Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan aki ezért adott 2...

Van olyan aki ezért adott 2 nevet a babájának?

Figyelt kérdés
Januárban fog megszületni a kislányunk. Elég nehézkesen ment a névválasztás, mivel nekünk a Viktória név tetszik. És számomra itt a baj: A Viktória névnap az ugye december 23-án van. Aztán utána ott van egyből karácsony, aztán rá nemsokkal meg már lesz a szülinapja. Ez nekem annyira zsúfolt. Meg ha belegondolok, akkor kicsit sokba is fog kerülni ez a sok ünneplés. Meg én úgy gondolom, hogy a gyereknek se lesz jó, hogy karácsony, névnap, szülinap 2hónap alatt le is van rendezve. Ezért úgy döntöttünk, hogy választunk még egy nevet, hogy ne decemberben legyen a névnapja. Viszont nem tudom, hogy ez mennyire lesz furcsa, hiszen Viktóriának fogjuk szólitani, de a másik nevének a névnapját ünnepli. Szerintetek? Van még olyan aki hasonló cipőben jár(t) mint mi?
2011. nov. 3. 16:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Hasonló: 16.-ra voltam kiírva, apa mindenáron olyan nevet akart adni, aminek előtte nap, 15.-én van a névnapja, és ráadásul a kiírás napján, 16.-án van a kisfiunknak is a névnapja. Én megvétóztam a nevet, és mást kapott.
2011. nov. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
De ha Viktoriának fogja mindneki hivni,akkor rajtatok kivül ugyis mindenki dec.ben fogja felkoszonteni.Vagy ez nem baj?
2011. nov. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Nem adnék második nevet azért, hogy azt ünnepeljük miközben nem is úgy szólítjuk.


Mi kerestünk neki olyan nevet, ami nincs közvetlen közelében a szülinapjának. Vagy maradna a Viktória és azt ünnepelném, még ha zsúfolt is úgy a dolog, mert szerintem hülyén néz ki, és egész életében magyarázkodhat, hogy miért akkor van a névnapja ünnepelve, amikor nem is az a névnap van, ahogy szólítják...huhh jól leírtam. :)

Bocs, nekem tök hülye megoldásnak tűnik, amit írsz.


Szóval vagy másik név választás, vagy sok ünnep egymás helyin-hátán inkább.

2011. nov. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Igen, ettől félek, hogy mindenki decemberben fogja felköszönteni és nem akkor amikor a másik névnapja van.
2011. nov. 3. 16:19
 5/21 anonim ***** válasza:
Márpedig ha Viki lesz senki sem fogja azt gondolni, hogy "Rozi" névnapon köszöntse fel őt. Ő meg csak magyarázkodhat majd. Ez szerintem nem jó egy gyereknek, se felnőttnek.
2011. nov. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Novemberben is van Viktória névnap.
2011. nov. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én se tartom jó ötletnek, hogy más névnapon köszöntsétek fel, mint a nevenapja.

Viktória vagyok, január 24-én van a szülinapom, és teljesen jól elvagyok így már 31 éve. :-)) És nincs 2. nevem. Én szerintem Viktória mellé nem is kell, az már önmagában is egy nagyon szép és meghatározó név. :-)

2011. nov. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Az anyámat Évának hívják, december 24 a névnapja, szóval karácsony, és januárban van a szülinapja. Én is kérdeztem, hogy nem-e gáz így, de azt mondta sosem zavarta. Amúgy szerintem sem nagy gond, ennél nagyobb sose legyen az életben! Ó és még valami, az én kedvenc nevem is a Viktória, ha lányom született volna ezt a nevet adom. Szóval lehet hogy kicsit elfogult is vagyok :)
2011. nov. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

És a lányom augusztusi születésű és júliusban van a névnapja. :-)


(a Viktória hozzászóló)

2011. nov. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Novemberben is van? Erről nem is tudtam. Akkor lehet novemberben tartjuk a névnapját.
2011. nov. 3. 16:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!