Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig fejjem még a tejcsit 8...

Meddig fejjem még a tejcsit 8 hónapos babámnak? Már csak kétszer iszik tejet, a többi étkezést kiváltottuk. Nagyon fárasztó már.

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 08:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tehernek érzed és nyűgnek, akkor lassan hagyd abba. Nagyon sokáig fejtem én is, tudom, hogy mennyire bele lehet fáradni. Próbáld ki, hogy nem allergiás e a tápszerre, aztán álljatok át valamelyikre. Nekem a doktornő egy éves koráig javasolta az anyatejet mindenképpen, mert ekcémás a gyerek és gyakorlatilag minden tápszerre allergiás. A végén már annyira fárasztott, hogy az életkedvem is elment, nyűgös voltam, felszabadulás volt, mikor végre abbahagytam. Szerintem a gyerek is jobban járt, mert így több időm van rá és felszabadultabb is vagyok.
2011. júl. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tehernek nem érzem,örülök hogy anyatejet kap,de már tényleg ko vagyok tőle.6 óránként fejem,éjszaka is ugye,és már nagyon de nagyon fáradt vagyok.Pláne ha belegondolok,hogy a picurim éjszaka 12 órákat alszik én meg...csak fejek,csak fejek.

Egyszer már kapott tápszert,mert begyulladt a mellem és antibiotikumot kellett szednem.Valószínűleg lassan tényleg abbahagyom.Csak hát ez a lelkiismeret is furdal rendesen.

2011. júl. 11. 10:09
 3/9 anonim ***** válasza:
bocsi de miért fejed éjjel 6 óránként??nem lenne elég ha az esti fejés után reggel lefejed??amúgy miért fejed, miért nem szopizik??
2011. júl. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne furdaljon a lelkiismeret, eleghet tettél, ha nyüg és fáradt vagy töle, ne csináld, elég 8 honap hidd el, én is addig szoptattam, aztán elegem lett hjogy a babám szinte hülyének nézett, éjjel oránként kelt hogy cicizzen de nem evett csak nyammogott, amiota abba hagytam, tápszert kap, azota alszik éjjel, és sajnos én még tejet nem is tudok adni neki mert tejérzékeny, de minden mást kapm és szépen fejlödik.

ne fejd ha nyüg, fogadj szot.

2011. júl. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Szerintem ne legyen lelkiismeret furdalásod. Ha abbahagyod és éjjel is rendesen alszol majd, akkor meglátod, sokkal több türelmed lesz a gyerekhez, meg általában az élethez is:) Ha pedig tényleg 6 óránként kell fejned, akkor a belefektetett energia nem ér annyit, mint amennyi előnyt a gyerekednek az anyatej jelent. Csak vigyázz, óvatosan apaszd el, és ne ebben a melegben, mert ilyenkor könnyebben begyullad.
2011. júl. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jajj Csajok köszi a bíztatást!Még el is sírtam magam.Azért fejem a tejcsit,mert koraszülöttek lettünk(35.hét,de 2500gr és 46cm),amúgy minden rendben volt velünk,csak a szopizás nem ment,így maradt a fejés.Már több liter tejet lefagyasztottam,lassan megtelik a fagyó:-)Amint kicsit hűvösebbre fordul az idő elkezdem az apasztást.Na az is jó "bulinak" ígérkezik.

Mégegyszer kösz mindent!Puszi Nektek!

2011. júl. 11. 10:58
 7/9 anonim ***** válasza:

egyetértek az előzőekkel, de azért kérdeznék ha nem haragszol?


miért fejsz éjjel és miért apasztod el ha aludni akarsz?

gondolj bele, azoknak az anyukáknak akiknek 2x, reggel és este szopizik a babájuk sem apad el a tejük!

fejj miután elaludt a babád, azt add oda neki, míg eszik addig fejjél, azt meg add oda este.

ez így remek átmenet, te alszol és így még ki tudtok húzni 1-2 hónapot.

én a helyedben 1 éves koráig adnám a tejem, ha ilyen ügyes voltál, hogy 10 hónapos koráig fejéssel fenntartottad a tejtermelést, csak kéne kapnia 1 éves koráig... :)

2011. júl. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó válaszoló!Pontosan ezt tervezem,naponta 2-szer fogom fejni,aztán lesz ami lesz!Remélem azért olyan gyorsan nem apad el!Puszi!
2011. júl. 11. 12:08
 9/9 anonim ***** válasza:

szerintem nem fog elapadni....amúgy én a helyedben 2 hónapot még tuti kihúznék valahogy, aztán ha gondolod lehet már tejet is adni neki, nem muszáj tápszert...bár van aki nagyon tej ellenes, nem tudom melyik "táborba" tartozol:)

Én tuti tejet fogok adni fiamnak ha már nem szopizik, most 8,5 hónapos.

2011. júl. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!