Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Humana tejmentes grízpépről...

Humana tejmentes grízpépről tapasztalatok? Egy éves babának jó reggelire vagy vacsorára?

Figyelt kérdés

Lehet hozzá gyümölcsöt is keverni?

És a Humana tejmentes almapép bevált a babátoknál?


2011. júl. 3. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Egy egy évesnek már elég karcsú ennyi vacsora. Allergiás a tejre, hogy tejmentes dolgokat akarsz neki adni? Ha nem, akkor nyugodtan adj neki mást, bolti vagy tehéntejet, kakaót. Tojást, szendvicset, párizsit, virslit, krumplit, valami kicsit tartalmasabbat. Egyébként persze, nyugodtan keverhető gyümölccsel is, úgy még finomabb.
2011. júl. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem 1 évesen 100x jobb, mint tej, kakaó és hasonló dolgok(pl virsli, májkrám)

Én 2 éves koráig nem adtam a lányomnak tejet, egrészt mert cicizett(ik), másrészt rohadtul nem annyira egésséges, mint aminek anno kikáltották.

2011. júl. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az én babám is szopizik még,naponta többször. A tejjel még várnék,mert ekcémás. Egészséges ételeket szeretnék adni neki,nem tartósítószeres virslit,felvágottat,stb..
2011. júl. 6. 21:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem ennyi idősen "kiröhögött" kisfiam, amikor ilyet akartam adni neki. :)

Inkább vettem jó minőségű sonkát (Twinner, Lidlben kapható, 100% csirke- és pulykamell, nincs benne bőrke és hasonló gusztusos dolgok), jó minőségű tömlős sajtot (szintén Lidl, From' dor, tartósítómentes, víz, vaj, sajt van benne, és kevésbé sós, mint a camping és társai), és ezt kapta kenyérrel, vagy csináltam neki házilag körözöttet, tojáskrémet, avokádókrémet, májkrémet, tonhalkrémet, lazackrémet, stb. Kapott mindig paradicsomot, paprikát, uborkát, retket, tehát egészséges zöldségeket is hozzá.

Szerintem is elég karcsú egy ekkora gyerkőcnek az ilyen pépszerűség, de ez nem jelenti azt, hogy egészségtelen kaját kellene adnod neki. Meg lehet az étkezést oldani teljesen egészséges, jó minőségű, de nem megfizethetetlen ételekkel is.

2011. júl. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet hozzá gyümölcsöt keverni, finomabb lesz.Ez a grízpép is csak egy alappor, amihez bármit lehet tenni.A grízpépet még nem próbáltuk, de az almapépet imádja.Ez az egyetlen, amiből bevágja a 200 g-ot is.Nagyon szereti.Lányom március vége óta tejmentesen van, de már nem sokáig, mert megdőlni látszik a tejérzékenység gyanúja hála az égnek.Szerintem jól teszed, hogy a tehéntejjel még vársz.Minél később adod, annál kevésbé valószínű, hogy allergizálni fogja.Inkább reggelire add, vacsorára valami tartalmasabbat adj neki.Ha tele a pocak, jobbat alszik.Ezek inkább csak desszertek.
2011. júl. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!