Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabám 2 hónapos. Hanyatt...

Kisbabám 2 hónapos. Hanyatt szeret feküdni. Viszont mindig jobbra fordított fejjel eszik alszik. Később ez nem okoz majd problémát?

Figyelt kérdés
2011. júl. 12. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:

sajnos elfekheti így a fejét,mi is így jártunk.2 éves korára nagyjából helyre jött.

nekünk azt javasolták,hogy tegyük sokszor hasra.ha nem is szereti akkor is kibír naponta többszőr párpercet.

és tornáztatni egy kicsit. nem erősen,de próbáld arra fordítani a fejét amerre nem forgatja.

2011. júl. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sok érdekes játékot tegyél a másik oldalra, arrafelé játszatok is, ha nem akar arra nézni, akkor a jobb oldalt a kezeddel takard a szeménél, és a bal oldal felé mutogass játékot, zörögj, szólj hozzá. Nekünk ez bevált, most 4 hónapos, eleinte kizárólag csak a bal oldalán volt a feje, ezért eléggé deformálódott is, másfél hónaposan kezdtünk ilyeneket, és már egész szép a fejecskéje, és sokat fordul a másik oldalra is fejjel, sokszor a másik oldalán alszik, szóval rendbe jött.

De én elvittem azért gyógytornászhoz, hogy megnézze, nincs-e valami gond az izomzatával, nem tapadt-e le esetleg, és azért kényelmetlen a másik oldal. Szerencsére nem volt ilyen gond, de ilyen, és ehhez hasonló gyakorlatokat javasolt ahhoz, hogy arányosan fejlődjön mindkét oldal.

2011. júl. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kislányom 15 hónapos. 2 napja tud az oldalára fordulva aludni, egész idáig csak és kizárólagosan a hátán, fejét balra fordítva, ujját szopizva aludt. A fejével semmi baj. Persze picinek látszott a féloldalasság, de szépen kigömbölyödött.

Ha nincs a háttérben semmi izomtónus (nem tudom a hivatalos nevét) vagy más probléma, akkor szerintem semmi gond. Ezt pedig az orvosod vagy egy gyógytornász meg tudja mondani neked.

2011. júl. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyanez vol velünk is. Ráadásul billentette is a fejét a ba válla irányába és mindig balra nézett. Elkezdtem mindent jobbra pakolni, meg kizárólag jobbról szoptatni fekve, amásik mellből is úgy félig hason fekve kitekeredve. Pár hét alatt helyrejött, de foglalkozni kell a problémával, mert egy 2 éves ferde fejű gyerek nyakát már hiába gyógytornáztatod.
2011. júl. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!