Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek "nem jól evő" a babája...

Akinek "nem jól evő" a babája annak segített vagy rontott a hozzá táplálás?

Figyelt kérdés
Kislányom négy és fél hónapos, nem túl jó evő, kis súllyal is született, még nem kezdtük el a hozzá táplálást ezért érdekelne, hogy mire számítsak.
2011. máj. 31. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez is babafüggő, de az én lányom mondjuk jobban eszik, amióta hozzátáplálunk, sőt kezdünk oda eljutni, hogy nem is igazán akar már mást elfogadni, csak "rendes" kajákat. A gyümölcsöket, főzelékeket nagyon eszi, jó nézni. :)

Most 8 hónapos, és 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, amivel rohamosan haladtunk, mert úgy kanalazta befelé a falatokat. :)

2011. máj. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Jó ezt olvasni, nagyon el vagyok keseredve, hogy kislányom ilyen keveseket eszik... :(
2011. máj. 31. 15:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Először úgy tűnt, javul a helyzet, de végül csak még rosszabb lett. Az történt, hogy almalét javasolt a gyerekorvos, hátha csinál egy kis savat, és jobban fog enni a baba. Szívesen elfogadta. Erre reszelt almát javasolt a doki, azt is megette. Csakhogy elkezdte elutasítani az anyatejet, és végül a pépeket sem ette meg. Több hónapos kínlódás után elvittem gasztroenterológushoz, ahol kiderült, hogy éretlen a bélrendszere, emiatt kevés tápanyag szívódik fel, ráadásul túl sokáig időzik az étel a gyomrában, ezért nem eszik valami sokat. Emésztőenzimet kapott, és egy másik gyógyszert is, ami picit megkergeti benne az ételt. Most már jobban hízik, néha éhesnek is látom, de az etetése még mindig kálvária.
2011. máj. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam anyatejes volt 6 hónapos koráig,tejem volt bőven,ő viszont nem volt valami nagy evő,hosszú volt,de vékonyka,hozzátáplálás kezdete óta nagyon jó evő lett,a súlya is beindult nőni,és most már teljesen átlagos(18 hónapos és majdnem 12 kg.)Drukkolok,hogy nálatok is így legyen!
2011. máj. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is kisétkű volt, alig evett valamennyi tápszert. A hozzátáplálás addig kínkeserv volt, amíg nem adhattam neki felnőttes fűszerezésű kajákat. A semleges ízek nem érdekelték, teljesen padlón voltam a gyerektől. Aztán 9 hónapos kora után kezdtem neki adni a mi ételeinkből, és azóta eszik normálisan. Hihetetlen, mit nem idegeskedtem miatta 4 hónapon keresztül. De fel a fejjel, a mi példánkból láthatod, nincs reménytelen eset. :)
2011. máj. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Lányok a biztatást, ma voltunk doktornéninél és holnaptól mi is megkezdjük a hozzátáplálást. Almát, barackot javasolt a doktornő. Ti mivel kezdtétek? Hogy izlet Babátoknak? Frisset vettetek vagy bébiételt és milyet?
2011. jún. 2. 15:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi is így kezdtük.

Gála almát vettem, mert lédús és kevésbé savas!

Őszibarackot én bébiételben adtam neki, mert nem volt szezonja, plusz jobban bíztam az üvegesben, mert a natúr még a felnőtteket is meghajtja.

Jól fogadta a lányom, bár az első héten nagyon türelmesnek kellett lennem, hiszen csak pár falatkáról volt szó, másrészt azért neki ez újdonság, és meg kellett szoknia.

Az alma és barack után viszont már minden mást könnyen fogadott (répa, krumpli, sütőtök).

Ha majd esetleg nem ízlik neki valami, akkor keverd össze a dolgokat. Pl. ha már evett almát és be akarod vezetni a krumplit, akkor keverj hozzá egy kicsit. Úgy jobban szokták szeretni a babák.

2011. jún. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy leírtad és a segítséget!
2011. jún. 2. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!