Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 honapos kislanyom csa...

1 honapos kislanyom csa tapszert eszik. A doki ezertnem ir fel neki Vigantolt, habar vedono szerint kell, mert nagy baba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Csak receptre lehet kapni.. :(((
2011. júl. 4. 16:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell csak a kizárólagosan anyatejes babáknak a Vigantol.
2011. júl. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Miert irnanak mar neki fel akarmit? 1 honapos baba vagy szopizik, vagy tapszert iszik.
2011. júl. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Hát ez érdekes. Javítsatok ki, ha tévedek, de a d-vitaminnak szerintem semmi köze a mérethez. Annak a csontoknál, fogaknál van nagy szerepe.

Tény, hogy nyáron fel szokták függeszteni a szedését, de szerintem egy ilyen picurkának még szüksége lenne rá.

Az én Kislányom 15 hónapos, vagyunk kint is sokat, de nekünk nem lett felfüggesztve az adása, mert a kutacsa még eléggé nyitva van.

Az orvos a tápszer miatt nem írta fel? Jól értem?

2011. júl. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Én sem értem, a Vigantolt 3 éves korig adják. Igaz 1 éves kor felett már csak őszi-téli hónapokban kell szedni.

Ragaszkodj hozzá, mert sok az angolkóros gyerek újra.

2011. júl. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%
a tápszerben van D vitamin, ha csak tápszeres a baba és nem kiegészítésként kapja a tápot, akkor nincs szükség Vigantolra.
2011. júl. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk a doki azt mondta, a K vitamin nem kell a tápszereseknek, a vigantol igen! Van még 3 tápszeres anyuka ismerősöm (mind más dokihoz járunk) és mindegyikünk gyereke kapta.
2011. júl. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen,csak tapszeres,s vedono szerint kellene,doki szerint nem.Rokonok is mondjak hogy mindenkepp irassak fel,de nem teszi meg a doki,akarmit csinalok!Nem akarom hogy a babomnak barmi baja legyen,honnan tudok akkor venni?Veny nelkul nem kaphato..Ketsegbe vagyok esve teljesen.. :((
2011. júl. 4. 16:33
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Én a gyerekorvost csak akkor látom,ha oltja a babát(szerencsére).Bármi recept kell,a védőnőhöz megyek,ő megírja,és a doki orra alá tolja aláírásra.Szerintem próbáld meg,főleg,ha szerinte meg szükséges(hozzáteszem én is így tudom).
2011. júl. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Mivel csak 1 honapos,2 hetente jon hozzank,s a vedono is..mi majd eloszor csak a 2. honapnal esedekes oltasra megyunk..

Jovoheten jon a vedono,rakerdezek megint...

2011. júl. 4. 16:36
 10/18 anonim ***** válasza:
46%
Ha ennyire nem bízol a gyerekorvosban, akkor menj másikhoz. Én azért inkább hinnék egy orvosnak, mint egy védőnőnek.
2011. júl. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!