Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elrontottam? Mit csinál 3-4...

Elrontottam? Mit csinál 3-4 hónapos babátok amikor ébren van?

Figyelt kérdés
A férjem szerint a mi babánkkal probléma lesz később, mert már most el van kényeztetve. Az igaz, hogy mindent nyekeregve csinál (olyan mintha nyűgös lenne, de csak addig tart még közel nem megyek vagy fel nem veszem), de elvárható egy ilyen picikétől, hogy egyedül ellegyen? Nálatok hogy van?
2011. júl. 8. 14:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
A férjed van elkényeztetve. Egy 4 hónapostól még nem várható el.
2011. júl. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az én babám nagyon jól elvan akár egy órán keresztül is. Leteszem a játszószőnyegére, rázza, fogdossa a játékokat, magyaráz nekik. Nem igényli, hogy folyton ölben legyen. Háttérben szokott menni a tv, zene, vagy minket hall.

Anyukám szerint én is ilyen baba voltam, csak a kajáért "szóltam". :) Gyereknek is jól elvoltam egyedül.

Szerintem ez nagyban személyiségfüggő, lehet, hogy a te babád jobban szeret nézelődni, jobban igényli a társaságot.

2011. júl. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jövő héten lesz 4 hónapos a fiam. Délelőtt elvan egyedül akár a kiságyban, akár a játszószőnyegén. Délutántól viszont mozdulni sem tudok mellőle.
2011. júl. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Biztos vannak olyan babák akik elvannak,de ez ritka.Egy 4hós baba nincs még el egyedül 10percnél tovább egy helyben,hisz nem tudja lekötni magát.Kicsit legyen a játszószőnyegre ha nyűglődik rakd át a járókába aztán játsszál kicsit vele.Nekik még kell a változatosság,hogy kicsit le tudják foglalni magukat.
2011. júl. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem rontottad el!

Bár az én babóm már 6 hónapos,de 3-4 hónapos korában egyáltalán nem volt el egyedül.Folyton foglalkoznom kellett vele/amit nem bántam :)/

Kb. 1 hónapja van el annyira,hogy ne kelljen folyton mellette lennem.

2011. júl. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ne izgulj nálunk is hasonló volt a helyzet amikor a babám 3-4 hónapos volt. Az az igazság, hogy én a babám 6 hónapos koráig úgy éreztem, hogy mindennel l vagyok úszva mert csak a babát tudom ellátni. 6 hónapos korától délelőtt tudok takarítani és főzni. Délután meg csak az övé. :D

Szerintem változni fog nálatok és szerintem ennyi idő babát nem lehet elrontani.

2011. júl. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Snapette ***** válasza:
Az enyém 20, max 30 percet van el magában, de csak az autósülésben, mert abból jobban kilát, tud nézelődni. Ha csak fekszik valahol, akkor 10-15 percet. Mióta felfedezte a kezeit azóta azokat nézegeti, megnézi, befalja, rágja, megint megnézi, még el-elbámul valami színesen, de aztán nyűgölődik, hogy unatkozik. Szerintem babája válogatja, meg attól is függ, hogy mennyit van ébren. Az enyém egész délután ébren van, kettőtől tízik max két órát alszik, éjjel viszont végig, este tíztől reggel nyolcig, aztán kisebb-nagyobb szopi-megszakításokkal még délután kettőig. 19én lesz háromhónapos.
2011. júl. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az en fiam is 19-en lesz 3 honapos! :) jarokaban elvan kb fel orat , aztan pihenoszekbe atrakom, ott is elnezelodik. O is eszi a kezet ezerrel, meg magyaraz neki. Hason egyaltalan nem szeret. Keso delutan mar tobbet kell vele lenni. Sokat ebren van amugy, altalaban del korul alszik kb 2 orat, kulonben meg csak szopik kozben. Az ejszakat atalussza.
2011. júl. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Azóta javult is a helyzet, biztosan megérezte a kicsikém, hogy tanácsra szorultam. Pihenőszék, szőnyeg, bevásárlás: ügyesen elvan, eszi a kezét, a textil pelust, szeretgeti a játékait.


Még egyszer köszi

2011. júl. 12. 12:06
 10/13 anonim ***** válasza:
Még nem rontottad el, de ha továbbra is így csinálod, akkor el fogod. Már kezd elég nagy lenni ahhoz, hogy egyedül is elnézelődjön. Persze ne várj tőle órákat, de pár percet, akár 10-et simán el kéne hogy legyen. Úgy tudod rávenni, hogy leteszed és otthagyod. Biztos nyekeregni fog, kicsit hagyd, majd menj oda hozzá, nyugtasd meg NE VEDD FEL és menj el újra. Eljátszod párszor és rájön, hogy el van egyedül. Aztán ahogy nő egyre többet játszik majd egyedül. A fenti módszer csak rávezetésre kell neki, hogy rájöjjön, anya nélkül is van világ.
2011. júl. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!