Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van mostanában annyi...

Miért van mostanában annyi tápszeres baba? Talán nem eléggé kitartóak?

Figyelt kérdés
2009. márc. 31. 22:53
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
74%
Az azért furcsa lenne,ha pont nyugaton nem támogatnák a szoptatást.Ezt nem tudom,hogy hol olvastad?Szerintem pedig mostanában többen szoptatnak mint régen.Én úgy gondolom,hogy ma már nem ciki a szoptatás.Nem úgy,mint 10,20,30 évvel ezelőtt,amikor azt is akinek volt teje nem nézték jó szemmel,ha 3 hónapnál tovább szoptatott(csak) és nem főzeléket stb.adott helyette.Én úgy gondolom inkább,hogy ma már több segítséget,tanácsot kapnak az anyukák a szoptatással kapcsolatban pl.nagyon jó fejők vannak,tejszaporítók viszont ahogy egy előző válaszoló írta ott van a stressz.Valószínű a stressz és mások elvárásaival szembeni teljesítési drukk plusz persze genetika okozhatja,hogy sok anyukának nem jön össze a szoptatás.
2009. márc. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
79%

Ez a téma lerágott csont. Nekem öt napig volt tejem. Addig is fejtem mert a babám képes volt másfél órát is üvölteni a cicimen de képtelen volt kiszívni a tejcsit. Már tele volt csomóval a mellem. Tehát fejtem. Vérzett már a mellbimbóm is annyira próbálkozott ő is és én is. A doki szerint nagyon mélyen voltak a tejcsatornáim. Nem tudom. A lényeg, hogy szedtem homeos szert, More milk-et, ittam a tejserkentő teákat, a férjem főzte a rántott levest és pihentem is hiszen felkelni sem tudtam a szülés következményeitől amiket most inkább nem részleteznék. A lényeg, hogy úgy érzem minden tőlem telhetőt megtettem azért hogy szoptatni tudjam a gyerekemet. Tehát nincs lelkiismeret-furdalásom. Amikor elapadt a tejem sírtam, de azt is leküzdöttem mert reméltem hogy ez csak egy átmeneti állapot. Hidd el, nagyon szerettem volna ha a gyerekem anyatejen nő fel, mert annál egészségesebb táplálék nincs a babának. De el kellett fogadnom, hogy tápszereznem kell őt. Amitől az immunredszere sosem lesz olyan erős mint egy anyatejes babának. Tehát ez már önmagában hátrány. Valamint marha drágák a tászerek bár én kizárólag minőségi tápszerrel etetem. Nem is volt még beteg a 11 hónap alatt. De ne gondold hogy a tápszerezés olyan marha áldásos állapot. Míg egy szoptató anya bármikor és bármilyen helyzetben képes táplálni a gyermekét addig egy tápszeres babáról ez nem mondható el. És még sorolhatnám. De nagyon gusztustalan a kérdésed megfogalmazása mert bűntudatot akarsz kelteni azokban az anyákban akik valamilyen okból nem tudják a mellükből táplálni a gyermeküket. Nagyon szoptatós párti a magyar tásadalom hála az égnek, de te szégyeld magadat, hogy ilyen rosszindulatú vagy. Miért ne lenne kitartó egy anya aki kilenc hónapig várta a gyermekét. Még nem hallottam olyan anyáról aki ne akarta volna szoptatni a gyerekét. Az összes ismerős kismami két vagy akár három évig szoptatta a gyermekét a környezetemben. És van olyan is aki még öt napig sem. Ez van. A tápszeres anyák semmivel sem rosszabbak a szoptatós anyáknál, bármennyire is ezt szeretnéd éreztetni. Tehát szállj magadba és gondolkodj mielőtt mások felett ítélkezel. És kívánom hogy soha ne érezd azt a fájdalmat amit akkor érez az ember amikor elapad a teje idő előtt, vagy amikor szétfeszül a melled és folyik belőle a tej, a gyerek meg 20 ml-t szív ki egy óra alatt.

És most indulhat a lepontozás.....

