Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Maradi lennék? Rosszul csinálom?

Maradi lennék? Rosszul csinálom?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap volt itt egy kérdés (meg persze azelőtt is már jónéhány),ami elgondolkodtatott.Egy anyuka írta (ne haragudjon,hogy pont az ő példáján vezetem le a gondolatmenetet,nem személyeskedés),hogy van jobb dolga is,mint a konyhában ácsorogni,és mindenfélke féle programokra járnak.Így a baba üveges ételt eszik kizárólag.És itt nem az üveges kajákra akarok kilyukadni,hanem én eddig azt gondoltam,hogy azzal teszek jót a gyerekemnek,ha megmutatom neki,hogyan "működik" a világ.Szóval hogy a kaja nem magától készül el,hanem meg kell főzni,ez idő,energia,utánajárás.Addig el kell lenni egyedül,mert ha nem,akkor nincs ebéd.Vagy pl takarítás,mosogatás,bármi.Szóval hogy előbb van a kötelesség,aztán lehet egyebet csinálni.Azt gondolom,hogy így fogja megtanulni a dolgok rendjét.Lehet hogy ez hülyeség és nem kéne még ezzel foglalkoznom? (most kétéves,de mindig is így csináltuk).Persze mi is járunk mindenfelé,de csak azután,hogy elintéztük amit "kell".Remélem értitek mit szeretnék megtudni:)
2011. júl. 8. 12:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Szvsz ugy csinalod, ahogy te jonak latod. Te igy latod jonak, mas ugy, mindenki mas es ettol kerek a vilag. Az a lenyeg, hogy szeretetben neveled a gyermeked.
2011. júl. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem maradisag :)


Vannak anyukak akik nem tudnak fozni es ezert adnak uveges bebietelt.

Bar en az elejen biztosan nem adnek uvegeset, mert 1 krumplit vagy repat megfozni az nem nagy tudomany :)

Ha valaki dolgozik kisbaba mellett akkor elhiszem, hogy nincs ra ideje, vagy esetleg ha tobb gyerkoc van akkor nem foz 10 felet naponta.

De ismerek olyat is aki azert nem foz, mert ugy van vele, hogy van ra penze, hogy megvegye a kesz etelt akkor nem pepecsel.....


Penzem nekem is boven lenne ra penzem, de en szeretek es szerintem eleg jol is tudok fozni, igy minden nap fozok valamit a lanyomnak....nem mondom, hogy soha nem kap bebietelt, mert hazudnek, de kb 80%ban en fozok Neki.

2011. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki maga dönti el, hogy hogyan akarja nevelni a gyerekét. A "dolgok rendje" nálad ilyen, másnál másmilyen. Nem kell egyformának lennünk és ettől nem leszel maradi.
2011. júl. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
19%

igen, hülyeség. Amíg bébiételt eszik, szerintem nem fogja fel úgysem, hogy te most ezzel pepecseltél vagy csak megvetted. Mikor már nagyobb lesz és bevonható az ebédkészítésbe ( 3 körül), addigra úgyis felnőtt ételt eszik. Míg baba, inkább töltsél vele minél több időt, amennyit csak tudsz, a gyedet a gyerek neveléséért kapod, nem a háziasszonykodásért.

Első gyerek 2 éves koráig evett bébiételt, második 1 éves koráig. Elsőnél tudtam, hogy változatosan eszik és mindent befal, de kettőnél már megéri nekik külön főzni, sőt egymást is lekötik, könnyebb így kettő mellett pepecselni, mint eggyel. az az egy mindig rajtam lógott, képtelenség volt tőle bármit csinálni, csak alvásidőben tudtam bármit, ki is purcantam.

2011. júl. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Nekem nagyon szimpatikus, ahogy gondolkodsz és csinálod! Egyet is értek veled :) Összeegyeztethető szerintem a kettő: hogy mindenféle programokra is járjon a család, de csak a 'kellő' dolgok után. Érdekes, mert ahogy így belegondoltam végül is a 'kötelező' dolgokat is azért csináljuk, hogy a gyermekünkről és a családról gondoskodjunk. Tehát az nem lehet rossz vagy felesleges dolog! Én például azt az élményt nem adnám eggyel több programért, hogy magam készíthetek finomat a kislányomnak :) Jó érzés!
2011. júl. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Igy van, nem vagyunk egyformak. Szerintem, jol csinalod, de ez csak az en velemenyem.

En megtehetem, hogy uveges bebietelt vegyek. De fozni fogok neki, szerintem sokkal egeszsegesebb, ha frissen elkeszitett etelt kap. Mi is jarunk programokra, de egy kisbabanak megcsinalni az ebedjet szerintem nem igenyel sok idot.

2011. júl. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagy maradi és szerintem jól csinálod! Én is hasonlóképpen járok el! A gyereknek (jó) példát kell mutatni, hogy megfelelő értékrendje alakuljon ki!

(Az üveges bébiételről csak annyit, hogy ha az anyuka otthon van és nem dolgozik, akkor egyáltalán nem megterhelő és bonyolult szerintem elkészíteni a picinek az ebédet, amiben biztosan nincs tartósítószer és hozzáadott ízfokozó vagy bármi más.....Még ha utazásról is van szó....akkor el lehet készíteni előtte való nap az ebédet és vinni magunkkal.)

2011. júl. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
24%
Az utolsó válaszolóval teljesen egyetértek! Nekem is első babám van most, és korábban alig tudtam tőle elvégezni valamit... Nem mindenki gyereke alszik napközben 2-3 órát, sőt az enyém még egyet is alig aludt. Amikor bébiételt adtam neki, tudtam, hogy legalább változatosan eszik, mindenfélét kipróbáltunk, nemcsak répát krumplival... Írtam valahol korábban, hogy például, amikor gesztenyéset akartam neki adni, fölöslegesnek tartottam gesztenyét venni, és itthon bíbelődni vele, akkor jó, hogy volt kéznél bébiétel. Ma már nem igazán fogadja el az üveges kaját, így mindig ki kell gondolnom, hogy mit készítsek, amit a párom is megeszik,és a lányomnak is megfelelő + egészséges... Szerencsére azért már mellette is tudok a konyhában tevékenykedni...:)
2011. júl. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
Utsó vagyok, a 12.28-assal értettem egyet:), csak azóta jött néhány komment.
2011. júl. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
52%
Fiam egy éves koráig szinte csak bébiételt evett.nem azért mert lusta voltam vagy mert megtehettem,mert magunknak ugyanúgy főztem,hanem olyan kis mennyiséget evett,hogy annyiért nem érte meg összekoszolni három lábast meg a turmixot.egy évesen kezdtem szoktatni ami kajánkhoz,14 hónaposan jutottunk el arra a szintre hogy egyáltalán nem evett bébiételt.most 22 hónapos,és attól,hogy egy éves koráig neki nem főztem csak nagyon ritkán,attól még tudja,hogy mi az hogy főzni,bevásárolni mosogatni,mert mint írtam,magunknak főztem,főzök.nem ezen múlik.és a programok is megvannak minden nap
2011. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!