Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vettem egy használt kézi...

Vettem egy használt kézi Avent mellszívót, hogyan sterilizáljam?

Figyelt kérdés
Sterilizálóm nincs. Ha alkatrészeire szedem, és forrásban lévő vízbe teszem az jó? Mennyi ideig tartsam a forró vízben? A forrásban levő vízbe tegyem, vagy már az elején tegyem bele és hagyjam vele együtt felforrni? Ha van mellé bontatlan csomagolásban pótalkatrész, azt is sterilizálni kell, vagy azt simán beletehetem és használhatom? Ha már a szülésre be akarom vinni, jó ha most sterilizálom, zacsiba teszem és úgy viszem be? Most már bármelyik nap szülhetek, és szeretném bevinni magammal, hogy ha már ott lesz tejem akkor ezzel próbálhassak fejni.
2009. márc. 28. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Én medelát vettem használtam és szétszedve kifőztem.A forrásban lévő vizbe tettem.Szerintem sterilizálj minden darabját,amit tudsz, és nyugodtan elkészítheted már most!Én elkéstem vele, és a férjem bajlódott vele itthon,mikor már megszültem!Könnyű szülést és jó babázást!
2009. márc. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És steril marad ha már most kifőzöm? Vagy ezen nem problémáznak a kórházban?
2009. márc. 28. 16:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Én kifőztem itthon, de a kórházba még lesterilizálták nekem!

Talán abban kórházba ahol te szülsz is megteszik!Könnyű szülést neked!

2009. márc. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Veszprémben szülök, jó lenne ha ők is sterilizálnák, ők biztos hatékonyabbak :)
2009. márc. 28. 18:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is ilyen mellszívóm van. Én a Heim Pálnak adok le anyatejet, így az ő útmutatásuk szerint a következőképpen sterilizálok: először mosogatószerrel minden alkatrészt elmosok (szerintem azt is sterilizáld, ami zacskóban van), majd belecsomagolom egy pelenkába. Bele egy lábasba, amit jól le tudsz fedni. Eressz bele annyi vizet, hogy teljesen ellepje. Forrald fel, és hagy lassan forrdogálni fél órát. Utána (persze tiszta kézzel) vedd ki, egy (tiszta, vasalt) pelusra pakold ki, majd ha megszáradt, szereld össze és csomagold be jó alaposan alufoljába (a fémesbe). Ezt már a férjem mondja, aki kutató, és a steril cuccokat így tárolják. Utána már nem kell ennyit sterilizálni, de napi 10 perc kifőzés az elején nem árt. Sok sikert!
2009. márc. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hű, köszönöm ezt a kimerítő és pontos választ :) Nem mertem volna fél órát forrni hagyni ha nem mondod. Az alufóliás tippért külön köszi :)
2009. márc. 28. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!