Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sos? Kisfiamnak a testhőmérsék...

Krisztina27 kérdése:

Sos? Kisfiamnak a testhőmérséklete 38,1 ez már láz?

Figyelt kérdés
ha igen akkor kell szólni az orvosnak? Illetve kell adni lázcsillapítót? Első gyerek nem tudom mikortól van láz egy hét honapós babánál. Hónalján mértem.
2011. nov. 5. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Hónaljban nem pontos ilyen kicsiknél. Mérd meg végbélben, abból vonj le 0,5-öt, az lesz a helyes. Manapság azt mondják, hogy 38.5 a láz, onnan kell csillapítani.
2011. nov. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hő emelkedés maximum, de a hónaljnál még nem pontos. Végbélben kéne megmérned ahogyan az előző is írta.
2011. nov. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Soha nem hónaljban mérünk egy ilyen kicsi testhőjét hanem végbélben. de semmi gond, mérd meg neki ott és a kapott értékből vonj le fél fokot. ez lesz a valós hő, tehát ha mérsz 38,5-et akkor a valós hő 38 fok lesz.

Bármilyen korú gyerekről vagy felnőttről van szó 38 fok felett lázról beszélünk, amit csillapítani kell. De csak 38 fok felett.

Orvosnak nem kell szólni, ez még nem vészes. akkor vidd orvoshoz, ha nem akar neki lemenni még holnap sem.

Adj neki nurofent és egy fél óra múlva mérd meg ismét a hőjét , h ment e lejjebb.hétfőn menjetek el orvoshoz, ha addig más baja nem lesz a babádnak. jobbulást!!védőnő

2011. nov. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megmértem 39,2 végbélben.
2011. nov. 5. 14:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha 39,2 végbélben akkor 38,7.Arra már adhatsz lázcsillapítót.Lehet hogy a nurofen is leviszi,de én kúpot szoktam adni neki.Ha nem múlik el a láza akkor hívd fel a gyerekorvosotokat.De ha nagyon makacs lenne a láza akkor hűtőfürdőbe is beleteheted.
2011. nov. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én hűtőfürdővel kezdenék.Nem kaptatok receptre lázcsillapító kúpot?Abból 1 felet adhatnál esetleg.Ha ezek hatására sem megy le a láza, akkor irány az ügyelet!
2011. nov. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azt akartam mondani, bármivel mérted hónaljban, legalább 10 percig kell, mert fél fokkal biztosan több, ha csak az első csipogásig mérted.

A legbiztosabb a popsiban mért, egyébként nagyobb gyerekné is, nemcsak a kicsinél, mert 10 perc hosszú idő.

Ha nyugtalan mellé, akkor lázcsillapító, kúp a legjobb, az olyan, mint az injekció.

Ha nem akkor hűtőfürdő stb stb, ahogy leírták.

7 hónapos babát én megmutatnék orvosnak, ha levertség, egyéb tünet is van a láz mellé. Ha nincs különösebb, akkor csak egy vírusfertőzés, azzal nem vinném orvoshoz. Ő sem mondana mást csak hogy csillapítsd. Mielőtt orvoshoz viszed, mindenképp adj neki lázcsillapítót.

2011. nov. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, csináltam hűtőfürdőt és adtam egy germicid kúpot így lement 37,9- re, és hozattam nurofen szirupot is. Nagyon sírt szegénykém, most elaludt, éjjel persze figyelem. Köszönöm mindenkinek.
2011. nov. 5. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!