Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit "kell" tudni egy 5-6...

Mit "kell" tudni egy 5-6 hónapos babának? A ti babáitok miket tudnak?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 11:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

5-6 hósan tudott forogni mindkét irányba. ennyit tudott. meg már mondta hogy bababbabba- mamamma meg sikitott, de csak hanghallatás miatt, nem tudatosan. tudott fogni és nyult tárgyakért.

de se mászni, se kúszni, se felülni vagy felállni nem tudott.


nekem egy teljesen átlag gyerekem van, aki úgy csinál mindent mint a tankönyvekben meg van írva.

2011. júl. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
A mi kisfiunk a forgás mellett már kúszott, és ült hat hónaposan. 6,5 hónaposan pedig felállt.
2011. júl. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mint az első válaszolónál. 6 hónapos koráig forgott össze-vissza, egész nap babanyelven magyarázott, sikongatott, nyúlkált mindenért, szájába tömött mindent.

6 hónapos kora után kezdett el kúszni. 8 hónaposan állt fel, és ült magától. Most 9 hónapos és már pár lépést megtett a kanapénál, de pl. ő nem hajlandó mászni, csak kúszni.

2011. júl. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

11,én lesz 6hós, forogmindkát irányba, kúszik, nyúl a tárgyakért, sikít:):)

mamamama már nálunk is van:)

Babapiskótátplügyesen eszi ha a kezébe adom.

És a tiéd mit tud?

2011. júl. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nálunk gőzerővel megy már a kutyázás. Második csemete, az életéért rohan:d mert a bátyus szereti nyúzni.

Forog-pörög, szökik(kúszik, és valami hernyócskás kúszós-mászós fejen átbillenős módban is halad előre), ülésbe ha felhúzom ülve marad, dühöng mert még nem sikerült neki egyedül felülni, azt is próbálgatja, oldalán fekve próbálja kitenni a popsiját, és felnyomni magát, ilyenkor persze átfordul, és nagyon be tud gurulni. Az állás nem érdekli még, szerencsémre.(a bátyja 4,5hónaposan ácsorgott, 6hónaposan kapaszkodva lépegetett, "járt")

Nyúl a tárgyakért, rendszeresen elveszi a szemüm, a hajammal játszik, kitámasztva hason a bébitornázóról lógó játékokkal bíbelődik, vigyorog, rötyög, "dumál" nem tudatosan hangzásra olyan mintha azt mondogatná anya(persze egy órán át a 2évesem hallgatom, hogy anya, akkor hajlamos vagyok mindent anyának hallani) illesztgeti a száját, "formálja" a hangzókat, csattog a nyelvével, berreg és repked a nyála, jön az első foga

Nekem nem mintababáim vannak, kéri őket valaki?:D

2011. júl. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

elsö vagyok,


még annyit hogy így van egy átlag baba fejlödése.


4 hó átfordul hátról hasra

5 hó vissza fordul

aztán itt a mozgásfejlödés lassul, ilyenkor inkább a beszéd fejlödik, és elkezd aktívan nyúlni tárgyakért, és az ujjait is felfedezi játszik vele.

7 hósan feltérdel majd elkezd kúszni

8 hósan felül és szinte egyszerre fel is áll

kb 10-12 hós kora körül kezd csak lépegetni.


ez egy átlag baba teljesítése, lehet gyorsabb és lassabb is.

a féléves vizsgálton nézik a hogy tud-e fordulni ha nem megy mindegyik irányba akkor várnak még 1-2 hót ha akkor sem akkor elküldi a doki ortopédushoz stb...

az egyévesen csak stabilan ülnie kell a gyereknek és felállnia. se lépegetni se mennie nem kell még ott, és fognia kell jól.

2011. júl. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

11:36-osnak.Gyógytornász anyuka vagyok, tanultunk fejlődésneurológiát, az nem olyan szigorú, mint amiket leírtál.6 hónapos korra forog, minden irányba.8 hónapos korra kúszik. Önálló ülés: 8-9 hónapos kor.Felállás bőven ráér 11 hónaposan is.Ez nem igaz, hogy 8 hónaposan állni "kell".A főiskolai jegyzetem alapján:

5 hónapos kor:

-kis támasztással ülve marad

-A mellé esett, kezével elérhető csörgőt felveszi

-örömében éles, magas hangokat hallat

-bicikliző mozdulatokkal takaróját ledobja, combjait, térdét megfogja

-játékos manipuláció közben nevet

-előre tud már nyúlni

- a megérintett kockát megfogja

-nyúl a felé nyújtott tárgy felé

-tükörképére mosolyog

6 hónapos kor: hasra és visszafordul

a forgás érett, minden irányba és oldalra stb.

2011. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Mindenkinek nagyon köszönöm a választ!!!!

Az a helyzet hogy azért kérdeztem meg tőletek mert nekem még csak egy irányba forog a babám.Hátról hasra megy neki vissza nem és nem is látszik mintha szeretné csinálni.

Kedves gyógytornász Anyuka!

Hogyan tudnám ebben segíteni vagy rávezetni?

Ha hason van nyúl a tárgyakért játszik is velük.Ki is nyomja magát de megfordulni nem akar.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Mindenkinek ment a zöld!!!

2011. júl. 5. 21:15
 9/14 A kérdező kommentje:
Jaj azt elfelejtettem hogy 20-án lesz 6hónapos!És több mint 8kiló:)
2011. júl. 5. 21:16
 10/14 anonim ***** válasza:

még mindig az elsö vagyok


nem írtam hogy KELL azt írtam hogy átlag baba így cselekszik. rengeteg baba már 6 hósan áll vagy felül, de lehet 7-8 hósan fordul át a másik oldalra.


kérdezö:

szerintem semmit ne tegyél egy hónapon belül át fog fordulni. mi azért jártunk gyógytornára mert fejét rosszul tartotta és fontos volt hogy mnél elöbb átforduljon, és nekünk a vojta módszert írták fel tornaként. nekem imádta a kislányom, és szerintem azért is fejlödött annyira tankönyv szerint. de második babámat csak akkor fogom hordani ha nála is baj lenne, nem baj ha valamit kicsit késöbb csinál. a gyógytornászunk azt mondja, hogy a babáknak az is óriási élmény ha maga jöhet rá dolgokra hogy is kell csinálni és nem fejlesztgetjük és mutatjuk meg hogy kell.

2011. júl. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!