Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok? Mindent...

Rossz anya vagyok? Mindent megpróbáltam a pocifájás ellen, felveszem, vígasztalom a babám, mindenféle szereket kipróbáltam már de nem múlik el.

Figyelt kérdés
Ilyenkor pedig beteszem az ágyába a gyereket és hagyom álomba sírni magát! Rossz ha ezt teszem? Rosszat teszek a gyereknek ezzel?
2008. nov. 21. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi is 3 hónapot küzdöttünk a hásfájással,tudom milyen rossz érzés , amikor sehogy sem tudsz segiteni bármennyire is akarnál.Azonban én soha nem tettem le amikor fájt neki a hasa.Szerintem kell a közelséged , az hogy vele legyél amikor fáj valamije.

Rossz anya nem vagy akkor nem irtál volna kérdést és biztos vagyok benne , hogy olyankor már minden húr szakad , amikor bele teszed a kiságyába mégis azt tanácsolom , de ez csak az én véleményem , hogy ne hagyd magára.

2008. nov. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Simogasd a hasat, sokszor hosszu ideig is eltarthat. De ettol megnyugszanak, szerintem ez a legjobb megoldas ha tenyleg ugy faj szegenykenek. Figyelj arra, hogy az orajarassal megegyezo iranyba simogasd!!!

Ezt a baba masszazsnal is hasznaljak, nagyon fontos, biztos hogy segiteni fog!

2008. nov. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk is elejétől 4 hónapig fájt a hasa,semmi nem volt jó,viszont ha melegíted a pocit,az pillanatnyilag ugyan de csillapítja,próbáld ki!!

Sztem se tedd le olyankor,mert akkor még nagyobbb szüksége van rád.

2008. nov. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem se hagyd magára. Ne tedd be a kiságyba ha sír. Inkább várd meg míg megnyugszik. Együttérzek veled amúgy mert nekünk is nagyon hasfájós a kislányunk és éjszaka is 1,5 órát sírt szinte megállás nélkül. Próbáltam mindent már én is, de végül elkezdtem picit rázogatni, és abba hagyta a sírást és elaludt.:) Ebből kifolyólag lehet veszünk neki rezgős pihenőszéket, majd azért még tesztelem a dolgot rajta hogy tényleg megérné e. Esetleg próbáld ki te is. Én úgy csináltam hogy rátettem a lábamra a gyereket és picit "rázogattam" a lábammal, amint abbahagytam sírt, de 10 perc után elaludt, igaz majd besz.rtam már úgy görcsölt a lábam, de megérte.:)) Ma is sírt már egy picit és akkor meg tornáztattam picit a lábait, ez is bevált. Szóval próbálkozz még szerintem, és tényleg ne tedd be a kiságyba ha hasfájás miatt sír. Lehet amiatt csak 5 percig sírna, utána meg már csak azért sír mert magára hagytad. Szóval fel a fejjel, kitartás!!!
2008. nov. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
NE HAGYD MAGÁRA A FÁJDALMÁVAL! Az én kislányom 3 hónapos, és még mindig küzdünk a hasfájással. Mi is túl vagyunk az összes csodaszeren, egyik sem segített. Próbáld meg esetleg hassal a karodra fektetni. A feje a könyököd felé legyen, másik kezeddel is tarthatod, ha nehéz. Így a karoddal nyomod a pociját és ez nálunk segíteni szokott. Ja és nem tudom miért, de ez csak akkor működik, ha járkálok vele a szobában. Ha leülök, újra sírni kezd! És majd jönnek azzal, hogy ne szoktasd erre (kézbe)a babát, de gondolj bele, hogy a hasfájásos időszak nem tart örökké! És gondolom te is azt szeretnéd ami a babádnak a legjobb. És neki az a legjobb, ha veled lehet és nem hagyod egyedül a fájdalmával. Gyakran én is kiborulok a sok sírástól, olyankor odaadom apának egy kicsit. De nem hagyom egyedül.
2008. nov. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya, mert próbálsz segíteni a babádon! De semmiképpen ne hagyd álomba sírni magát, főleg pocakfájás miatt!

Az én kisfiam 4 hónapos, és még mindig küzdünk a pocifájással, igaz, már nem olyan pokoli, mint az elején. Mi ezeket csináljuk: Infacol minden szopi előtt (éjszaka is), napközben 3 szopi után 1-1 ml gripe water. Ami segített még, hogy a hátára fektetem a kisfiam, odafekszem a lábához, és ő a lábait nekifeszíti a mellkasomnak (a mellem és a nyakam közti részre). Valamiért ez nálunk működik, kb. 10 perc, de jönnek a pukik folyamatosan, aztán a kaki is sikerül. Közben mindig mondogatom neki, hogy nyomjad babám! Az is jó szokott lenni, ha tornáztatod a kis lábát, fel kell nyomni a pocijához (biztosan ismered), amikor hagyja. És amit az előttem válaszoló írt, az a hasfájós tartás is nagyon jó, olyankor a kisfiam el is alszik, és nálunk is csak úgy működik, ha sétálunk vele.

Remélem, hamarosan elmúlik a babád hasfájása!

2008. nov. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is volt ilyen időszak!Nem biztos hogy csak a pocija fáj hanem lehet hogy Te kellesz neki!Az is lehet hogy picit hisztes nekünk ha sír mindig azt hittük a hasa fáj aztán kiderült hogy keveset evett mert csak cicizett méred hogy mennyit eszik?Mennyi idős?Ha velveszed nyugszik?Folyamatosan sír?Mert a has fájás az rohamokba jön és olyankor húzza a lábát is!Remélem hamar rendeződik!Ha letezed se zhagyd magára esetleg lépj ki a látotereből de maradj kézközelbe!

2008. nov. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hasfájós tartást, poci simogatást, Infacolt, Gripe Watert, Mecsek Baby teát, lábtornát, mellkasra tett lábakat mi is próbáltunk már, néha sikerrel, néha nem. :) Én még két dolgot szoktam ezeken kívül: 1. a hátamra fekszem, a mellemre fektetem hason a babát, simogatom (szintén körkörösen) a hátát, együtt betakarózunk és én igyekszem nem elaludni. :) Ő meg egy idő után a közelségemtől megnyugszik. A hasa ugyan valszeg uúgy fáj, de az, h hason fekhet, hallgathatja a szívdobbanásaimat, a testem és a takaró melege, a hátán a meleg kezem, a simi, ... megnyugtatja, és álomba ringatja.

2. szintén hason fekve beleteszem a babakocsiba és tologatom a szobában ide-oda. Így is mindig elalszik. Közben halkan beszélek hozzá, h tudja, nincs egyedül a fájdalmában.

Most le fognak pontozni, de néha segít a cumi, attól is megnyugszik.

Üdv: szintén hasfájós babóca anyukája

2008. nov. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is 3hónap pokol volt.Se éjjel se nappal.de elúlt.

maszírozd,tegye´l meleget a hasa´ra,tedd a mellksodra.

Ne hagyd öt sírni sokáig......

Nem írtad,hogy mennyi idös a babád.Hány hetes??

Miket próbáltál??

eggymagos tasak??

Köményagos kre´m??Nálunk az vált be és a maszíroza´s.

2008. nov. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáld meg szélcsövezni, hogy a szelek tudjanak távozni mert attol fáj neki a hasa.Nekünk bevált, pár hetes kora óta használjuk ha nem akarja elfogadni a kajcsit segítünk rajta, inkább mint a gyógyszerek!!!

4,5 hónapos baba

2008. nov. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!