Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg én csinálom rosszul?...

Tényleg én csinálom rosszul? Most elbizonytalanodtam.

Figyelt kérdés

Vasárnap muszáj volt elmennünk anyukámékhoz ebédre,ott volt az egész család.A nővérem adni akart a 9 hónapos lányomnak egy egész csokinyuszit(mert ha odaad neki egy pici darabot kóstolás céljából,akkor azt mondom,hogy rendben.),Én meg kivettem a lányunk kezéből.Erre megsértődött és elkezdte,hogy "miért nem lehet ennek a szerencsétlen gyereknek ennie valami normálisat is" mert az Ő gyerekei ilyen idősen nem az üveges bébiételeket ették,hanem a töltött káposztát meg hasonlókat...Ezután elkezdte a lányunk viselkedését is elemezni,hogy szerinte nem normális,hogy az én lányom éjszaka nem kel fel meg nap közben nem szokott sírni.Azért az Ő gyerekei sem olyan tökéletesek,mint Ő azt gondolja...A 2 éves kisfiát éppen a babakocsiról szedtem le,mert mászott fel rá,miközben a picink benne aludt.Mikor szóvá tettem az anyjának,csak azt mondta,hogy miért nem nézheti meg,nem látott még ilyen babakocsit...

Meg elkezdte,hogy minek kell az én lányomat mindig hercegnőnek öltöztetni(pont így mondta!),Őt nem érdekelt régen,hogy milyen ruhákat ad a gyerekeire.(Ez nagyon most sem érdekli,a 6 éves lánya most éppen bugyiban volt egész vendégség alatt...)

De legutóbb azon kapta fel a vizet,hogy nem adom rá a lányomra azokat a babaruhákat,amit Ő hozott(több helyen lyukasak volt és foltosak),helyette inkább mindig újat veszünk.Nem értem,mi köze ahhoz,hogy én mibe öltöztetem a lányunkat?!

De amikor először jöttek babalátogatóba,akkor is elkezdte mondani,hogy miért kell a gyereknek saját szoba,el tud lenni a mi szobánkban is.Akkor nem reagáltam rá,de már megőrjít a "tanácsaival" meg a piszkálódással.

Ezt tegnap elmondtam anyukánknak,de Ő azt mondta,hogy miért nem vagyok képes megfogadni néha a családom tanácsát is meg hogy a nővérem jobban tudja ezeket 2 gyerek után...

Igazából a családommal sem olyan felhőtlen a kapcsolatom,ezért sem volt túl sok kedvünk elmenni az ebédre.


2011. ápr. 26. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:

nem csinálsz semmit rosszul.

anno az én lányom nem tudott (bár még most sem tud) ülni és mégis már ültették anyósom és a sógórnőmék. én rájuk szóltam, erre ők: miért ne ülhetne már? azt tudni kell hogy 2 hónappal született hamarabb és ez 4 hónapos korában volt. én erre azt közöltem: amíg én viszem minden héten gyógytornár és hallgatom ahogyan sír egész idő alatt, addig az lesz amit a gyógytornász mond. s amíg én dekkolok vele éjszaka mert fáj a hasa, azt fogja enni amit adok neki!....szerintem tudd le ezzel a kaját te is... a ruhára meg mond hogy otthon adod rá őket. mi is ilyen ruhákat kaptunk, még turiban sem vettem volna meg. most ugyanúgy vittem vissza ahogyan kaptuk. sosem volt a picin!

2011. ápr. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hát igazán megértelek te szegény...

mindenki okosabb tőlünk !!

nekünk is ez volt húsvátkor

13 hós a lányom. anyósom tömni akarta csokinyuszival

én meg nem engedtem persze akkor is adta a szájába..

mintha nem is szóltam volna.

mert ő már 2 gyereket felnevelt. ( férjemet és sógoromat )

hát látszik :D na mindegy...

a nővéred meg törődjön a saját dolgával.

nyugodtan mond meg neki. a testvéred. te tudod milyen viszonyban vagytok.

ha meg megsértődik kit érdekel.?

nem az van amit ők akarnak hanem amit te

mi vagyunk az anyukák nem?????

ha meg anyukádékkal nem felhőtlen a viszony

örüljünk hogy ritkán mentek.

azt akis időt meg vhogy ki lehet bírni.

hát sajna nem tudtam segíteni

pedig hasonló a helyzetem..de hát ez mindíg így marad--

kitartás :)

2011. ápr. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kati, én azt szeretném, hogy a lányom egészségesen nőjjön fel. Szerintem ennyi idősen nem tesz jót neki ennyi csoki, azért vettem el tőle.

