Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 napos kisfiam szopizás...

17 napos kisfiam szopizás közben tortyog- ( ( ( ( megmutattam dokinak persze akkor nem tortyogott? Volt ilyen tapasztalata? Elmúlt?

Figyelt kérdés
2011. júl. 12. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy tortyog?
2011. júl. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szortyog?
2011. júl. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az orra szörcsög,mintha náthás lenne?Vagy mi az a tortyog?:))
2011. júl. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
sose tudjuk már meg, pedig úgy izgulok, mi ez
2011. júl. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Amennyiben te is szörcsögést értesz tortyogás alatt, mint én, akkor igen, volt ilyen tapasztalatom, mikor még szoptattam. Kétszer is előfordult.

Mindkét esetben elmentünk a dokihoz. Elsőnél (télen volt) túl száraz volt a szoba levegője és valószínű attól dagadtak be az orrnyálkahártyái. Második esetben egyértelmű megfázás volt.

Mindkét esetben az orrjárat tisztítását kellett megoldani, hiszen azért tortyogott, mert szopi közben nem kapott levegőt.

Nekünk azt mondta a doki, hogy első lépés: tengeri sós oldattal befújni az orrát (Sterimar), második lépés: orrszívóval leszívni a váladékot, harmadik lépés: Nasivin csepp


Második esetben egyértelműen segített ez a módszer, hiszen náthás volt, így bő váladék volt az orrában.

Viszont első esetben, mikor "csak" duzzadt volt a nyálkahártya és nem tapasztaltunk náthát, akkor váladék nem jött az orrszívás során, de az utána alkalmazott Nasivin csepp segített.


Remélem Neked is megoldódik!:)

2011. júl. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a nagylánnyal is volt ilyen. Nem tudom, neked a babád mennyit buki/büfizik vissza, nálunk az volt. Akkor a doki el is küldött orr-fül-gégére, de semmi gond nem volt, az volt a "baj", hogy túl moho a gyerek. Most a kisfiammal ugyanez a helyzet. Mondta a doktornő, hogy amíg szopizik, ő is mohó, addig így is marad. Szóval ha más nincs, én erre gondolnék. Ez meg nem baj.
2011. júl. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
engem is érdekelne mi az a tortyogás :/
2011. júl. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

bocsánat ,elvesztem a picurral

igen a tortyogás az szörcsögés ki minek hívja

tegnap vettem tengeri sós sprayt ma meg veszek nasivint este bevetés hátha segít

köszi a válaszokat!

2011. júl. 20. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!