Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyógytornász anyukák, vagy...

Gyógytornász anyukák, vagy akinek hasonlóval volt tapasztalata, segítene nekem? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nem akarok túl aggódó anyukának tűnni, de:

2 hónaposan voltunk gyógytornásznál, mert a fiam a bal oldalát preferálta. Akkor azt mondták, van egy kis probléma a hátában, de ki fogja mozogni. Mutattak ehhez gyakorlatokat, amiket csináltunk is. Korán, 3 és fél hósan már hátról hasra fordult, előtte utált hason lenni, utána csak hason akart. 1 hónap múlva tudott vissza is forogni. Először csak egyik oldalról, hetekkel később ment a másik oldalról is oda-vissza. 5 hónaposan már kúszott, teljesen arányosnak láttam a mozgását, viszont most megtanult négykézláb állni, és állandóan abból leül kéztámasszal a bal oldalára. Nem nagyon megy neki jobbra leülni. Sokszor négykézlábból feltolja a popsiját, akkor is érzek különbséget abban, ahogy a lábait tartja.

Szerintetek még mindig várnom kéne, hogy "kimozogja", vagy menjek vissza? 7 hónapos.


2011. okt. 8. 23:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Hasonló volt a bajunk, a kisfiam bal oldala tök lusta volt. Egyfelé fordult, egyfelé nézelődött, csak jobb kézzel nyúlt a dolgokért. Két és fél hónapos korától jártunk ezért gyógytornára, két éven át. Most teljesen ügyes, szépen, bátran, szimmetrikusan mozog. Szerintem vidd el újra gyógytornászhoz. És hintáztasd sokat, meg tekerd be a hintát, hagyd kipörögni. Fektessétek plédbe és így is hintáztassátok, vagy a bokájánál fogva felemelve himbáld. Groteszknek tűnik, de ez segíthet.De gyógytornásznak mindenképp mutasd meg.
2011. okt. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.

Kezdek meghülyülni, hogy mindig mindenre minden dokitól azt a választ kapom, majd meggyógyul, majd elmúlik, majd rendbe jön magától. Nem tudom, ha már forog mindkét irányba és kúszik két hónapja, azzal ki kellett volna mozognia, nem? Kúszásnál és egyéb dolgoknál nem is látszik, csak négykézláb. Azt se tudom, hogy a popsi feltolás valamit jelezhet-e, vagy csak viccelődik.

2011. okt. 9. 00:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Az teljesen oké, hogy feltolja a popsiját. Egyszerűen élvezi, hogy mozog és hogy ezt is tudja. Ha tényleg csak picit látod problémásnak, akkor várj még egy kicsit, de addig hinta-forgás-lóbálás, aztán meglátod mondjuk két hónap múlva. Ha akkor mész vele gyógytornászhoz, még akkor sincs késő, hiszen amit ilyen idősen tudnia kell (forog, kúszik, feltolja magát), azt csinálja, még ha picit kajszán is.
2011. okt. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok gyógytornász, viszont van elég tapasztalatom.

A kúszása teljesen szimmetrikus és szabályos? Pont egyformán használja mindkét kezét és lábát is a haladásra?

Szerintem mutasd meg megint a gyógytornásznak, mert a mozgásformák mindig egyre magasabb szintűek lesznek, egymásra épülnek, egyikből következik a másik. Ha az egyikben egy pici hiba van, mondjuk a kúszása nem teljesen tökéletes, akkor a következő fázis a mászás már több hibával megy, és így tovább.

Ne ijedj meg, ez nem azt jelenti, hogy baj van, de jobb óvatosnak lenni.

Lehet, hogy azért nem láttál eddig semmit, mert a forgás egy "primitív" mozdulatsor, ott még nem mutatkoznak meg annyira a problémák.

2011. okt. 9. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A kúszását teljesen rendben találom, szerintem az szimmetrikus, mindkét kezét és lábát is felváltva használja. Csak ez a négykézláb olyan, mintha a csípőjénél valami még mindig nem stimmelne. A feltolt popsi is legtöbbször kicsit félredől.
2011. okt. 9. 09:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Konduktor vagyok:

Szerintem mindenképp vidd vissza. Nem lehet túl nagy probléma,de az aszimmetria semmiképp nem jó jel.

Látatlanban biztosat persze nem tudok mondani. De én azt szoktam mondani a szülőknek,ha bármi gyanúsat látnak később,mindenképp mutassák meg újra.legfeljebb megnyugtatom és elküldöm őket. De amiket leírtál, aszerint szerintem kell a segítség megint.

Minden jót!

2011. okt. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2011. okt. 9. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!