy nektarint adtok?


Pár napja vettünk almát, nagyon jó édes, direkt úgy kérdem az eladótól a piacon, hogy babának lesz, csak miután kifizettük, szólt, hogy ez a legédesebb fajta s ilyet már nem lehet kapni, mivel hollandiából hozták, morgen alma a neve. Ha míg még friss (nem tudom azt se hány naponta vegyünk friss almát), oda adom neki, amikor elkezdjük, s még frissnek tűnik. Akkor nem gond, ha utána mást adunk?

Vettünk azért egy db idared almát is, állítólag az is jó a babáknak. Annyira az almákhoz nem értek, mivel nem annyira szeretem őket.


Ti milyen almát, barackot vesztek, s hány naponta?


2011. júl. 1. 15:06
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Az alma szerintem tök mindegy milyen, csak savanykás ne legyen.Lédús legyen és édes.

A kajszi és sárga barackot még hanyagold, helyette friss őszibarackot vegyél.Én össze is kevertem őket, kicsit később banánt is kutyulhatsz az almába, megint később meg babapiskótát.

Mi viszonylag gyakran megyünk a piacra.Itt lehetőség szerint idős néniktől veszem a gyümölcsöt, zöldséget, mert ők biztos, hogy nem permetezik agyon őket.

Az alma egyébként sokáig friss marad, a barack akkor jó ha puha, de ha már nagyon puha akkor nem, mert kis alkohol termelődhet benne úgy tudom.A banánt én csak szép sárgán adom, ha pöttyösödik akkor már nem.

6 hós a lánykám éppen ma, 3,5 hósan kezdtük a hozzátáplálást, most négyszer eszik egy nap, ebbőol csak egyszer tápit, a többi gyümölcs, főzelék, tejpép, babapuding.Ja meg a jó öreg bébiétel:)

2011. júl. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Magyar gyümölcsöt vegyél! Idared,jonagold,golden,ezek jók. De csak magyart! Nektarint ne adj neki. Őszibarackot inkább,annak több leve van,mint a sárgának. Csak magyart. Ha nem kapsz,mert ugye még nincs barack,akkor fagyasztottat vegyél vagy bébiételt. Az alma hútőben pár napig simán jó.
2011. júl. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én összeturmixoltam pár gyümit(alma, körte. banán) és azt adtam.

Nem muszáj egy félvel elkezdeni, szerintem lényeg, hogy édes legyen.


Ált szupemmarketben vettem, vagy zöldségesnél, piacot élből utálom, amúyg meg a ("kedves öreg néniről a piacon sem tudhatod 100%ra hogy tényleg honan van az áruja, ahonnan mondja)

2011. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A Gála alma kezdésnek nagyon jó, mert nem savas, hanem édeskés az íze és lédús.

Őszibarackot vegyél elsőre, ne nektarint és ne is sárgabarackot. A sárgabarackot majd csak később, 8 hónap körül add neki (bár vannak bébiételek, amelyek már korábban adhatók).

Az alma nagyon sokáig eláll. Én 1 hétre való adagot szoktam neki venni mindig, de tovább is elállnak az almák amúgy.

A barack kevesebb ideig áll el, és így nyáron eleve csak hűtőben tárolom, nehogy hamar megrohadjon. Vagy előre elkészítem és lefagyasztom kis üvegekben.

2011. júl. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az alma mindegy, de ha lehet, kerüld a zöld vagy a zöld golden almát, mert ezek nagyon savanyúak.

Ha picit megfőzöd, megpárolod, akkor nem lesz annyira savas, édesebbé válik, biztos nem fog gondot okozni.

Az őszibarack puha legyen, de ne löttyedt. Ezzel egy picit vigyázni kell, valamelyik babánál hasmenést okozhat. (Nálunk már a levétől is több volt a kaka, a szomszéd kissrácnál pedig ez hozta rendbe a dolgokat.)

Hetente egyszer-kétszer megyek boltba, akkor vásárolok a babának is, nem rohangálok minden nap a zöldségeshez. Az alma, répa, krumpli nem romlandó. Ha banánt, barackot kap, azt mondjuk a vásárlás másnapján is adhatod. Bár, úgyis látszik a gyümölcsön, ha már kezd szottyadni.

2011. júl. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó rosszul tudja,mert 1 félével kell kezdeni! Csak igy ismeri meg az izeket! Külön-külön!
2011. júl. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kisfiam 5 hónapos, egy hónapja keztük a hozzátáplálást. Már eszik krumplit, répát, zöldbabot (sárga és zöld hüvelyűt is), meggyet, málnát, nyári (pamuka) almát, őszibarackot, körtét.

Szerencsések vagyunk, mert ezek mind megteremnek a kertünkben, vagy a szüleimnél, vagy az anyósomnál.

A következő zöldség a tök lesz, aztán patiszon, és cékla.

A gyümölcsök közül a görögdinnyét fogom legközelebb beújítani, amint anyósomnál beérik.


Szerintem úgy csináld, hogy minden piacon vannak olyan nénik és bácsik akik a saját gyümölcsüket/zöldségüket árulják. Lehet, hogy nem olyan szép, mint a boltban, vagy a nagytermelők standjánál, de az is biztos, hogy kevesebb permetszert látott.

2011. júl. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Málnát 5 hónaposnak? Hú,az nagyon durva... 2 éves kisfiamnak még nem adtam... Nagyon allergizál! 1 év alatt semmiképp nem kéne adni!
2011. júl. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt nem tudtam, hogy csak magyar terméket lehet. Direkt rákérdeztem az eladótól melyik a legédesebb almája, amit babának tudnék adni. S a morgent ajánlotta, azt mondta mindenki azt viszi, s ketté is szelt nekünk egyet, hogy kóstoljam meg. Mivel jó édes volt, így azt vettünk, de akkor amint elkezdtem a hozzátáplálást, addig veszek más fajtát. Még az idaredet ajánlotta.

Én is idős nénikre gondoltam, de körbe jártuk az egész piacot, az újpesti zöldségpiacra járunk, de idős néniknél nem láttam almát, pedig direkt azokat céloztam meg elsőnek :(

Én is szívesebben venném tőlük. Málnát, epret, s tikltott ételeket én se adnák min. 1-1,5 éves koráig. Nem kockáztatok, s elsőnek egy gyümivel akarok kezdeni, hogy kiszűrjem, ha valamire allergiás lenne.


Még egy kérdés: almánál, ha mondjuk elkezdem idareddel a kóstoltatást, célszerű mindig ugyan azt adni lehet másfajtát is?

Mondjuk pl. egyszer idaredet kap, másszor goldent vagy ami még édesebb kategóriához tartozik? Mert rokonságnak nem tudom milyen almája van, vagy milyet tudnak faluhelyen olcsón beszerezni (mindig mást küldtek), de mire megérnek az almák, azelőtt már el kezdjük a gyerek hozzátáplálását.

2011. júl. 2. 11:54
 10/10 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy kapok pár "követ" a málna miatt, de az anyukám (orvos) szerint a málna nem allergizál, csak az eper. Ez egy olyan dolog, mint, hogy meggyet adhatunk a babának, de cseresznyét nem; vagy, hogy őszibarackot lehet, de sárgát nem, illetve ilyen még a görögdinnye-sárgadinnye is.

Egyébként meg oda a Nobel díj annak, aki rájön, hogy mi miért allergizál, és hogy lehet, hogy egy bizonyos dologra az egyik ember allergiás, a másik meg nem.

Ja és a málnához még annyit, hogy sűrű lyukú szűrőn passzíroztam át, tehát gyakorlatilag málna lé volt.

2011. júl. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!