Az, hogy Zsuszika nem sír és nem ébred fel éjjelente nekem csak annyit jelent, hogy nyugodt baba. Hála az égnek, nagyon szerencsés vagyok vele.

Petikének szívesen megmutatom a babakocsit, de tudod, elég nagy a súlya, könnyen felboríthatja, az meg komoly következményekkel is járhat nem csak Zsuszira, hanem Petikére nézve is.

Szeretem, ha Zsuszi hercegnőnek néz ki. 16 évesen úgyse fogja magát hagyni így öltöztetni.

A ruhákat nagyon köszönöm, de nem az én ízlésem.

Én nagyon örülök, hogy lehet neki már most saját szobája. Hát nem minden gyerek erre vágyik?

2011. ápr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ismerős a szitu,az én nővérem is detto ilyen.Az ő gyerekei a legjobbak,legszebbek na meg a legtökéletesebbek.Fiam 7 hónapos és 8 kg,és erre ő azt mondta nekem h fogjam diétára mert dagi,meg majd nem tud ezt csinálni azt csinálni stb.Az már nem baj h az ő lánya 4 évesen kicsivel több mint 10 kg és csont sovány,sok mindenre allergiás(nővérem hibájából)
2011. ápr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a nővéred szimplán csak féltékeny.Annyi az egész hogy ő akkor is mindíg jobb anyának akar látszódni mint amilyen!Tudja,látja hogy te jó anya vagy de akkor is muszálynak érzi belekötni a te módszereidbe,akkor érzi jól magát!Nálunk az anyósom családja ilyen sajnos,nemis szivesen járunk hozzájuk!
2011. ápr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a 3. válaszolónak teljesen igaza van. valahogy így kell leszerelni azt, aki beleokoskodik az ember dolgába legyen az gyerekkel kapcsolatos, vagy egyéb belső családi ügy.

nem csinálsz te semmit rosszul, csak kb 5 évenként változnak a gondozási, nevelési szokások, vagy akár gyakrabban is, így sokszor azt sem tudjuk, hogy kire hallgassunk.

szerintem a nővéred egyszerűen csak írigy, ezért "fikáz" téged, nem szabad ezt felvenni. nem is kell rátenni egy lapáttal, mert az még csak rontja a viszonyt. amit még én tennék ilyen esetben az az, hogy elterelném a szót másra...pl. csokit tesz a kezébe, akkor azt elvenném a gyerektől, de szólnék a tesómnak, hogy szaladjon már egy kört a babával, vagy játszon vele valamit...tehát elterelném a csokievéstől. a többi megjegyzés esetén kezd el valami másról beszélni, legyen az az időjárás, vagy valami sorozat a Tv-ben, amit ő is néz, vagy valami hasonlót tennék.

anyukádnak pedig ne panaszkodj a testvéredre, főleg ha nem felhőtlen a kapcsolatotok.

2011. ápr. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Már kezdtem azt gondolni,hogy neki van igaza és valami szörnyeteg vagyok...
2011. ápr. 26. 21:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Én erre csak azt tudom mondani, hogy örülök hogy nincsenek ilyen rokonaim:-)Meg kell magyarázni a dolgokat, hogy mit miért nem szeretnél ha adnának neki pl..Én is ilyen voltam mikor a fiam kisebb volt, most már lazábban kezelem a dolgokat, de amiket írtál, jogos a felháborodásod.
2011. ápr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

:)))) Nevetek. Szánalmas a nővéred, és rohadt féltékeny. Mosolyogva közöld vele a véleményedet, pl. a ruhákkal kapcsolatban is: azért öltöztetjük hercegnőnek, mert csuda jól áll neki, és nem szeretnéd ha úgy nézne ki a kislány mint aki a lelencházból szabadult, és Te se anyaotthonból bújtál elő.

Csináljon mindent belátása szerint a gyerekeivel, és Te is ezt teszed.

Amúgy a sógornőm hasonló féle.

2011. ápr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!