Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha zöld a magzatvíz, akkor a...

Ha zöld a magzatvíz, akkor a babának oxigénhiánya volt?

Figyelt kérdés
2011. júl. 7. 16:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
2011. júl. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

meconiumos a magzatvíz, vagyis belekakál a vízbe

székletet ürít de tényleg hallottam én is erről már hogy

köze lehet az oxigénhiányhoz..

azért tudom mert az én babámnak is zöld volt a vize sajnos..

2011. júl. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

második vagyok.

elolvastam azt a cikket amit írt a válaszadó

nem is tudtam hogy azért kakált bele mert oxigénhiány lépett fel nála..nem is láttam ezt a kórházi papíron

arra emlékszem hogy mondta a dokinő hogy :

ez a baba nagyon belekakált a vízbe, le is nyelte, antibiotikummal kezelték emiatt és vákummal született..

bocs hogy eltértem a témától.

2011. júl. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Kedves második, most mennyi idős a babád?
2011. júl. 7. 16:51
 5/28 anonim ***** válasza:
67%
Valami ok miatt magzatszurok kerül a vízbe. Ez nem szokásos dolog, de nem feltétlen oxigénhiány az oka. Ha más gond nincs a kicsivel, ne izgulj. Rengeteg egészségesen felnövő gyerek születése körül vannak kisebb nehézségek, amiről később már nemigen esik szó. A problémásoknál viszont mindig kutatjuk, mi történt a szülés körül, így alakul ki az a benyomás az emberekben, hogy rettenetesen kell aggódni, ha "besárgult, nyakára tekeredett a köldökzsinór, vákummal született, mekóniumos volt a víz,stb." . Persze ezek utalhatnak komoly bajra is, de az esetek nagy részében a babák károsodás nélkül átvészelik az ilyen a nehézségeket.
2011. júl. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

szia

15 hónapos már a kicsilányom

de 6 napig antibiotikumot kapott sok idő volt míg meggyógyult.. lement a tüdejébe a kaki, nem is sírt fel azonnal emiatt. de nem is akarlak ezzel idegesíteni pláne ha kismama vagy

mostmár jól szerencsére !!

2011. júl. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
A testvérem kislánya született így sajnos. Elakadt a szülőcsatornában, így vákummal jött a világra. Kísértetiesen hasonlít a második válaszolóhoz.. Nem volt semmi gondja belőle a babádnak?
2011. júl. 7. 17:07
 8/28 anonim ***** válasza:

Ha a baba oxigénhiánnyal születik azt bele szokták írni a zárójelentésbe. Legalábbis az én fiam zárójelentésébe beleírták.

De a zöld magzatvíz nem feltétlenül oxigénhiánytól van.

2011. júl. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
És a te fiadnak lett belőle bármilyen baja?
2011. júl. 7. 17:23
 10/28 A kérdező kommentje:
A tesóm zárójelentésében "fenyegető oxigénhiány" szerepel.
2011. júl. 7. 17:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!