Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden kisgyerekes családnál...

Minden kisgyerekes családnál rendetlenség van vagy én vagyok ilyen béna?

Figyelt kérdés

Reggel felkelek és a 10 hónapos lányom után takarítok szinte egész nap. Ha a párom itthon van akkor megcsinálom

amit a lányom mellett nem lehet, de állandóan van valami. Ebből áll ki az élet, ha rendet akarok?


2011. júl. 2. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
2 lányom van 2-5 évesek.én már nem merek vendégeket hívni sőt a párom kollégáit sem engedem be.reggel ahogy kinyitom a szemem azzal kelek ,hogy rendet rakok este úgy fekszem.már megörülök.és mindenhol a rendetlenség.24 órából 24 takarítás.szerintem ha dolgozni fogok az könnyebb lesz mint itthon rendet rakni.
2011. júl. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

:)

Van is egy ilyen idézet

„Amíg kisgyerekek vannak otthon, olyan a rendrakás, mint hóesésben havat lapátolni.”

Nálunk is ugyanez a helyzet. Mindig vagy mosogatás, söprés, porszívó, játékpakolás, asztalról leoperál mindent. Minden szanaszét van... Majdcsak lecseng ez az időszak is :)

2011. júl. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Olyan kilátástalan az egész...de az idézet tetszik:D szinte rettegek, hogy valaki jön nálunk, mert akárhányszor hagyom agyereket kicsit pakolni tuti megjelenik valami ismerős vagy védőnő :D
2011. júl. 2. 15:39
 4/8 anonim ***** válasza:

dettó, csak az én fiam 8 hós, még nem mászik, szóval lassabb a szétrámolás(kúszik)

De csak felületesen tudok takarítani, pl ablaktisztításra, vagy szekrényekben rendezgetésre csak akkor van időm, ha valaki ott van a picivel.Nem tudom egyedül hagyni, és egyhuzamban csak fél órát alszik, azt is 2x egy nap,ebbe kell besűrítenem a takarítást/főzést...az alaposabb rendrakás/rendezgetés szinte lehetetlen ha kettesben vagyunk.

2011. júl. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyszer eljött hozzánk az unokanővérem a másfél éves kisfiával.Az unokaöcsém is ott volt, akkor volt 3 éves.

Az unokaöcsém 2millió játékot szétpakolt, a kisebb gyerek meg csak ment utána és pakolta össze!

Ez annyira felidegesítette legkevésbé sem rendszerető unokaöcsémet, hogy ment a szétpakolok-összepakolok huzavona vagy másfél óráig, mi meg csak néztük, hogy a másfél éves gyerek még egy percet sem játszott, csak pakolt össze a nagyobbik után.

Unokanővérem szerint rengeteg veszekedés, nagyon sok hiszti és temérdek kompromisszum árán sikerült belenevelnie a kissrácba, hogy összepakoljon.Azóta is így tesz, most ő 3 éves és készíti elő a hamarosan érkező kisöccsének a játékokat a játékos polcon, persze katonás rendben.

Már kikértem unokanővérem tanácsát, hogy hogy neveljem majd én is bele most fél éves lányomba ezt a gyerektől igazán különleges képességet:)

Én láttam rá példát, hogy nem lehetetlen és nem jó, ha a gyereknek túl sok játéka van.Ő sem pakolja el szívesn és a bőség zavarában oda jut, hogy inkább papírdobozzal meg fakanállal játszik.

Az én lányomnak eddig kb 10 db plüssjátékja, 3 csörgője és 3 rágókája van és mindig van egy aktuális kedvenc.

Később sem lesz neki túl sok játéka :)

2011. júl. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyugi, ez az én kérdésem volt:)

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Azóta majdnem három éves a nagyfiú, és gond nélkül pakol el esténként, nappal nem pakolunk,a délutáni alváshoz csak annyit, h legyen egy "ösvény" az ágyhoz:))) Persze ez csak vicc, de belerázódtam, ne aggódj, én is szétidegesítettem magam rajta, de bele lehet jönni.

Csak nyugi:)

2011. júl. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
:D Köszi csajok!
2011. júl. 2. 21:43
 8/8 anonim ***** válasza:
akinek valami baja van azzal, hogy nálunk nincsen patikatisztaság és rend, annak nyomom is a kezébe a porrongyot és mutatom hol kezdheti
2012. febr. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!