Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen első lépés cipőt...

Milyen első lépés cipőt javasoltok? Mikortól?

Figyelt kérdés
1 éves múlt a csöppem és már lépked,de csak bútorok mellett és nagyon sokat áll.mikor adjak a lábára cipőt és milyet?azt is hallottam,hogy ha itthon-lakásban is adok rá cipőt,előbb megtanul járni.ez igaz?mit javasoltok?és milyen cipő legyen?
2011. júl. 8. 22:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor amikor már tud járni (fogod a kezét vagy magától.) Mindenképpen bőr cipőt vegyél (aminek a belseje bőr) és hajlékony legyen a talpa. Dr.Punto, Siesta stb. márkák a legjobbak, de nagyon sok másfajta is van ami nem akkora márka, de a célnak tökéletes és kedvező árú.
2011. júl. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bent a lakásban nem kell cipő. Elég egy csúszásgátlós zokni, vagy mezitláb. Az én kisfiam májusban 1 évesen tanult meg menni, amikor már kint is sokat lépegetett akkor vettünk neki Siesta szandált.
2011. júl. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A cipő inkább gátolja a járás tanulásban. A lakásban nincs is rá szükség. A legtöbb kicsi le is szedi a lábáról,mert nem szereti.
2011. júl. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én csak akkor vettem cipőt, mikor már rendesen elindult, az utcán is sétált. De még az egyik kezét fogni kellett.

A lakásban csúszásgátlós zoknit adok rá, nincs benti cipője (még most sem, pedig már egy jó ideje önállóan, biztonságosan jár)

Siesta First Step volt az első cipőcskéje, nyárra pedig Superfit szandit kapott.

Nagyon jók még az Elefanten cipők (Deichmann-ban kapható), árban is elfogadható.

2011. júl. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a lányom dévényre jár. 11 hónapos (koraszülött volt), most kezdené magát állásba húzni, de persze ez még nem megy neki. a gyógytornászunk azt mondta ha már áll, vegyünk neki egy jó kis cipőt ami igazán tartja a lábát, s másrészt hogy szokja hogy van a lábán cipő. szóval nem azt mondta hogy akkor ha már jár is, hanem ha már áll...most én is elbizonytalanodtam
2011. júl. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy valóban könnyebben elindulhat, aki hamar cipőt kap, de az egészséges talpfejlődéshez (pl. ne legyen lúdtalpa, bokasüllyedése stb.) elengedhetetlen a sok mezítláb járás főleg babakorban. A csúszásgátlós zokni elég lakásba, de ha közel a valódi járás, rövid időkre próbálgathattok cipőt adni rá, mondjuk amikor kint próbálkoztok.
2011. júl. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
gyógytornász barátnöm azt mondta amikor már abutorok mellett lépket, vegyek neki, de ne szandit, mert mászáskor lekopik a körmne:) és azt mondta hogy siestán semmi képp, mert tul kulkorrigálja a lábukat, az enyém 11 honaposan kapott cipöt zöld falcon 5900 ft volt, még kapaszkodva lépeget, néha egy kézzel fogom és sétál kicsit, egy éves lesz jövö héten fiu
2011. júl. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!