Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel és mikor vezetitek be a...

Mivel és mikor vezetitek be a glutént a babátoknak?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 08:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Tej és tojás mentes babakekszet kapott 4 hónaposan.
2011. júl. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Főzeléket habartam be picike liszttel, kb 5 hósan.
2011. júl. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én egy csapott mokkáskanál lisztet simán csak belekevertem éppen aktuális gyümis/zöldséges kajájába két napon keresztül egyszer egy nap, semmit nem változtatott sem az ízén, sem az állagán az ételnek, hisz elég kis mennyiség. Miután minden okés volt, babakekszet porítottam össze, és azt raktam a gyümihez/zöldséghez. Tejpép is van gluténos, azt is kap azóta. 5 hónaposan vezettem be a glutént.
2011. júl. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6 hónaposan vezettem be. Babakekszet turmixolok az épp aktuális gyümölcspéphez.
2011. júl. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bőven 6 hónapos kora után és NEM háztartási keksszel
2011. júl. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az új ajánlások szerint 5-7 hónapos korig érdemes bevezetni a glutént.

Az én fiam 6 hónapos korig kizárólag anyatejes volt, de mire 7 hónapos lett babakeksszel bevezettem neki én is a glutént.

Belereszeltem az alma levébe, majd az almapépbe valamennyit, így vezettem be. Én csak 8 hónapos kora után sűrítettem liszttel a főzelékeket, de én az óvatos anyukák közé tartozom.

2011. júl. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást,és kb 7 hónaposan adtam neki baba kekszet turmixolt almába, őszbarackba,banánba keverve.Most 8 hónapos és ugyanúgy gyümölcsökkel adtam neki piskótát(utólag kapcsoltam hogy tojást tartalmaz)de az sem okozott gondot.Én még a főzelékeket egyenlőre krumplival sűrítem abba még nem tettem lisztet.Szóval egyenlőre baba kekszezünk :) (8 hónapos)
2011. júl. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7 hónaposan adtam saját sütésű kenyérből.

8 hótól kölesgolyót, zabkását, gabonapépet.

2011. júl. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Én csak most fogom bevezetni grízes gabonapéppel, 7 hónapos múlt a babám. Remélem nem túl későn teszem...(?) Azért voltam eddig nyugodt, mert a 3 éves kislányomnál még nem ez volt az ajánlás... Most viszont mindenki hamarabb kezdi az újabb ajánlások miatt.
2011. júl. 14. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!