Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos és napok óta...

10 hónapos és napok óta nappal szinte semmit sem alszik?

Figyelt kérdés

Este fél 9-től reggel fél 7-ig alszik, délben már majdnem ráborul az etetőszékre, beteszem a kiságyba, egyből felpattan, nézelődik, ott hagyom, nyűglődik, dumál, kis idő múlva ordít, kiveszem, kicsit nyugtatom, hagyom még játszani, leteszem, ordít, kiveszem, ha más már nem megy, szopi, azon elalszik, és kb. 20 perc múlva sírva ébred, dobálja magát az ágyban. Ha ráhagyom, felveri a tesót, ha kihozom, játszik.

Tanácstalan vagyok!

Délutáni séta alatt nem alszik el, csak hisztizik a babakocsiban.

Ötletek?

Foga most épp nem jön, illetve még csak 2 van, tehát azért fogzik, csak most nem látszik. Be van sötétítve.


2011. júl. 7. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:

elég neki az egy alvás. de ha ordít ne vedd ki játszani, nagyon okosak a babák, pontosan tudják ennyi idősen mit mivel érhetnek el.


délutáni séta alatt egyébként miért kéne elaludnia? :) ha éjszaka is és délelőtt is a kiságyban alszik el, délután is csak a kiságyba kéne betenned ha álmos...


ha még szüksége van a 2 alvásra, ne ebéd után tedd le, akkor már túl fáradt, ahogy írod már ebéd közben majd összeesik, még ez előtt kell lefektetni mert így szinte elájul, baromi mélyen alszik és 20 perc múlva már fel is ébred

2011. júl. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
bocs, az elejéről lemaradt a "lehet, hogy" elég neki egy alvás is!
2011. júl. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 3,5 hós és már most ugyan ezt csinálja!!! Egyszerűen nem akar aludni! Márr mindent kipróbáltam és én már nagyon fáradt vagyok....:) (csak nálunk még nincs tesó)

De nálunk is cicin elalszik,majd kipattan a szeme kb 10 perc múlva, babakocsi-ordítás, akkor érzi jól magát, ha tud nézelődni, persze nem fekve.

2011. júl. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Délelőtt nem alszik.

Fél 7-kor ébred, ezután délbe menne aludni, ha aludna.

Ha ott hagyom ordítani, egy darabig bírja a nagy (2,5 éves) na de 10 perc neki is elég belőle. Máshol nem tudom altatni, egy szobájuk van, ott vannak az ágyaik.

2011. júl. 7. 13:43
 5/6 anonim ***** válasza:
nem, nem kell ordítani hagyni csak ne vedd ki. vígasztald, puszilgasd, simogasd a hátát, pár napig míg megszokja adhatsz neki gyümölcslevet elalváshoz. 10 hónaposan az az idő jött el amikor meg kell tanítani egyedül aludni :)
2011. júl. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igyekszem, simogatom, de ha ott vagyok fel kel, visszafektetem, simi, fel kel, ezt kb. 50* is megcsinálja. Direkt azért maradt már el a délelőtti félórás szundi, mert végig ordította, babakocsiban is fogta magát felült, így kihagyjuk a délelőtti alvást, de délben sem alszik el. Múlt héten még szépen ment, lefektettem, simi, ordít, vissza, simi, előbb-utóbb elaludt, de azóta nem hogy javult volna, rosszabbodott, bár ezt sem lehet általánosan elmondani, mert kb. 3 napja gyönyörűen elaludt, és 2 óra múlva ébredt.

Tegnap a nagy nem aludt egy percet sem.

Hátha holnap szerencsém lesz, és mindkettő beájul.

2011. júl. 7. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!