Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már olyan veletek, hogy...

Volt már olyan veletek, hogy rossz anyának tartottátok magatokat? Én azért mert már mindent kipróbáltam, de a 10 hónapos fiam nem akar enni, és magamat hibáztatom, mikor hallo, hogy a másik már mike eszik.

Figyelt kérdés
2009. márc. 30. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen emiatt lelkiismeret furdalásod! Ne foglalkozz azzal, hogy a másik anyuka babája mit eszik, mit tud már. Minden baba a saját ütemében fejlődik,... ha hagyják. Ő tudja mi kell neki és mennyi. A Te kisfiadnak akkor is csak Te vagy a világ legeslegjobb anyukája!!! Az a fontos, hogy hagy őt ammyit ás olyan dolgokat enni, amit szeret. Persze, kínálj neki újdonságokat is, hogy ismerjen meg többféle ízt is, de hagyd, hogy maga döntse el, hogy mi ízlik neki és mi nem. Ha valami éppen nem jött be nála, akkor azt 1-2 hétig hanyagold és később kínáld vele újra, hátha akkor már el fogja fogadni. Minden jót! 4 gyerekes anyuka
2009. márc. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 10 hónapos a kisfiam és mintha én írtam volna a kérdést.Mondjuk nálunk az a gond,hogy a szopin kívül nem akar mást enni.A tied mit eszik?Azért gondolom megy szépen a súlya?Én is már mindent kipróbáltam,de rájöttem,hogy az én fiam abba a csoportba tartozik,akik tejen kívül még mást nem kérnek.Hát igen én is el vagyok keseredve,de nem gondolnám,hogy mi csináljuk rosszul.Kitartást és türelmet!Tudom ezekből van ilyenkor a legkevesebb.
2009. márc. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én babám nem tíz hónapos még, csak hét, viszont tápszeres. Szóval én három hónapja próbálom etetni, teljesen sikertelenül. Néha én is elkeseredem, egyetlen kanállal sem akar elfogadni. A tápszert meg jó lenne mielőbb csökkenteni, nem ehet belőle akármennyit. Megértelek. Nehéz néha, de szerintem ettől nem vagyunk rossz anyák, nem rajtunk múlik megeszi-e az ételeket. Gondolom te is kipróbáltál már mindent ami eszedbe jutott, szerintem ennyit tehetünk. Majd esznek mást is.
2009. márc. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az én fiam még szopik,bár néha pótolok tápszerrel,mert volt egy idő,hogy nem ment a súlya.Most 7,5kg,de 2,5 született,de a védőnő már az őrületbe kerget,2 hetente kell menni súlyt mérni
2009. márc. 30. 12:53
 5/9 anonim ***** válasza:
hát ettől én is idegbeteg leszek, amikor itt olvasom, hogy a babámmal egykorú gyerekek már miket esznek, az enyém (7 és fél hós)meg csak anyatejet meg egy kis gyümölcsöt hajlandó.
2009. márc. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a 2.vagyok:És a tejen és tápszeren kívül a te fiad sem fogad el mást?Vagy a tejcsiből sem akar sokat enni?Nálunk most kb.napi 50 gr. gyümölcspürét kezd elfogadni,de ez is csak pár hete megy előtte az ég világon semmit.Még azt is amit nagy nehezen beleimádkoztam kiöklendezte.Hát még egyszer csak azt tudom mondani,hogy nem vagy egyedül.
2009. márc. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha én másra hallgatnék, az én gyerekem már parizeren, virslin, meg mindenféle cukrozott nyavaján élne. Ehelyett inkább főzök neki, még akkor is ha keveset eszik. 10 hónapos makk egészséges igaz nem viszi túlzásba a hízást, de ha éhes eszik. Nem szertném, hogy az agyoncukrozott, agyonfűszerezett amúgy nem neki való kajáktól hízzon.

Nem vagy rossz anyuka, Te csak a legjobbat akarod a babádnak.

Jó babázást

2009. márc. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ige,az enyém sem foga el semmi mást,mostmár a kedvencét sem eszi.Olyan,mintha sosem lenne éhes,de amikor újszülött volt akkor se üvöltött sose a tejért
2009. márc. 30. 13:27
 9/9 anonim válasza:

Szia, és ugyan apa vagyok, de hasonló problémánk volt a most 1 éves fiunkkal.

Nos, a védőnő menjen a q.va anyjába. Tanuljon meg írni olvasni, és ne azt a 10 oldalas prospektust fújja csak, amit a markába nyomtak. Van egy hülye grafikonjuk, nekem is halálra szekálta a feleségemet vele, amíg hagyta magát. NEM RENDELHET BE. ½ éves kora után 1 évesen kell megnéznie a babát, és a baszogatásotok helyett menjen el inkább továbbképzésre.

A gyerek első életévében átlagosan megháromszorozza a testsúlyát. Nálatok ez simán megvan, nem kóros a súlya, hanem kisebb az átlagnál. 3*2,5=7,5 és még csak 10 hónapos...(De ha megnő és jól fejbe rúgja az idióta védőnőt, mert az anyját szekálta)

A mienk sem volt hajlandó semmit megenni, csak az anyatejet. Mindent elkért, szájába vette, és ami megtetszett neki, még max egy falatnyi, és kész. Én úgy hívtam, hogy hobbyevő.

De odaadtunk neki mindent a tojás kivételével.

Kedvencei időrendben: olivabogyó, friss érett mangó (ez itt nehezen megoldható, de akkor délen voltunk,) alma (csak szopogatta), török joghurt (10% zsírtartalom!!!) szalonna, borjúpárizsi.

Mindent megkóstolt, először semmi nem kellett, aztán belejött.

Egy dologban következetes: Semmilyen ízetlen szar bébitápot, babakonzervet nem hajlandó megenni. Főzelékeket is csak úgy, ahogyan magunknak fűszerezzük, (most éppen 3 napja lencsén és malacsültön van), light verziókat berregve köpi ki 2 méteres sugarú körben.

Bele fog jönni, és ne aggódj. 20 év múlva senki sem fogja kérdezni, hogy mikor kezdett el enni, és mikor beszélni, meg ilyen f@szságokat. Egészséges legyen, jó hangulatú, ha idegesít a védőnő a részvétteli jóakaró pofájával, akkor ne nézegesd, nem vagy köteles elviselni. fél évente egyszer....

Még egy apróság: a természetes kaján nőtt gyerekek lassabban nőnek a táposoknál.

Mint a magon nőtt csirke…Ne aggódj, ha gondolod írj privát mailt, szívesen beszélünk róla a párommal együtt, először mi is stresszeltünk, aztán leszartuk. A szomszéd a tápon felfút (dupla méretű) babájával másfél éve nem alszik, mi egy éve nem ébredtünk fel sírásra, és a pici babánk minden nap röhögve ébred. Nem cserélném el 2 kiló babahájért ezt az érzést....

Nektek peace, védőnőnek baseballütő, babának jókedv és anyatej ;-)

2012. jan. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!