Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy milyen sok agresszív, önző, irigy gyerek van a játszótereken akik sok esetben bántják a kisebb babákat is, ha azok odamennek hozzájuk pl. a homokozóban vagy elveszik a lapátjukat, miközben van legalább 10 ugyanolyan?

Figyelt kérdés
2011. júl. 12. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
hát én ezzel a megfogalmazással nem értek egyet.tudod vannak életkori sajátosságok és normális dolog hogy ragaszkodnak a saját dolgaikhozz.én nem mondanék ilyet egy gyerekre hogy irigy őnző stb.lehet hogy inkább te vagy az
2011. júl. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Sajnos a legtöbb gyerek(főleg a 2-4 évesek)alapjában véve irigy,önző és egoista.Őket ebben a korban csak a saját kis "problémájuk"foglalkoztatja.Nincsenek tekintettel másokra,mindent azonnal szeretnének.ahogy nőnek úgy fog ez a nevelés hatására megváltozni.Az én 3 évesem is ugyanilyen,mindig az kell ami másnál van(főleg a testvérénél),nem jó a sajátja.Szerencsére agresszívnek nem mondható,de irigy és önző.Mostanában előfordul,hogy meg lehet vele beszélni,hogy adja kölcsön a játékát más kisgyereknek is.Amíg kicsi volt addig ő volt a szenvedő alanya a gyerekek irigységének(most az egyévesem).Szerintem itt a szülők felelősége az,hogy ezt hogyan kezeli.Meg kell tanítani a gyereket arra,hogy ha elvették a játékát és szeretné visszakapni akkor kérje el,és ne tépje ki a másik kezéből.Vagy,hogy vigyázzon a kisebbekre stb...De ez nem megy egyik napról a másikra.

De erre vagyunk mi szülők,hogy segítsünk nekik abban,hogy toleráns,együttérző gyerekeké illetve felnőtteké válljanak!

2011. júl. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nem "sok ilyen" gyerek van, hanem mindegy gyerek átesik ezen a korszakon, a tiéd is át fog, ha a fejed tetejére is állsz, akkor is! sajnos ez van
2011. júl. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem tetszik vidd el onnan, de majd kinéznek az anyukák, mert lehet holnap a Tiéd csinálja ezt ahogy írták!
2011. júl. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amiről írsz, annak semmi köze nincs az agresszióhoz, se az önzőséghez, se az irigységhez.

1 gyereked van?

2011. júl. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem rég olvastam, hogy ebben a korban a gyerekeket még tárgyaknak tekintik. Nem irigyek, csak nem értik még, hogy enyém-tiéd-miénk-visszakapom majd....el fog múlni. A lényeg, hogy higgadtnak kell maradnunk, el kell magyaráznunk, hogy mi a helyzet, és a lényeg a figyelem elterelés. "Nézd, ott egy piros, az még szebb is :D"
2011. júl. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem az én gyermekemmel történt a dolog, hanem csak a játszón láttam, ahogy a nagyobb gyerekek ilyen 2-3 év körüliek 2 gyerek csinálta ezt ahogy elfoglalták majd az egész homokozót és a kicsiket akik ilyen 12-18 hónaposak voltak simán fellökték őket, és ha közeledtek afelé amit építettek a homokozó lapáttal fenyegették őket meg hadonásztak felé. Hozzáteszem egyiknek se volt ott az anyja hogy rájuk szóljon hogy ezt nem szabad!!!!!


Egyes válaszolóknak jelzem, hogy nem engem kell véleményezni, hanem a szituációt amit írtam.... úgy tűnik az agresszió idősebb korban verbális formában zajlik már...

2011. júl. 13. 08:00
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy ezen a játszón szinte egy szülő se hoz már homokozó eszközt mert a játszótér biztosítja. Tehát nincs enyém tiéd hanem közös van.
2011. júl. 13. 08:02
 9/10 anonim ***** válasza:

"nincs enyém tiéd hanem közös van"


ezt egy 2-3 éves nem tudja, nem érti! neki csak enyém van még, vagy ha valami nem az övé akkor elszomorítja és azt akarja, hogy az övé legyen.

mint írták/írtuk, ez élettani sajátosság, a gyerekek nem tehetnek róla. az meg már tényleg gáz, hogy anyukák sehol.

a kérdésed szólhatott volna úgy, hol vannak az anyukák a játszótérről???? na ez engem is érdekelne, mert milliószor van olyan, hogy az én 1,5 évesemet is bántják, igaz ő már megvédi magát de én hiába szólok rá a másik gyerekre, abból nem fogja megtanulni :/

2011. júl. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Vagy csak egykék, ők ilyenek, nem tanulnak meg osztozkodni, minden gyermekeknek járó dolog, játék az övék otthon. Ez nem feltétlen az ő hibájuk, egyszerűen ebből a családi háttérből fakadhat. Régen azt hittem, hogy bar*mság ez a ,,mítosz”, de nem az, sajnos. Lányom borzasztóan önző volt, mindig hisztizett, ha nem az volt, amit ő akart, merthát ha valaki a gyerekeknek szeretne programot csinálni, nyilván megkérdezi a gyerekeket, és megbeszélik, hogy hova pl. Egykék esetén csak ő dönt. De ez inkább már idősebbkor, pici korban úgy jön ki, ahogy te is írtad.

Tehát, visszatérve a lányomhoz, ugyanilyen volt, miután megszületett az öccse, utána idővel megjavult, megtanulta, hogy nem minden az övé, mást is meg kell kérdezni a dolgokról, stb. :)

2020. dec. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!