Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a textilpelenkamosás...

Mi a textilpelenkamosás menete onnantól, hogy levesszük a babáról, és mire kell a folyamat során különösen odafigyelni?

Figyelt kérdés
Textilpelenkát tervezek majd használni születendő kisbabámnál, de még fogalmam sincs, hogyan kell azt kezelni.
2009. márc. 28. 04:58
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Szia szerintem nagyon bátor vagy,hogy mered ezt vállalni főlleg,hogy még nem tudod milyen sok idődet el fog venni.A babáról nem is beszélve.De amikor leveszed róla az első az,ha kakis akkor töröld le és ki kell főzni minden egyes használat után.Én elég szegénynek mondható vagyok és elég sok tapasztalattal rendelkező nagyi áll mögöttem mégsem merném bevállalni inkább megveszem a pelust.Ami még probléma lehet az első idők kaksija ami nagyon könnyen kicsípi a popót.Köbö 50db pelusnak kell lennie és kettőt kell ráadni meg bele még egy rész nem tom mi kell valami ami felszívja.Minden nap legalább 20szor kell majd cseréélned ugyhogy gondold meg.Tehát amikor kifőzöd akkor kell kimosni majd újra kifőzni mert ebben a pelusban nagyon könnyen elszaporodnak a baktériumok.Az én javaslatom inkább vegyél olcsó pelust ami eldobható.Sajna nekem időm sem lett volna ezt mosogatni mert a háztartás meg a gyerek is nehezen összeegyeztethető.De a te döntésed remélem segíthettem.
2009. márc. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Még annyit tennék hozzá, h szükséged lesz vödörre, amiben 1 napot áznak a kakis pelusok, rengeteg Domestos-ra, időre, energiára, gyomorra, és egy angyalian jó gyerekre!

Én sem vállalnám, rettentő merész vagy! Inkább megveszem a Rossmann-ban a pelust 2100-ért csomagonként! Még így is sokszor szalad a lakás!

Szerintem jól gondold ezt át még egyszer (v többször)!

2009. márc. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igazából a baba érdekében használnám ezt, mert olyan éghajlaton élünk, hogy télen-nyáron 35-40 fok van, és azt hallottam, hogy az első 3 hónapban annyira érzékeny a baba bőre, hogy a teljesen zárt nadrágpelenka a 40 fokban kikészítené a bőrét, így az itt kapható szellősebb, bugyi formájú moshatót használnám (amiből nyilván nem egyszer ki is fognak folyni a dolgok). 3 hónapos korától át lehetne térni az eldobhatósra. Tudom, hogy nekem is kényelmesebb lenne eldobhatóst használni a kezdetektől, ezzel meg millió gondom lesz, de mit csináljak? Még 3 hónapom van szülésig, úgyhogy nyitott vagyok az ötletekre.
2009. márc. 28. 09:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor az lenne a legmefelelöbb választás ha sürübben cserélnéd neki és mivel 40fok körül van lehet olyan is,hogy egyáltalán nem adsz rá semmit hanem szépen teszel alá egy törölközőt szerintem ha ezt így csinálod mármint napi 5pelus elég nálunk akkor te számíts 8-at és közbe néha néha csak egy törcsit raksz alá akkor az ugy jó lesz.Mégegyszer mondom a te dolgod te ugyis érezni fogod mi neki a jó.Az első válaszoló voltam.üdv
2009. márc. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!