Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is megy ilyen nehezen...

Másnak is megy ilyen nehezen a hozzá táplálás?

Figyelt kérdés

Vagy én csinálok valamit rosszul? Három hete kezdtük a kanállal való evést, 5 hónaposan. Ritkán van, hogy megeszik így kicsit többet de többnyire csak néhány kanállal tudok "bele erőltetni". Almával és barackkal kezdtük de egyik sem jobb a másiknál, azt érzem, hogy csak kínlódunk. Hadonászik, elfordul...

Mikor lesz könnyebb, segítsetek!


2011. júl. 4. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Nalunk is hasonlo volt a helyzet, aztan rajottem, hogy hideg neki a kaja. A tej is melege jon a cicibol, ugyhogy en megmikroztam neki mindent, hogy langyos legyen. Ugy siman elfogadta, de gondolj arra is, hogy neki meg nagyon pici a pocakja, ugyhogy par kanal is eleg a jollakashoz.

Most 10 honapos a lanyom, mar mindent eszik, amit lehet, 2 szopi es 5 kivaltott etkezes van, es mar darabosan eszik 2 foggal.

2011. júl. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen állagú kaját kap? Mert nekem pl. higítani kellett a püréket is,pl. a barackpürét baracklével,az almát almalével stb. Fura volt neki a más állag. Így kostóltattam pár napig,aztán már adtam simán. Az enyém is hadonászik,meg sajnos minden más leköti a figyelmét,de már pár hete kanalazunk és már ki is van váltva étkezés,de megpróbálom ezeket kikerülni,pl. kikapcsolom a tv-t,mert különben csak azt nézné...

Szóval nekünk is kellett 1-2 hét,de már nincs ezzel gond,már főzit is eszik.

Egyébként nekem az almát simán és az őszibarackot annyira nem kedveli. Így az almát csak pl. banánnal eszi,őszi helyett sárgabarit eszik,azt imádja.

2011. júl. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kislányom gyönyörűen eszik kanállal már 4 hónapos kora óta:


Amire figyelj oda:

- ne legyen hideg az étel, de még szoba hőmérsékletű sem, inkább egy picit langyosra mikrózd meg

- ne vonja el semmi a figyelmét, se apa, se tv, se zene se semmi

- legyen kellőképpen éhes, ha elutasítja, várj még egy fél órát, egy órát, meg fogja enni

- kóstold meg, hogy nem-e savanyú egy kicsit az étel. kislányomnak a friss barack, alma, de még az üveges bébikaják is savanyúnak bizonyultak, húzta össze a kis száját, mint aki citromba harapott. Mióta teszek bele neki 1-2 kanál sinlac pépet, úgy falja mint aki még sosem evett:)


Hirtelen ennyi jutott eszembe

2011. júl. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, köszönöm szépen a válaszokat!

Bébi ételt adok Neki, fintorog közben, lehet megpróbálom a sinlacot... de attól nem lesz sűrű?

Nem szoktam melegítani, szoba hőmérsékleten adom neki, megpróbálom akkor kicsit melegebben hátha....

Nagyon el vagyok keseredve, hogy nem megy, olyan szívesen adnék már Neki több fajta ételt.

2011. júl. 4. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!