Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért az a baba ügyes, aki pl...

Miért az a baba ügyes, aki pl 3 hónaposan forog,4hónaposan mászik,6 hónaposan áll,8-9 hónaposan megy?

Figyelt kérdés

Az én babám is nagyon ügyes,8 hónapos és "még csak" kúszik, magától nem ül, nem áll fel.

Csak általában azonak írják itt, hogy "ügyes a babád" akinek a kérdésben megfogalmazottakat csinálja.....ezt nem értem...


2011. júl. 4. 13:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Azert mert ez szokatlan es minden ami szokatlan annak szeretnek az emberek nagyobb feneket keriteni. :)

Semmi gond nincs azokkal a babakkal akik kesobb csinaljak a dolgokat csak ami megszokott es kozel all a normalishoz azt az emberek nem emelik ki annyira.

2011. júl. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mindegyik baba másban ügyes!De egyébként az a baba,amelyik korán csinál valamit,amit a szülők nem erőltettek,akkor az nem ügyes? Mert szerintem az.Amúgy 3 éves kor körül mindegyik baba/kisgyerek utol éri a másikat és kb ugyanazt csinálja mindegyik.

Szerintem.

2011. júl. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez ne zavarjon:-) Ilyen ez az oldal, vagy veszekedés van, vagy a másik babáját lenézik, mert még nem csinált ezt vagy azt, vagy megy a lepontozás, tisztelet a kivételnek. Ja, ami nekem nagyon szokott tetszeni, hogy "már régen csinálnia kellett volna stb." Minden baba nagyon ügyes, teljesen mindegy, hogy mikor mit csinált.
2011. júl. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Minden baba ügyes magához képest.

Van aki gyorsabban van aki lassabban fejlődik.

Nem kell a babákat egymáshoz hasonlítani.

2011. júl. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, értem a problémádat, de szerintem ez egy olyan dolog, amit az anyukák (engem is beleértve) hajlamosak túlérzékenykedni. Bennem is felmerült az elején, hogy akkor az én átlagos mozgásfejlődésű gyerekem nem ügyes? De most már látom, hogy ez csak egy ugyanolyan elcseszett szófordulat, mint a "jó baba"-kifejezés, amit tőlem is mindig megkérdeztek, idegesített is, pedig teljesen egyértelmű, mit szerettek volna tudni, minden bántó szándék nélkül.

Szerintem ne húzd fel magad, inkább ne olvasgass ilyen kérédseket és válaszokat, most már én is nagy ívben elkerülöm őket. :)

2011. júl. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ügyes a babád kedves kérdező!!:D
2011. júl. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, igen lehet, mostanában sokat olvasgattam ilyen kérdéseket, aztán az agyamra ment:)

Igazából az is zavar,hogy szerintem annyira siettetik a mozgásfejlődést...egyik ismerősöm gyerekét elküldték neurológiára, mert 3 hónaposan még nem forog :S

Ezt nem értem....és tényleg ezen az oldalon is annyi ilyen kérdés van jellegű kérdés van...na jó,nem hergelem magam, inkább nem olvasgatom ezeket a kérdéseket, kommenteket:)

2011. júl. 4. 14:50
 8/14 A kérdező kommentje:
köszi kedves utolsó, aranyos vagy:D
2011. júl. 4. 14:51
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is "csak" 8 hónaposan kúszott, és ő sem ült fel, és nem is állt fel.Most 9 hónapos, most kezdett ülni, de csak úgy, ha valami van előtte (pl. etetőszék tálcája, vagy a hordozója, amiben kapaszkodhat).Ilyenkor stabilan ül, nem dülöngél se jobbra, se balra.De ő sem állt még fel, és mászni is csak félig.A lábával már mászik, térden közlekedik, de a karjával még nem hangolta össze.Ennek ellenére, nem gondolom, hogy béna a lányom.A barátnőm vele egyidős lánya már 6 hónaposan kutyázott, kúszott.7 hónaposan mászott, most 9 hónaposan pedig mindenhol feláll, és végig mássza a szobát.De már nem irigykedek.Az egyik gyógytornász ismerősöm szerint a nagyon okos babák "kompenzálásként" picit "lemaradnak" a mozgással, mert ők azokban a hónapokban, amikor úgy tűnik, nem csinálnak semmit, értelmileg fejlődnek.Mert egyszerre vagy a mozgásuk, vagy az értelmi képességeik fejlődnek, a kettő nem megy egyszerre.És vannak gyorsan, és lassan, megfontoltan fejlődő babák.Utóbbiak először megfigyelnek, és utána sokkal precízebben, pontosabban hajtják végre a mozgást.Pl. kevesebbszer esnek el felálláskor, járáskor, mint társaik, akik már 7 hónaposan állnak.Nem biztos, hogy az a jó!Állítólag a túl korai mozgásfejlődés a hiperaktivitás egyik jele a gyerekorvosunk szerint, és okozhat ortopédiai elváltozásokat a babáknál.Nekem feltűnt, hogy ezen az oldalon kivétel nélkül minden baba 6 hónaposan ül, 7 hónaposan áll, 8 hónaposan jár..ezért én már el se olvasom a mozgásos kérdéseket,az olyanokat, mint: Mit tud 9 hónapos babátok?Egyértelmű, hogy az enyém lenne mások szemében a leggyengébb.De ez nem így van!Manapság annyira felgyorsult minden, és ezt elvárják a babáktól is, próbálják siettetni a fejlődést, amit nem lehet.A gyerek tudja, mire és mikor képes az izomzata, idegrendszere.Te, mint anya ezt nem tudod befolyásolni.

És miért van az, hogy amikor én voltam pici, mindenki tapsolt, hogy 11 hónaposan felálltam, és 13 hónaposan elindultam?Most meg ugyanerre azt mondanák a legtöbben, hogy jaj, de el van maradva, vidd el gyógytornászhoz..Érdekes, nem? Amikor anyukáink babáztak, nem volt korai fejlesztés, nem volt Dévény torna, csoportos tornák, semmi!Mégis itt vagyunk, értelmes, felnőtt emberek vagyunk.Én már nem is stresszelem magam ezen, és el se olvasom, mit kéne tudnia adott hónapban, és nem akadok ki, hogy nem tudja.Semmi jelentősége!!

2011. júl. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

gondolom az ismerősödet azért küldték el, mert nem fordul az oldalára. azt 3 hónaposig "kell"


minden baba ügyes! de szerintem az a baba aki az átlagnál előbb kezdi el csinálni a mozgásformákat nagyon is ügyes! aztán meg majd az a baba nagyon ügyes aki korán kezd el beszélni vagy értelmesen mondja ki a szavakat. és reggelig sorolhatnám...

majd a tiéd is ügyesebb lesz a többinél valamiben, nem kell ezen pörögni :)

2011. júl. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!