Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vannak manapság ennyire...

Miért vannak manapság ennyire túlféltve a gyerekek az ételektől?

Figyelt kérdés
Én anno 3 hetes koromtól kaptam almalevet, aztán pépet, 3 hónaposan teába áztatott kekszet, 6 hónaposan piskótát, stb. És ez nem ezer éve volt, csak 27 éve. Ja és ha jól emlékszem anyukám elbeszéléseire, fél évesen tejet ittam, tejbegrízt ettem, semmi allergiám nincs. És ezek mellett fél éves koromig szoptatott. Ezeket a mai gyerekeket annyira túlféltik, túl aggódják, hogy ettől lesznek aztán allergiásak, meg ilyen-olyan problémásak. Nekem is van gyerekem (5hós), anyukámmal együtt csináljuk most már 1 hónapja a hozzátáplálást mert tápszeres baba, és le van döbbenve ezeken a mai táblázatokon, hogy milyen későn szabad mindent enni. Egyetértek vele abban, hogy ez is csak nagy üzlet valakiknek, hisz pl.az orvos sokkal jobban jár ha tápszert ír fel, mintha te krumplit főzöl otthon a babának.
2011. júl. 9. 10:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
21%

Ez föként a tápszergyáraknak meg a bébiételgyártóknak nagy üzlet. Ha ezekben a rémhirekben valami igazság is lenne, akkor egyetlen 50 év feletti ember sem lenne allergiamentes, mind vesebajos, májbajos meg mit tudom én még mi beteg lenne. Meglepö módon akik az újabb rendszer szerint nöttek fel, ott van sokkal több megbetegedés.


Nyugat-Európában régebben volt ez divatban, de legalább 10 éve már megint a hagyományos táplálást javasolják, mert rájöttek, hogy különben csak beteg emberek lesznek és nincs, aki dolgozzon.

2011. júl. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
59%

én is úgy gondolom, hogy van benne valami amit írsz. ugyanakkor én is be fogom tartani az orvosi utasításokat, hiszen kire hallgassak ha nem rá.

biztos fejlettebb már az orvostudomány, remekül kifejlesztett tápszerek vannak, de sok minden túl van lihegve

2011. júl. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
mit takar a hagyományos táplálás? erről hol hallottál?
2011. júl. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
mi gyerekorvosunk is olyan egyébként, hogy mindent könyv szerint akar :( aztán magyarázkodhatok
2011. júl. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
30%

Én sem tudom egyébként. Pont valaki kérdezte,hogy ha meg lesz a babám,akkor adok-e majd neki 7 hónaposan pürésített paprikáskrumplit? Mert,hogy nálunk ez családi legenda,hogy anno mama vigyázott rám és nagyon sírtam. Nem akartam semmilyen bébiételt enni. Mama már nem tudott mit kezdni velem, épp paprikáskrumplit főzőtt, hát fogta és egy kicsit megturmixolta. Úgy nyomtam befele a magam 7 hónapjával, hogy öröm volt nézni. Rá fél órára elaludtam és 4 órát szunyáltam. Anyu először megijedt, de látta,hogy azon kívül,hogy jól laktam és aludtam egy jót, semmi bajom nem lett!

Szóval igen, én is ilyen leszek. Fogok neki adni. Ha nem ízlik neki,majd kiköpi!

2011. júl. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek veled. Manapság ráfogják azt is, hogy sok a káros anyag a levegőben meg ilyenek, de könyörgöm, mikor én voltam kicsi akkor is voltak már autók és én is, hugom is városban nőttünk fel.
2011. júl. 9. 10:25
 7/21 anonim ***** válasza:
85%

Na ja, sógornőm is így állt hozzá, mint te. Az egyik fia gluténallergiás lett, és most válogathatnak, mit ehet, és hidd el: egy vagyont költenek gluténmentes étkezésre. Élete végéig, hisz a fiú ma már házasember.

Anyám is hasonlóan gondolkodott, minden reggel megkapta a hugom a nagy üveg kakaót. Ma tej- és kakaóallergiája van, ha csokit eszik, fáj a hasa, hasmenése lesz később, és tele lesz pattanással meg kiütéssel. A legtöbb gyógyszert nem szedheti be, mert laktózt tartalmaznak, és hasmenése ill. hascsikarása lesz ezektől is: kijön, mielőtt felszívódik. A "másik gyógyszer" legtöbbször háromszor-négyszer annyiba kerül. Nem említve, hogy sok ételt sem fogyaszthat.



Tudod, inkább kibírtam, hogy a gyerekeim életük első 6-12-24 hónapjában kapjanak drágább tápszert, ilyen-olyan babaételeket főztem nekik itthon (üvegeset soha nem vennék), és ma azt ehetnek, amit akarnak.

Merem állítani: olcsóbban jöttünk ki, mint a fent említett családok.


Annyival könnyebb volt a helyzetem, mint neked, hogy ők sokáig kaphattak anyatejet, jóformán alig kaptak tápszert vagy tejpépet, és ráértem kóstoltatni velük 6 hónposan.

2011. júl. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
10:25-nek. Ez aranyos :) és egyébként én is ilyen leszek. Egyik ismerősöm másfél éves kisfia nem evett még mást mint rizst-cukkínt-csibehusit vagy kölest-brokkolit-csibehusit. Most kezd szegény gyerek érdeklődni az ételek iránt, mert normálisat még nem adta neki.
2011. júl. 9. 10:28
 9/21 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy már tejet akarok neki adni meg pörköltöt galuskával, hanem hogy túl van ez a dolog egy kicsit görcsölve. Csokit, édességet, cukrot biztos hogy nem fog kapni 3 éves koráig, mert egészségtelen, semmire nem tartom jónak. Szerintem a kakaó se kisgyereknek való, a gyerekkávé meg pláne nem.
2011. júl. 9. 10:32
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

10.27-es vagyok.


Azt meg ne felejtsétek el, hogy mikor mi voltunk gyerekek, nem ettünk ennyi tartósítószert, adalékanyagot, állagjavítót, műtrágyát, permetszert, nem is hallottunk génmódosított ételekről.

Ma elég megnézni egy babapiskóta összetételét vagy hogy miből készül a bolti kalács. Több benne a gumiarábikum, cukorszirup, citromsav, E akármennyi, mesterséges színezék, ízfokozó, állományjavító stb, mint a hasznosítható tápanyag.


Akkor tudom, mit eszünk, ha én termeltem meg a kertben.

2011. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!