Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasmenés meddig tart 2,5...

Hasmenés meddig tart 2,5 hónapos babánál?

Figyelt kérdés

Múlt hét csütörtökön délelőtt óta megy a picur hasa, bár már nem minden evés után, de kb. napi 4-szer nagyon folyósat kakil, a vége kimondottan vizes. Múlt pénteken mondta az orvos, hogy kapjon Normaflore-t, azóta adjuk neki napi egy ampullával.

Az orvosunk most szabin van, érdekelne, hogy ha másnál volt ilyesmi, akkor meddig tartott, mikor jött rendbe teljesen a pici gyomra? Más gondja egyébként nincs az elejétől fogva, mosolyog sokat, a kedve nem rosszabb, mint máskor. Most az utóbbi 1-2 napban nyűgösebb, többet nyálzik (ettől is lehet a hasmenés, hogy netán a fogával is küzd?), és nagy meleg is van.

Nem olyan válaszokat kérek, hogy miért adunk Normaflore-t neki, meg hogy ez nem is hasmenés, és hasonlók CSAK a kérdésre kérnék válaszokat! Köszönöm!


2011. júl. 8. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Normális esetben 1 hétig biztosan nem! Persze ez attól is függ, mi okozza a hasmenést. Én biztosan nem vártam volna több, mint egy hetet egy ilyen picivel! Nagy a meleg, a sok folyadékvesztéstől őt sokkal jobban veszélyezteti a kiszáradás... 3 nap után vagy vittem volna vissza a dokihoz vagy egyenesen a kórházba, hogy kiderítsék, mi okozza a hasmenést.

Egyébként mit eszik a babád?

A fogzás még korainak tűnik (bár nem mondom, hogy lehetetlen!), de az erős nyálzás, a kéz rágása ennyi idősen normális, minden baba csinálja.

2011. júl. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

8 napja hasmenése van, oda szerintem nem elég a normaflore, bár én nem vagyok orvos.

Betegségtől, fogzástól lehet hasmenés, de nem ilyen sokáig, ez túl sok idő, ha jó kedve van, ha nem.

Ha anyatejes, lehet hogy érzékeny valamire, amit te eszel. Ha tápszeres, lehet azzal van baja.

CSAK a kérdésedre válaszolva, én elvinném orvoshoz ISMÉT.

2011. júl. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez a baja a dokival, hogy semmit nem mondott. :( Csak, hogy normaflore, semmi több. Egyébként volt javulás, azért nem vittem el, mert a közepe táján már nem volt vészes, kemény kakija volt, 1-1 alkalommal túl kemény is, de most megint hígabb, bár nem olyan vészesen, mint előzőleg, amikor kezdődött.

Kiszáradást nem hiszem, mert kínálom vízzel, időnként iszik, de nem igényli vészesen. Tápszeres egyébként és eddig semmi baja nem volt a tápszertől, pedig két hónapja eszi.

Ha nem javul, hétfőn elviszem a dokihoz, aki persze szabin van, tehát viszem ahhoz, aki van, hátha értelmesebb lesz.

2011. júl. 8. 17:26
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne sétrődj meg, csak kérdezem: rendesen fertőtleníted a cumisüvegeit, pelenka csere után a kezedet, a pelenkázót stb? Csak azért kérdezem ,mert lehet, hogy viszafertőződött, ha azt írtad, hogy egy ideig már szilárdabb volt a széklete. Persze ez akkor is előfordulhat, ha mindent tisztán tartasz. Szerintem sem elég már a Normaflor, de azért adjad. Ha az étvágya továbbra is jó, akkor csak kibírja hétfőig kiszáradás nélkül. Végülis ő még csak folyadékot eszik. De te látod, hogy mennyi folyadék ürül ki a széklettel. Hétfőn érdemes lenne egy használt pelust is megmutatni a dokinak, ilyenkor ezt szokták is kérni. A mi dokink már a szagáról megmondja mi a baj.
2011. júl. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Persze, mindent rendesen tisztán tartunk. Mindenesetre felhívjuk most a kórházat, és bemegyünk vagy még ma, vagy holnap, mert már én is nagyon aggódom. Már orvos váltásban is gondolkodom, mert annyira semmit sem mondd, és én meg honnan tudjam, hogy mi, meddig stb? :(
2011. júl. 8. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!