Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lett a gyermeketek/gyermeke...

Mi lett a gyermeketek/gyermekeitek neve? Nem bántátok meg, hogy ezt adtátok neki/nekik? Hogy tudtatok megegyezni, hogy Apukának, Anyukának is tetszen, megfeleljen az elvárásaitoknak?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy még van elég időm a gyerekvállalásig, illetve a gyerek nevének a kiválasztásáig, de nagyon foglalkoztat ez a dolog, mert elég sűrűn változik a véleményem a fiú-, illetve lányneveket illetően.

Ha megengeditek, lenne pár kérdésem hozzátok, tapasztalt Szülőkhöz!


- Hányadik héten/hónapban kezdtetek el gondolkozni azon, hogy milyen nevek tetszenek nektek?

- Mikorra volt meg 100%-ra a név?

- Hogy tudtatok közös nevezőre jutni a párotokkal?

- Mik voltak a feltételeitek, elvárásaitok a nevet illetően?

- Hány nevet kapott a Baba, és ha szabad kérdeznem:

- Mi lett a neve?


Nagyon szépen köszönöm annak, aki elolvassa a kérdésemet, és válaszol is rá! Nem tolakodásnak szánom, mindenki annyit ír le, amennyit jónak lát! :-)


További szép napot kívánok Nektek! :-)


2011. júl. 10. 15:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

A lánynevünk kb. házasságkötés óta Veronika Ágnes volt, valahogy szinte azonnal megegyeztünk benne.

A 17. héten kiderült, hogy kisfiunk lesz. Az biztos volt, hogy 2 neve lesz, és a 2. valakié a családból (apukám lett a befutó).

Az első név nehéz szülés volt, 3 szótagú, mássalhangzóval kezdődő nevet kerestünk, végül Boldizsár Attila lett a fiunk neve.

Nagyon illik hozzá, és apukámmal egészen különleges a kapcsolatuk, rajonganak egymásért.

2011. júl. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 3 hónapos terhes voltam, amikor már 75%-ra mondták, hogy kislány lesz. Nekünk nem is volt fiú nevünk, amit megbeszéltünk volna. Én eldöntöttem ezért, ha a kórházba mégis azt mondják, hogy fiú, akkor Attila lesz.

10 évig azt mondtam, hogy ha lányom lesz, akkor Liliána Anna lesz a neve. A férjem elzárkózott teljesen az Annától. Neki meg fiúnévben a Patrik tetszett, ami nagyon nem illik a vezetéknevünkhöz. Ezért kompromisszumot kötöttünk, és elvetettük ezeket.

Aztán felírtam egy lapra az összes lánynevet, ami tetszett, ezekből ő 2!-t karikázott be. Kira és Mira.

Az egyik kedvenc filmünk hősnője után lett Kira.

Nem bántuk meg :D

Nálunk is szempont volt, hogy ne egy hónapban legyen a szülinapjával.

2011. júl. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia,két kislányunk van,az első születésénél én is már az elején felírtam a tetsző neveket,volt vagy nyolc-kilenc belőle.A kórházba bediktáltuk a Dorottya nevet és a szülőszobán átírattuk Bernadettre (ne kérdezd miért,ez a név előtte fel sem merült,egyszerűen megkérdeztem,hogy milenneha? és férjem azt mondta,hogy oké,mert neki sem tetszik már a Dorottya).Második lányunk neve egy balatoni nyaralás alkalmával született,hiszen az egyik nyaralótárs kislányát Hangának hívták,akkor ott megfogadtuk,hogy ha lesz még egy kislányunk,akkor ez az ő neve is.A kórházba menet vacláltunk,hogy Petra lesz inkább,azért,mert különlegesnek gondoltuk a nagylányunk nevéhez képest és nem akartunk különbséget tenni,de miután Berni meghallotta,hogy másik név lesz sírva fakadt,hogy az ő tesója Hanga legyen,mert ennél nincs is szebb név a világon.Ráadásul Hangi születés-és névnapja egy hónapban van.
2011. júl. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyereknél kb félidőben műr tudtuk, hogy mi lesz a neve, és bár a férjemnek is beleszólása, a végső szót én mondtam ki. Az ok: én szülöm meg a gyereket, így a névadás előjoga az enyém :)
2011. júl. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom teljesen elzárkózott a névadástól. Ő azt mondta, hogy nem ért hozzá, neki mindegy, rám bízza. Ehhez képest bármit mondtam neki semmi sem nyerte el a tetszését. :D Nekem nem volt favoritom, sosem gondolkodtam, hogy mi lesz ha majd egyszer gyerekem lesz. 19 hetesen megmondták, hogy kisfiú, sok név közül 3 maradt: Balázs, Zalán, Zente. A Balázst hamar elvetettem, mert sajnos egy napra esett a kiirt időpontommal. Ez fontos szempont volt nálam. A Zente elég gyakori vezeték név felénk, igy ez is ment, maradt a Zalán. Egyáltalán nem bántam meg. Két keresztnevet nem akartunk sosem, úgyis csak egyet használunk, akkor meg minek? :D
2011. júl. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az 1. lányom neve Lejla Fanni,hát az utolsó pillanatban döntöttük el.A lejla azért mert egy barna,göndör hajú zöld szemű törökös lányt vártunk,de egy szőke kék szeműt kaptunk,Fanninak hivjuk,a lejla másik neve.A 2. lány Titanilla,az ő neve a tv-ből Bogdányi Titanilla után lett.A párommal nagy egyetértésben,mert addig csak olyan nevek voltak amik vagy neki vagy nekemnem tetszik.A fiamat közös egyetértésben Konrádnak neveztük el.Minháromra nagyon illik a neve,de legjobban Titire:)
2011. júl. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindkétszer lányban gondolkodtunk, fiúnevet nagyon nehezen találtunk. Az 1. kisfiamnál elmondtuk a nevet, ha kérdezték, aztán kb. félidőnél változott, így ciki volt, hogy már nem Dani, hanem Ádám. :) A 2. kisfiamnál 2 név között vacilláltunk végig, utolsó héten döntöttünk, illetve inkább én. Ákos lett.
2011. júl. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!