Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyógyszerek legyenek...

Milyen gyógyszerek legyenek itthon a babámnak megelőzés céljából?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 12:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

megelőzés céljából semmi.


egyébként lázcsillapító kell, hogy legyen, esetleg sebfertőtlenítő és sebtapasz.


ha aggódósabb vagy, hányás-hasmenés kezelésére szolgáló dolgokat is beszerezhetsz, mint a szén, b vitamin, stb

2011. júl. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

újszülöttre gondolsz?

nekem nem volt semmi, a gyerekorvos ír fel lázcsillapítót, mást amúgy sem adtam volna egy picinek orvos nálkül. még az elsőnek vettem, aztán dobhattam ki, mert lejárt. 3-4 hós volt, amikor vettem egy nurofent, ha kellett, az legyen.

2011. júl. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Megelőzésre gyógyszerek? Megelőzésre nem szoktak gyógyszert adni. Úgy érted milyen gyógyszerek legyenek otthon? Az meg attól függ mennyi idős a baba. Ha nagyon kicsi, úgysem fogod magadtól elkezdeni gyógyszerezni! Nálunk ilyenek vannak itthon: C vitamin (Cetebe)-talán ez való megelőzésre, de ez meg nem gyógyszer, láz és fájdalom csillapító (szirup és kúp is), hányáscsillapító, hasmenésre való gyógyszer, csípésre való kenőcs, sebfertőtlenítő, orrspray, orrcsepp.
2011. júl. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az én gyerekem 17 hónapos.
2011. júl. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

7 hónapos lesz!

Igen,azt írtam,hogy milyen gyógyszerek legyenek itthon,nem akarom beadni a gyereknek!! :)Ilyenekre gondoltan,hogy Nurofen,C-vitamin,stb...

2011. júl. 4. 12:48
 6/11 anonim ***** válasza:
6 hós múlt kisfiam, nálunk Dentinox gél (2-3-szor használtuk), Nurofen szuszpenzió (még nem használtuk) és Chamomilla Vulgaris (homeós bogyó) van itthon, ezek is inkább a fogzás miatt kellenek. Én úgy gondolom, ebben a korban még elég ennyi, betegség esetén úgyis dokihoz mennénk.
2011. júl. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Dentinox van itthon,akkor elég ha csak Norofent veszek?

Esetleg rovarcsípésre valamit ne vegyek?

2011. júl. 4. 13:39
 8/11 anonim ***** válasza:
13:36-os vagyok. Rovarcsípés eddig még nem volt nálunk, pedig kertes házban lakunk, sokat vagyunk kint. Ha mégis előfordulna, én a természetesebb megoldások híve vagyok, így pölö jégkockát, ecetes vizet, uborkát rátenni a csípésre egy kis időre, ezek mindig vannak egyébként is itthon. Ha jól tudom, gyógyszertárban lehet kapni valami felrázós fehér színű folyadékot, amit enyhíti a csípéseket, de ennek nem tudom a nevét. Egyéb csípés elleni jótanácsok itt: [link]
2011. júl. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1 éves a kislányom. Nálunk ezek vannak itthon:

Cebion csepp

Dentinox gél

Smecta (hasmenésre)

Normaflore

Hipp ORS 200 (szintén hasmenésre)

Glicerinkúp

Panadol Baby

Germicid C kúp

Sebfertőtlenítő, sebtapasz

Fenistil csepp és gél

2011. júl. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16.44-es vagyok. Még orrspray van itthon, amit kifelejtettem. Az előttem lévő hozzászóló szerintem a Cink rázókeverékre gondolhatott. Nekünk legalábbis ezt javasolta a védőnő a melegkiütésre, csípésre, ilyesmikre.
2011. júl. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!