Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan váltsunk tápszerről...

Hogyan váltsunk tápszerről tehéntejre?

Figyelt kérdés

Születése óta kislányom tápszert kapott, most 13 hónapos és át szeretnék térni tehéntejre. Egyszer adtam friss tehéntejet, nem szerette, kb 50 ml-t ivott meg. Másodszor megpróbáltam a bolti pasztőrözött tejet, abból sem ivott meg többet. Allergiát nem vettem észre rajta. Ha tápszert adtam, azt megitta:)

Még próbáljam adni a tehéntejet? Meg fogja szeretni? Esetleg édesitsem meg picit?


2011. júl. 1. 22:20
 1/6 anonim ***** válasza:

A tápszer sem édes. Csak más az íze. Próbálgasd adni neki, hátha megszokja idővel, mást nem tudsz tenni.

Nekem 17 hós a kisfiam, még HA-s tápszert kap, már kínáltam a kakaómból, de egy korty sem kellett neki belőle, nem tudom nálunk is mi lesz így. A doki azt mondta, hogy árban kb. ott van a tápszer is, mint egy jobb minőségű tej, ezért nem adunk neki még tejet. Meg amíg a tápszert elfogadja, addig ajánlja a doki is ezt. Állítólag én sem szerettem a tejet sokáig, csak a tápszert, de amir vissza tudok emlékezni, ovis koromra, akkor meg már szerettem nagyon.

2011. júl. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Adhatod banánnal, vagy bármilyen gyümölccsel. Cukrozni nem kell, a gyümölcstől édes lesz.
2011. júl. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy a tápszerhez öntöttem kevés tehéntejet, majd az adaot fokozatosan emeltem. Mondjuk kezdtem úgy, hogy 150 ml tápszer + 30 ml tej. Másnap már 120 ml tápszer + 60 ml tej. És így tovább....


A doki egyébként nekem azt mondta, hogy ha áttérünk a tejre, akkor egy pici cukrot tegyek bele, mert így könnyebben emészti meg.


Habár én már kecsketejet adok a gyereknek. Nagyon szereti. Ebbe viszont nem teszek cukrot.

Szóval a javaslatom az, hogy fokozatosan szoktasd hozzá.

Valamint 1 tipp: mikor a lányom nem akarta meginni a tápszert, vaníliás cukrot tettem bele (picit), így jobban elfogadta. Esetleg azzal is ízesítheted neki.

Sok szerencsét! :)

2011. júl. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

14 hós a lányom. Én is úgy fogom kezdeni a tehéntejre szoktatást, hogy egyelítem a tejet a tápszerrel.

Előttem írónak: a doki azt mondta nekem, hogy kecsketejet egy héten fél liternél többet ne adjak, mert van benne valamilyen enzim, amely a vas felszívódását megakadályozza, és Magyarországon a gyerekek nagy százaléka vashiányos. (A vashiány étvágytalansággal jár!)

2011. júl. 2. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kecsketejről egyik oldalon ezt olvasni, a másikon azt. Ha beíros a google-ba, sok helyen vashiány kezelésére épp a kecsketej fogyasztását javasolják. :)

Nem vitatkozni akarok Veled!! Én csupán egészségesebbnek tartom a kecsketejt, mint a tehéntejet. (sokkal inkább hasonlít az anyatejhez)

Immunerősítő, az allergia ellenszere, stb...

Egyébként már csak este iszik a lányom tejet, kb. 2 dl-t, úgyhogy ennyitől amúgy sem lenne baja. Mellette pedig rendesen étkezik, vegyesen, mindenfélét. :)

2011. júl. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, 1-2 betű itt-ott kimaradt. Siettem, mert közben felébredt a lányom. :)
2011. júl. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!