Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 1 éves korig lesz GYED,...

Ha 1 éves korig lesz GYED, akkor lehet már bölcsiben a baba?

Figyelt kérdés

Hú nagyon durva, hogy pont a gyedet akarják elvenni, nagyon sajnálom azokat, akinek minden forint számít, illetve egyedül nevelik gyereküket, mert biztosan nem tudnak majd annyi pénzért otthon maradni. Én úgy néz ki így is maradok itthon 2-3 évig, de sosem lehet tudni... Ezért is kérdezem.

Ja, és felháborító szerintem, mert ilyen munkanélküliség mellett legtöbb anyuka el sem tud helyezkedni, főleg ha megtudják hogy gyereke van! Miért nem válogatják meg inkább hogy kinek adnak gyedet, gyest, cs.pótlékot, szocpolt stb. Annak kéne adni aki tényleg rászorul, akkor sokat spórolhatnának az államnak.


2009. márc. 30. 18:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
20 hetes kortól adható bölcsibe.
2009. márc. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is így gondolom, hogy inkább azt kéne megválogatni hogy kinek adnak. Aki normálisan neveli a gyerekét és ledolgozott előre két évet az hagy lehessen már otthon a gyerekével két évet. Mert azért két évesen már szívesebben beadja az ember a gyereket bölcsibe, mint egy évesen. Gondoljunk már bele hogy milyen kis ártatlan még egy egy éves gyerek. A másik hogy szép hogy egy éves korig kap gyedet, de utána hol a f...ba dolgozzon, ha ez a k...a kormány nem teremt munkahelyet, ha nem teremt megfelelő bölcsit, férőhelyet a bölcsikben és megfelelő gondozói létszámot a bölcsikben. Mert ha az ember lánya el tudna menni dolgozni, akkor nem lenne gond, de nem lehet. Még az sem tud akinek nincs gyereke, nem még akinek van. Mert ha meghallják hogy kisgyereke van mehet a francba, pedig nem biztos hogy rossz munkaerő, sőt!!!

Kérem azt a munkáltatót aki olvassa soraimat az gondolja meg és azért mert valakinek kisgyereke van ne utasítsa el eldőkézből, mert lehet sokkal értékesebb munkatárs mint egy nem gyerekes. Vegye egyformán a megítélésnél.

2009. márc. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 1 éves korban veszik fel legkorábban a babókat, de tudok olyan bölcsit, ahol, csak másfél évtől. Hát durva. Én épp most írtam a bölcsinek. Kíváncsi leszek mit válaszolnak, milyen hosszú a várólista. Jövő májustól menne a csöppöm, hát remélem lesz helye.
2009. márc. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Annak adni aki rászorul? Tehát mi ne kapjunk, mert előre megfontoltan vállaltunk gyereket, és eleve úgy terveztük, hogy az állam támogatása nélkül is fel tudjuk nevelni, ha úgy alakul? Szóval pont annak járjon, aki a nagy semmire szül....Nem tudok ezzel egyetérteni.
2009. márc. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval abban, hogy nehogy már szociális alapon járjon a Gyed. Én nem azért vártam, mígy véglegesítenek és dolgoztam 28 éves koromig, hogy utána azért nem kapjak, mert "stabil" hátterem van. Erre valók a szociális juttatások!!!

Amúgy a bölcsi dolog elég necces, mivel hosszú-hosszú várólista van az itteni bölcsiben is. Gondolom állambácsi nem akar majd új dolgozóknak fizetést adni a bölcsődékben, így eléggé ellehetetlenül a helyzet.

Egyébként meg ez az egész tervezet egy agyrém. Így bizony egyre kevesebb lesz a magyar Magyarországon!!! :(((

2009. márc. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én most leírom a véleményemet maximum nem írják ki. A véleményem az, hogy a mocskos cigány purdás retkes, lusta, tanulatlan, szocializálatlan egyénektől vennék el minden féle támogatást és tanulásra kötelezném őket!!!! Én sem azért alapoztam meg az egzisztenciánkat hogy most elvegyék ami megjár! Ugyanis TB, és adófizető vagyok valamint az életben nem voltam még munkanélküli. R-go, ne tőlünk normális és átlagon élő emberektől vegyék el még azt a keveset is! Felháborító és ha nem lenne gazdasági világ válság azonnal elhúznám a csíkot ebből a szánalmas nyomorult országból ahol az úgynevezett "kissebbség pi....ját" nyaldossák azok a politikusnak csúfolt emberek akik egyébként gazdasági bűnőzést folytatva kirabolták az államkasszát és a mi bőrünkön nyerészkednek évtizedek óta. Úgyhogy nem vagyok büszke már arra, hogy magyar vagyok. Nekem ez a véleményem röviden és velősen.....
2009. márc. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 20.48! Szerintem most ezrek, tízezrek véleményét írtad itt le. Köszönöm. Ez a nagy magyar valóság. Bűzlik.
2009. márc. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem vonják meg inkább a cigóktól azt a 20 000 Ft-ot, hogy ovodába járnak a gyerekeik. Akik olyanok, azok így is úgy is viszik. Csak rontják a szinvonalat :(
2009. márc. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
rontják. de milyen színvonalat? mert már az sincs. én régen bárhol, bármikor híreszteltem, hogy magyar vagyok, igen magyar!!! és akinek nem tetszett, az bekaphatta, kiröhögtem. minden este nyugodtan feküdtem le. az elmúlt 10 évben lettem felnőtt, és jöttem rá, hogy már sajnos az országomban én vagyok a szánalmas és a kisebbség is... felháborító és vérlázító. az meg, h azokat támogatják, akik SEMMIT SOHA SEMILYEN KÖRÜLMÉNY között nem dolgoztak... arra szavak sincsenek. engem tisztességesen neveltek, a szüleim körmükszakadtáig dolgoztak, anyukám a mai napig ezt teszi, és lassan éhenhal a családom otthon. a fiam 10 hós, és igen, én leléptem abból az otszágból, ami már csak az emlékeimben Magyarország sajnos...
2009. márc. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat, h nem a kérdésre válaszoltam... csak kitört belőlem... főleg a mai híreket olvasva...
2009. márc. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!