2009. márc. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Nikcsi ***** válasza:
71%
Jajj de nagyon egyetertek az utolsoval!
2009. márc. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti válaszóló: tudom miről beszélsz, nekem két picim született egyszerre, koraszülőttek voltak, kis súllyal születtek, kész szenvedés volt az egész nekik is és nekem is. A súlyuk meg csak esett és esett, mire kénytelen voltam a tápszerhez nyúlni. Azóta semmi bajuk, szép és egészséges nagy babák. A 9 hónap alatt egyszer jártunk orvosnál, egy kis nátha miatt. Egy a lényeg, szerintem mindenki a gyermekének a legjobbat szeretné adni.
2009. márc. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
94%
Ikres anyukának üzenem, hogy végre valaki aki megérti amit írok. Mélyen együtt érzek veled, annál is inkább, mert én is iker baba vagyok. Koraszülött voltam 1200 g és 32 cm. 33 évvel ezelőtt azt sem tudták a dokik hogy anyukám ikreket vár. A tesóm meghalt mert korán levették a lélegeztető gépről és a kedves nővér elaludt a tesóm meg megfulladt. Az anyukám tejlázat kapott, és elapasztották a tejét. Engem két hónapos koromban vihetett haza. Tehát az anyatejet még csak hírből sem ismertem. Mérhetetlen szeretetet kaptam az anyukámtól, és tápszeres baba voltam. És most itt ülök egy csodálatos kislányom van, aki pontosan a kiírt napon született normális súllyal és hosszal. 10/10-es apgarral hüvelyi úton. Legyél büszke magadra, hogy világra hoztál két csodálatos kisbabát, akiket a legjobb tudásod szerint próbálsz nevelni és hogy tápszert kapnak vagy nem nem ez a lényeg! Sok boldogsátot és jó egészséget nektek.
2009. ápr. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
85%

Az egyik valaszolo irta helyesen, h az anyak 99%-a tudna szoptatni, ami igy igaz (persze ezeket a lurkok neha ezt megcafoljak, mert hat ok is egy nelkulozhetetlen resztvevoi ennek a tarsas dolognak:-). Ezzel szemben joval tobb tapszeres baba baba van, mint kellene lennie. A problemat nem ott latom, h ezek az anyukak nem szeretnek szoptatni a babajukat, mert hat ok is a legjobbat szeretnek a gyermekuknek. Meg csak nem is az, h nem lennenek kitartoak, hiszen egyes anyak szinte vert izzadnak, h szoptatni tudjak a csoppseguket.

A problema gyokere szerintem ott van, h sajnos nincsennek meg a megfelelo ismereteik a kismamaknak a szoptatasrol,h mikent mukodik, es a felemerulo problemakat hogyan lehet megoldani. En nagyon jo dolognak tartanam, ha minden kismamanak tartananak egy szoptatas elokeszito tanfolyamot a gyermekuk szuletese elott. Nem csak ugy nagyvonalakban, hanem valoban reszletesen, minden apro buktatot kielemezve.

A fiam 4 honapos, jelenleg is szopizik. Nekem is rengeteg problema volt, ami miatt majdnem feladtam a szoptatast, ha nem kapom meg a kello segitseget ( verzo mellbimbok, irto fajdalmas szoptatas a kezdetekben, szopi sztrajk, mellgyulladas, ideiglenes tejhiany a novekedesi ugrasoknal, tul eros tejado reflex, ami a bebim bemergelte es meg szamtalan problema). Szoptatasi tanacsado segitseget vettem igenybe, es igy szakember segitsegevel, tanacsait betartva sikeresen athidaltuk a problemakat.

Mindezek ellenere ugy gondolom, h a tapszer NEM mereg, hanem kifejezetten a kisbabak szamara kifejleszett taplalek, ami tartalmazza a fejlodesukhoz szukseges tapanyagokat. Mar van olyan tapszer, ami hozzajarul a belflora kialakulasahoz is.

Legyen a babank tapszeres vagy anyatejes kivanok nekik erot es egeszseget, az anyaknak meg sok oromot a csemeteikben!:-)

2009. ápr. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
90%
Az én babám nem akart szopizni négy hónapos korától. Fejtem, de egy idő után úgy sem kellett neki. Kiköpte. Szerintem nem az én hibám volt, tejem lett volna.....
2009. ápr. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
66%
Ez direkt egy provokáló kérdés.......
2009. ápr. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
78%

kedves kérdező...

az én babám szinte kezdetektől tápszeres..és mégis nyugodt...nem csak attól függ h tápszeres e vagy sem...egy sírást nem hallani tőle...

illetve hozzá füzőm nem saját akaratombol nem szoptatom..vagy szoptattam..hanem nekem szép lassan elapadt mert a babó után derült ki h gerinc daganatom van..és iszonyu fájdalmam volt...még lábra se tudtam állni mert pont olyan ideget nyomotth összecsuklott a lábam...a férjem mindenbe seghitett volt h ugy etettem h ő tartotta a mellemhez a picit mert a kezembe se volt erő annyira fájt a gerincemtől lefele...és sztem....nem kéne ezzel jönni h nem elég kitartóak a kismamamák..igen van olyan aki nem akar szopiztatni és akkor mi van...az ő dolga tápszeren is fel nő a gyerkőc...

2009. ápr. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem azért teszitek fel ezeket a provokáló kérdéseket,mert megerősítést vártok hogy ti vagytok a tökéletes anyukák mert szoptattok....ha ez kell akkor menj el játszóházba ahova a többi tökéletes szoptató anyuka hordja a soha nem síró mindent a legtökéletesebben és nagyon hamar csináló gyerekét,és vitassátok meg ezeket a kérdéseket vállveregetés közepette.Gratulálok neked hogy tudsz szoptatni.
2009. ápr. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!