Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mit és mennyit...

Szerintetek mit és mennyit vigyek magammal 1 hónapra 4,5 hónapos kisfiamnak? Hordozót, mózest, vagy mindkettőt vigyem?

Figyelt kérdés
Babám 17.-én lesz 5 hónapos, még előtte kb 12.-én elutazom vele külföldre rokonokhoz és egy hónapot fogunk ott eltölteni. Vonattal megyünk hálófülkében utazunk, neki ugye nem kell jegy, tehát egy ágyunk lesz. Szerintetek vigyek magammal hordozót és mózest is, mert még abban sétálunk, vagy elég csak a hordozó? Vidékre megyünk, sétálni nem sokat fogunk, mert főút mellett terül el a falu és a járda használhatatlan, inkább csak kint leszünk a kertben. Még nem tud ülni, csak forogni, próbálkozik fel tudja emelni a fejét háton fekve hasizomból és a lábát is, de még az ülés nem megy, a sportrész kagyló, vagyis csak 6 hónapos kortól ajánlott.Továbbá szerintetek miket vigyek még neki és mennyit? Csak kiságy, kiskád és pelenkázó lesz ott, ezen kívül mindent vinnem kéne, még ágyneműt, rácsvédőt is. Segítség, a fél házat nem tudom elvinni.
2011. júl. 2. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi autóval mentünk 2x 1-1 hónapra. Először, amikor 3 hós volt, aztán, amikor 5,5. A bölcsőjét az ágyneművel együtt vittük, mert azt gondoltam így "otthonosabb" lesz. De vonaton tényleg nehezebb. Egyébbként 5 hósan lehet, hogy a mózesben már fel fog húzoszkodni félülő helyzetbe. Én a helyedben mégis csak a mózest vinném. Szép időben elalhat benne árnyékban, az udvaron, a kertben. Sokan altatják a babájukat hordozóban is, de ez nem egészséges! Esetleg egy kengurut próbálj szerezni barátoktól, ismerősöktől(Vaterán már 2-3000 is láttam), hogyha mégis sétálnátok, kirándulnátok kicsit. A kenguru se tul egészséges, de azért már 5 hós a baba, mi ilyenkor kenguruban kirándulni vittük(1-2) órás útra, hegyre fel, erdőbe. Ha mégis hordozóra lenne szükségetek, pl. kocsikázáshoz, gondolom azt ott helyben. a vendéglátóitok segítenének megoldani. Visszatérve az ágynemű kérdéshez, szerintem jól összegöbölyítve nem nagy lom, és súlyra se sok, és szerintem ezt nehezebb ott pótolni; meg van valami ami ismerős a babának. Mi még a leggyakrabban használt játékait is elpakoltuk. A mi kislányunk, már 3 hósan is felfogta a változást, és amikor 6,5 hósan jöttünk haza, azt is láttuk, hogy "emlékszik az itthonra":).

Jó utat! 14 hós kislány anyukája

(mi is készüünk ismét egy hónapra:).

2011. júl. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél neki ruhát, mindenből egy pár darabot, úgyis tudsz mosni. A rácsvédő szerintem teljesen felesleges, kispárnával vagy plüssökkel ki tudjátok rakni. Ágynemű szerintem megint nem kell, plédet úgyis viszel. Az nem baj, ha a sportrész 6 hótól van, de gondolom dönthetős így bele lehet tenni. A mózes helyett akkor inkább a hordozót vidd, de csak ha el van benne, különben felesleges. Az én kisfiam ennyi idősen nem szerette, így kicsit megdöntve a sportrészben volt. Játékok, cumi, kevés kaja, pelenka, bár ezek ott is beszerezhetők, kérdés hogy cipeled magaddal vagy megveszed ott.
2011. júl. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

n minden képen vinném a mózest, akkor is, ha csak egyszer használod.


ha pl. ott el akarsz menni egyet sétálni, ne a hordozóban tologáld, hanem a mózesben. a gerincének nem mindegy!

2011. júl. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Arra jutottam, hogy akkor viszem mindkettőt, továbbá ágyneműt, bébiőrt, játékokat, ruhákat, játszószőnyeget, a rácsvédőt nem tudom helyettesíteni, mert körbejár az ágyban rámászik a rácsra stb., talán lázkúpot is viszek és a kencéit persze, pelust, popsitörlőt csak 1-2 napra elegendőt, a többit ott megveszem. Kihagytam valamit?
2011. júl. 2. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!