Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 és fél hónaposomnak rossz...

5 és fél hónaposomnak rossz szokás? Kétségbe vagyok esve. : - (

Figyelt kérdés
Nagyon tanácstalan, kimerült és szomorú vagyok. Aki tud, legyen szíves segítsen tanáccsal, bármivel, hátha valami beválik! A helyzet az, hogy 5 és fél hónapos kislányom alvása egyszerűen katasztrofális. :( Napközben legtöbbször egyáltalán nem alszik, pedig fáradt. Dörzsöli a szemét, ásítozik, nyűgös, stb, de mégsem alszik sehogyan. Ha mégis sikerül elaltatnom, akkor 20 perc múlva már ébren is van, természetesen totál kialvatlan, és ebből kifolyólag nyűgös. Alig vannak mosolygós pillanataink, mert a fáradtságtól alig lát. A másik az, hogy kb. 1 hónappal ezelőttig a nappali nem alvását bepótolta éjszaka, mert legalább akkor pihent(ünk). Mára odáig fajult a dolog, hogy éjjel is 20-30, legfeljebb 60 percenként ébred, és csak cicin alszik vissza. Ezért a kiságyban már abszolut nem szokott lenni, a férjem sajnos kiszorult az ágyunkból, és ez is nagyon zavar. :( De a legnagyobb bajom, hogy sem éjjel, sem nappal nincs fél óránál több "nyugtom". Nem extra dolgokat szeretnék, de van, hogy pisilni nem jutok el. :( Sedatif PC, Viburcol kúp megvolt, nem használt. Van valaki, aki esetleg hasonló cipőben járt, vagy jár, és tudna valamit tanácsolni? Teljesen kész vagyok, és nagyon-nagyon szégyellem, amit most írok, vállalom is a köveket érte, de ma már azt gondoltam, hogy bárcsak felébrednék, hogy csak álom volt, hogy babám született. :((( Pedig nagyon szeretem, és egy mosolyától elolvadok, csak iszonyatosan fáradt vagyok, és nem utolsó sorban fáj mindenem. :(
2011. júl. 9. 21:46
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon köszönöm!!! Holnap ki fogom próbálni! De jó lenne, ha bejönne! Vigasztal a tudat, hogy nálatok sikerült! :) A cumit viszont sajnos nem szereti. :(
2011. júl. 9. 22:31
 12/33 anonim ***** válasza:

Mióta tart ez amúgy?lehet csak egy időszak, amin túl kell lenni.

Az alvási ritmus 20-30 percenként változik, az ugrásoknál nem olyan mély alvás van,valószínű e miatt kel fel.Erre még rátehet a mozgásfejlődése.Lehet az van, hogy eltelik a 20-30 perc, kicsit éberebb alvási fázis jön, de ilyenkor a mozgásfejlődés miatt elkezd mocorogni, felébreszti magát.

nálunk is sokszor ez van nap közben, ma este kb 2 óra volt mire elaludt fiam, mert igaz félálomban volt, de meglátott valamit az agyán és elkezdett felé kúszni félig csukott szemmel :S

szóval kitartást!amúgy már 2x írtam, de nincs jobb ötletem csak a ringatás...túl lesztek rajta, csak most piszok nehéz, ezért nem látod a fényt az alagút végén:)

2011. júl. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

Próbálj rendszert csinálni.

Pl.

Fél 8 ébred, szopi, büfi, szeretgetés

8 pelus, öltözés, játszószőnyeg, addig ágyazol, rendet raksz. Ha sír beszélj énekelj, lásson.

Fél 9 ülj le reggelizni, baba hordozóba legyen ott veled vagy hintába.

9-10 baba alszik, Te főzöl.

Nálunk babakocsiban aludt sokáig. 5000 ft ért vettük direkt otthonra.

Ha felébred peluscsere, puszilgatás..

Fél 11 szopi.

Dél ebédelj.

Fél egy-fél 2 baba alszik és Te is.

2 szopi utána játék., porszívózás teregetés, ami épp kell.

4 séta, bolt.

5-fél 6 szopi

ha apa hazaért baba játszik apával, Te olvass, sétálj, hallgass zenét.

7 vacsi apával baba hintába.

8 fürdés akár apa is fürdethet.

fél 9 szopi, alvás

9-10 kettesben a pároddal, 10 től pihi.

2011. júl. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ringathatom napestig, sajnos csak a derekam készül ki tőle, az én drágám viszont amint leteszem, felébred. :)
2011. júl. 9. 22:33
 15/33 A kérdező kommentje:
Mindenképp meg fogom próbálni ezt is, köszönöm! Azt még nem írtam, hogy apára nem nagyon számíthatok, alig van itthon, ma is éjfélig dolgozik, és már délelőtt elment itthonról. :( Családom nincs, teljesen egyedül vagyok, nekem kell megküzdenem mindennel, és meg is fogok, csak még nem tudom, hogy hogyan... :)
2011. júl. 9. 22:35
 16/33 anonim ***** válasza:

akkor ne tedd le!Ahogy írta az egyik előző válaszoló, feküdj mellé, szopiztasd, aludjatok együtt.

Én speciel nem sötétítenék be nap közben, mert ha következetes vagy így is meg fogja tanulni a nap közbeni alvást(ráadásul te is alszol vele ami jó:))viszont ha besötétítesz, akkor ahhoz szokik hozzá, máshol nem fog tudni aludni nap közben ha nincs sötét....amúgy a többi része tetszik:)

2011. júl. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Nálunk azóta alszik jól mióta hasra teszem le. Ha észlwli simizem a hátát de meg se szólalok. Utána csak ott a kezem majd elveszem a hátáról.

De!

5-6 hósan dettó ez volt, a mozgásfejlődésnél. Akkor még nem jött be neki ahason alvás mert nem bírt megfordulni. Pár hét volt gàz pláne mert van egy 2,5 évesem is.

Most a meleg miatt szenvedünk. A nagy negyedórája aludt el pedig 9- kor szokott.

2011. júl. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Az enyémek világosba is alszanak ha kell pedig itthon mundig lehúzom a redőnyt.
2011. júl. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:37


ez jogos, de most azért kell besötétíteni mert ez a lefekvés előtti rutin, innen tudja a baba, hogy aludni kell :) nem kell tök sötétet csinálni de mondjuk ha van redőny, félig le kell húzni, ami jó hangos, és látja, hogy sötétebb lett a szoba, az alváshoz fogja kapcsolni pár nap után :)


ezt is több könyvben olvastam és bejött, de az is tény amit te írsz :)

2011. júl. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Ja, a melléfekvésre elfelejtettem válaszolni, bocsánat. Szóval ezt is próbáltam ám! :) Ez azért volt rossz, mert én bealudtam, ő ugyanúgy felkelt rövid idő után, ami utána sokkal rosszabb volt. :) Nekem is az jutott eszembe, hogy valahogyan (csúnyán fogalmazva) "nem kerül át" a mély alvás szakaszába, hanem a felületes alvás után valamiért felébred.


Igen, a hason alvással nekünk is az a gondunk, hogy még nem tud megfordulni, és utál úgy lenni, emelgeti a buksiját, és úgy képtelenség aludni.

2011. júl. 9. 22:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!