Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van mostanában annyi...

Miért van mostanában annyi tápszeres baba? Talán nem eléggé kitartóak?

Figyelt kérdés
2009. márc. 31. 22:53
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
71%

Talán mert nincs, vagy nem elég a teje az anyukának. Az enyém sem volt elég a kezdektől. :( Már a kórházban is kipótolták tápszerrel. Elhiheted, hogy nem örültem neki. Ráadásul ezen a lelki terhen kívül még a tápszer is marha drága. :(


Szóval én nem hiszem, hogy az anyukák többsége nem elég kitartó.. Azt tudom, hogy nyugatabbi országokban nem "dívik" a szoptatás...még mindig nem! De nálunk azért nem ez van.

2009. márc. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%
Mostanában sok a stresszes nő, stresszes anya és stresszes család! És mint köztudott, ez nem kedvez a tejtermelésnek, amihez kiegyensúlyozott étrend, sok folyadék, és rengeteg NYUGALOM kell.
2009. márc. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Nikcsi ***** válasza:
85%

No, itt megint balhe lesz...

Egyebkent a kerdesedre valaszolva nem, nem azert. Legalabbis a reszemrol. A fiam a kezdetek, kezdeten nem volt hajlando szopizni, ezert fejtem neki a tejet. Sajnos a napi 6-7 alkalom nem volt eleg, 6 hetes korara elapadt a tejem. Azt nem tehettem meg hogy egesz nap azzal nyuzom hogy szopizzon, mivel nincs segitsegem. Mikor orakat uvoltott egy-egy sikertelen szopizasi kiserlet utan, helyett dontottem ugy hogy fejem amig tudom. Jobb neki is nekem is ha van egy kiegyensulyozott, boldog anyukaja, ahelyett hogy magamat ostoroznam, ingerult lennek mindenkivel, mert nem tudok szoptatni. En ugy erzem mindent megtettem amit lehetett, de nem csinalok belole lelkiismereti kerdest, legkozelebb talan ugyesebb leszek en is es a baba is. :)

2009. márc. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Nikcsi ***** válasza:
81%
Utolso vagyok, en nyugaton elek es itt nagyon eros kampany van a szoptatas mellett es mindent megtesznek azert a vedonok hogy segitsenek.
2009. márc. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
66%
Én úgy tudom, hogy sok országban a nők visszamennek 6 hét, 3 hónap után dolgozni. Az ő gyerekeik mit esznek?
2009. márc. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 Nikcsi ***** válasza:
71%

Nalunk 1 ev a gyes, DE itt borzasztoan tamogatjak a reszmunkaidos elhelyezkedest. Pl. az en munkahelyemen a gyerek ovis koraig kotelesek reszmunkaidos allast biztositani. Van olyan hely ahol meg lehet oldani hogy munkaido alatt fejjel, jegakku, hutotaska es nem kell tapszeres potlast adni. Ha tudtam volna szoptatni, biztosan igy csinaltam volna.

Az egyik fenti valaszolo

2009. márc. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem egyszerűen csak a gazdasági érdek azt diktálja, hogy a nők ne szoptassanak, és a tápszergyártók mindent meg is tesznek ezért. Mert a nők 99%-a tudna szoptatni, ha elhinné, hogy tud. Végül is így vagyunk kitalálva. Csakhát mindenhol azt hallja az ember, hogy nem gond, ha nem tudsz szoptatni, ott a tápszer, és már meg is ült a nő agyában a gondolat, hogy nem fog tudni szoptatni.
2009. márc. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
77%
Én ismerek olyan anyukát, aki nem szeretett szoptatni. Ezért is hagyta abba egy idő után. Hát ilyen is van.
2009. márc. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Egyetértek utolsó válaszolóval, én az elején sírva szoptattam, annyira fájt és vérzett a mellbimbóm. De kitartó voltam. Most 7 hós a babóm, és még mindig szopizik. A babás ismerősök közül már SENKI nem szoptat, és nem olyan nyugodt a babájuk, mint az enyim :)
2009. márc. 31. 23:13
 10/30 A kérdező kommentje:
23:08-al értek egyet
2009. márc. 31. 23:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!