Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet etetőszékbe rakni olyan...

Lehet etetőszékbe rakni olyan babát aki még nem ül?

Figyelt kérdés
Láttam boltban olyan etetőszéket aminek dönthető a támlája, és azt írták hogy egészen pici babának is ajánlják aki még nem ül. valóban jó lenne neki? végül is a babahordozóban sem ülő helyzetben van, vegyek ilyet vagy várjam meg míg stabilan ül? addig a gyümit ölbe etetve adjam? most kezdünk hozzá táplálni, 5 hós de még nem ül.
2011. júl. 14. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
mi is akkor vettük neki mikor még nem ült, éppen ezért vettünk dönthetőset. ha ilyet veszel akkor nyugodtan.
2011. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A babahordozó tartja a gyereket félfekvö helyzetben, az etetöszékröl nem tudom elképzelni (habár nem ismerem ezt a fajtát).

Én inkább ölben etetném, vagy a babahordozóban, de ha az etetöszék ilyen helyzetben stabilan tartja a hátát, és nem tud lecsúszni, akkor az etetés idejére szerintem nem árthat igazán, de hosszabb ideig biztos nem jó.

2011. júl. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

két féle van, az egyik tipus az egész szék dől hátrafelé, a másiknak csak a háttámla része 3 fokozatban dönthető, az ülő része az stabilan vízszintesen marad.


ha nem ártalmas akkor vennék, mert az izgőmozgómat nem nagyon tudom egyszerre tartani is és etetni is, bár még csak kóstolni fog, nem enni..


másnak tapasztalat?

2011. júl. 14. 11:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ezért vettem olyat, amire newborn van ráírva, azaz újszülött kortól is használható. Mutatták a boltban a sima dönthetős etetőszékeket, a baba épp a hordozóban volt velünk, azért volt különbség, hiába dönthető a szék, mégis olyan volt, mintha ülne, nem volt fixen a háta, rossz volt nézni... Az üjszülött kortól hasznáható pedig semmivel nem több, csak még dönthető plusz egy pozicióba és úgy stabil már. Nem tudom, miért nem tudják csinálni így a többit is. Persze, így drágább volt. Meg arra a pár hónapra felesleges, nem kell ezért pénzt kidobni, lehet a hordozóban is vagy az öledben. Én azért vettem, mert nekem így a legkényelmesebb, sőt, arra is használom, amíg teszek veszek a konyhában, addig ott nézelődik.
2011. júl. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Na, ez a 3 fokozat szerintem nem volt elég és nem volt stabil!!! Én beleültettem a boltban és szerintem nem tartja meg a hátát. De sokan megveszik és beleültetik.
2011. júl. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ültesd az öledbe úgy, hogy a háta a bal karodnak támaszkodjon, ha jobbkezes vagy. A feléd lévő karja így hozzád simul, azzal már nem fog hadonászni. A másik kezét szükség esetén megfoghatod a bal kezeddel. Az asztal mellé ültök, úgy, hogy véletlenül se verhesse le az ételt, és így kanalazod a szájába. Azért is jobb ez, mintha székbe ültetnéd, mert a testhelyzet nagyjából azonos a szoptatáséval. Épp elég neki a más állagú kaja, meg a kanál mint újdonság, hadd bújjon továbbra is hozzád.

Ha már önállóan ül, szerezz be egy kis sámlit amiről jól leér a lába a földre, esetleg egy kisszéket (nem fog a támlának dőlni, szálegyenesen ül a sámlin is), tegyél elé egy hokedlit vagy kisasztalt. Erre tedd az ételt. Adj neki is egy kanalat, hadd próbálkozzon az evéssel, de eleinte te etesd egy másik kanállal. Az enyém nem értette, hogyhogy az ő kanala üres, hiába veszi a szájába, és mindig elvette az enyémet. Odakészítettem többet pótlásnak, vagy felvettem amit lerakott. Ha túl vadul pancsol az étellel, kiborítja, ledobja stb. vagy esetleg feláll és elmegy az asztaltól, fejezzétek be az evést. Nem fog éhen halni, viszont hamar megtanulja, mit szabad és mit nem. Egy magas etetőszék, pláne ha be is van szíjazva a gyerek, (muszáj, mert kieshet), inkább csábítja a szülőt arra, hogy tuszkolja bele az ételt akkor is, mikor a kicsi már nem enne.

2011. júl. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk is dönthető támlájú etetőszékünk van, de szerintem nem jó. Még nem ül stabilan a fiam, és hiába döntöm hátra, mivel a lábtartója nem állítható, simán lecsúszik. A biztonsági öv tartja csak, de az meg bevág. Úgyhogy én egyelőre a pihenőszékben etetem, ha rendesen ül támasztás nélkül, akkor megy az etetőszékbe. Ha az egész ülés kagylós lenne, és így mindenestül dőlne, az jó lenne, de horror ára van. (10 hós fiú anyukája)
2011. júl. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk van, tök jó, és szeretem. Abban szokott enni, legalábbis a tízórait, ami gyümölcs, és az ebédet, ami főzelék. Szintén 5 hónapos baba. Csak annyi, hogy be kell kötnöm, mert hiába van megdöntve, előredől benne. Már próbál felülni hasizomból. :)
2011. júl. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!