Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak rossz szokás? 4,5 hós,...

Csak rossz szokás? 4,5 hós, csak anyatejes, még 9-szer eszik

Figyelt kérdés

8 hónapra, 2,9 kg-mal született, az első két hónapban háromóránként evett, rengeteget gyarapodott. Ekkortól 20 és 7 között csak egyszer ébredt, nappal többet kért enni, kétóránként. Azt gondoltam az éjszakai alvás miatt próbálja pótolni a kimaradt evést. Aztán a növekedési ugrásra fogtam. Most 4,5 hós és még mindig másfél-kétóránként eszik. Nincs mérlegem, nem tudom mennyit szopizik, de néha az az ézrésem, hogy nem sokat. Viszont ha próbálom húzni az időt, óriási patáliát csap és mohón kezd enni. Rengeteg a tejem, egy ciciből is jóllakik.


Csak rossz szokás, vagy tényleg éhes? Hogyan szoktassam le? Ha majd elkezdjük a hozzátáplálást, milyen étkezést váltunk ki, hiszen az egész napunk egy nonstop szopizás? :(


2010. márc. 25. 06:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem eszik eleget a babád, nem lakik jól, azért kéri másfél-két óránként. Csak anyatejes babának is azért 3 óráig legalább bírnia kellene.

Amit esetleg tehetsz (mivel írod, hogy rengeteg tejed van, mérleged viszont nincs), hogy lefejed a tejet, és megnézed cumisüvegből etetve, hogy mennyit eszik.

Szerintem előbb a szopikat kellene egy kicsit ritkítani, és csak utána, ha rendeződött a dolog, akkor elgondolkodni a hozzátápláláson. Először úgyis csak a kóstoltatás lesz, aztán később fogsz kiváltani vele étkezést. (Amíg bőven van tejed, nem is szükséges kiváltani). (B)

2010. márc. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szerintem jóllakik. Nem hajlandó többet enni és sír, ha erőltetem.

Köszönöm a választ. Minden ötletet szívesen veszek!

2010. márc. 25. 07:24
 3/13 A kérdező kommentje:
Lehet hogy beszerzek egy mérleget. Nem szeretném cumisüvegből etetni. Sok rossz tapasztalatról olvasni.
2010. márc. 25. 07:25
 4/13 anonim ***** válasza:

Azért, mert egyszer megpróbálod, nem történik semmi, ráadásul teljesen babafüggő a dolog (kisfiam pl. tápszert is kapott, de ugyanúgy elfogadta a cicit is, soha nem volt ebből bajunk). De természetesen tégy úgy, ahogy jónak látod. Szerintem valahogy mindenképpen meg kellene tudnod, hogy mennyiket eszik egyszerre.

Én is jártam úgy, hogy amikor hatalmasakat szívott-nyelt, azt hittem, milyen jól bekajált, és mikor lemértem, szinte semmi nem volt a mennyiség. De úgy is jártam, hogy csak nyammogott rajta, és lemérve mégis sok volt a mennyiség a szokásoshoz képest.

Nem tudsz valakitől kölcsön kérni mérleget? Vagy bérelhetsz is esetleg. (B)

2010. márc. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

szerintem meg ne mérlegelj, főleg ilyenkor már fölösleges! az csak az első 1-2 hónapban érdekes. Ha szépen gyarapszik, akkor nincs gond. Gondolom jártok havonta tanácsadásra, ott úgy is mérik, és csak mondja a doki, ha nem gyarapszik rendesen. Azért is baromság, mert leméred, és lehet, hogy csak 60 ml-t mutat a mérleg, te pedig majd kétségbe fogsz esni, pedig lehet, neki elég, mert zsírdús tápláló tejed van. De az is lehet, hogy 120-at mutat, és megnyugszol, de 2 óra múlva mégis éhes, mert hiába 120, ha mondjuk nem tápláló a tejed. Volt ilyen ismerősöm, ömlött belőle a tej, csak éppen nem gyarapodott tőle a baba. Az én kisfiam mindig is megelégedett 80-120 ml-vel, vagy akár 60-al és még mindig szopizik, nem is érdekli se a gyümölcs, se a zöldség és gyönyörűen fejlődik az anyatejtől, pedig már 7 hónapos.

Próbálj két szopi között egy kis babavizet, pl kiskanállal, ha nem akarsz cumisüveget adni, lehet, csak szomjas!

2010. márc. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát nekem ugyanez volt a fiammal. Tápszert nem akartam adni neki, kihúztuk 5 hós 1 hetes koráig igy hogy 9szer evett (volt hogy 10-12szer is!!!) majd elkezdtem a hozzátápit. Onnantól hogy rákapott a kaja ízére, már ritkultak az evések és végre az éjszakát is átaludta 7 hós korától.

Nem tudom azóta se miért csinálta, volt tejem , én még méregettem is és sokszor evett keveset, és ha megette a kis adagját, nem kért többet viszont 2 óra múlva újból "jelentkezett" szopiért.

Most a lányom újsz. korától 4 óránként szopik és már rég átalussza az éjjelt, pedig semmit se csinálok másképp..Szerintem baba függő.

2010. márc. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A gyarapodása rendben van, 1500, 1200, 1000 grammot hízott havonta, az utolsóban 530-at, talán azért, mert elkezdett jönni a foga és többet kakil.

Megpróbálom a vizet.

Amúgy hogyan toljam ki legalább 3 órára az etetések közötti időt? Alig lehet elterelni a figyelmét olyankor. Max kenguruval, azt nagyon szereti. De nem akarom, hogy egész nap ölben legyen. Amíg házimunkát végzek, jól elvan egyedül, kár lenne leszoktatni erről.

2010. márc. 25. 08:32
 8/13 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is kétóránként szopott napközben, éjjel 1-2x kelt ennyi idősen. Eleinte furcsa volt, mert a nagyobbik fiam 3 óránként evett, de ha a kicsi 2óránként kérte, akkor nem tudtam mit csinálni. Aztán olyan 6 hónapos kora körül már nem kérte olyan sűrűn, most is ritkán eszik keveset!

Szerintem nem kell a mérleg. Azzal csak azt tudod meg, hogy mennyit evett, de azzal nem fogja még kibírni a 3 órát. Szerintem várj türelemmel, hamarosan ritkulnak az étkezései, teletömni pedig nem tudod!

Nálunk az volt a rossz, hogy nehéz volt elmenni bárhová is, mert tuti, hogy 1-2 szopi beleesett.

2010. márc. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kedves utolsó, hogyan ment nálatok a hozzátáplálás elkezdése? Változott a helyzet?
2010. márc. 27. 08:35
 10/13 anonim ***** válasza:

Hogyan próbálkoztál kitolni, mennyi többletidővel kezdted?

Azért kérdezem, mert nekem normál időre született babám van és 3 hónaposan ugyanezzel szembesültem, de annyira nem vettem zokon, örültem, hogy szopizik, sok anyuka megirigyelné! Nekem úgy sikerükt 3 órára kitolni, hogy mindennap hozzácsaltam 5-10 perceket, de nem feltétlenül erőltettem, ha nagyon éhes volt maradtunk a 2 óránál, ŐT figyeltem, tudja ő mire van szüksége! A fiam a pelenkázószekrényen nagyon szeret játszani, akkor is ha hisztisebb, itt toltam az időt amikor engedte.

2010. márc. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!