Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tenyleg nem fejlodik rendesen...

Tenyleg nem fejlodik rendesen a babam?

Figyelt kérdés

Ma voltam haziorvosnal 9hos kisfiammal.

3100 grammal szuletett,most 9300 gramm.Utoljara epp 2 honapja voltam dokinal,es akkor volt 8500.2honap allatt 800 grammot hizott,ami meg igyis meglep,mer kis orokmozgo,egesz nap meg nem all,meg mig eszik sem,kuszik,felul,felall,negykezlabra is kitolja magat,mindent csinal,amit koranak megfeleloen tudnia "kell".E 2 honap alatt kijott a ket also fogacskaja 1 het alatt,aztan ra 2 hetre egyszerre jott neki a felso 4,tehat eleve 1 honapig fogzott,es a tapszeren,meg keves gyumin kivul semmit nem fogadott el.Masfel honap alatt 300 grammot hizott.2 hetig voltunk videken szuleimnel,es ott szedte magara az 500-at.Talan a levego hatasara is,vagy nem tudom,de nagyon megjott az etvagya videken,ja es persze nem fogzik.

A dokino szerint jo a sulya a korahoz kepest,csak azt mondja,hogy 2 honap alatt ennyi hizas nagyon keves.Le tudtam volna utni!Nem tomhetem kajaval,ha kell,ha nem,ebben a melegben meg nem is eszik annyit,folyton iszik(viz,tea,gyumolcsle).Valahogy megis aggaszt,hogy mi van,ha tenyleg nem hizik rendesen.

Nem duci baba,de sovanynak vegkepp nem mondhato,75 cm,9300 gramm,es vasarnap lesz 9 honapos.Ti mit szoltok?


2011. júl. 14. 15:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt h hülye a doki.

Kislányom most az 1éves státuszon volt 76,5 cm és 9810g. 16foga van.

Köztudott h mikor fogzik a baba nem eszik annyit, mint mikor nem fogzik.... Nyugi!

2011. júl. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem foglalkoznék vele,szerintem nagyon jó súlyban van a babád,az meg hogy nem hizik minden hónapban ugyan annyit az nem baj.Akkor lenne csak baj ha kicsi lenne a súlya és úgy nem hizna.
2011. júl. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A 3400 g-mal született fiam 9 hónaposan 8650 g volt, és 73,5 cm (megnéztem neked a kiskönyvében:))

Amíg nem stagnál, vagy fogy, addig nyugi. Max. annyit jelenthet a doki megjegyzése, hogy érdemes rá figyelni (mondjuk havonta mérni, hogy nem stagnál, vagy fogy-e).

2011. júl. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A doktornőd jó nagy hülyeséget beszélt,most elővettem a 7 éves fiam babakönyvét leírom az adatokat:

7 hónaposan: 75 cm, 8.450g

9 hónaposan: 78 cm, 9.450g

Ne izgulj,teljesen szépen fejlődik a babád és nem csodálkozom,hogy ebben a nagy melegben nem eszik olyan sokat.További jó babázást! ;)

2011. júl. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

:)

Válts dokit. Ennyi idősen nem híznak annyit mint az első hónapokban. Szép is lenne.

Az én fiam az első 4 hónapban 4,5 kg-ot hízott, aztán a következő hatban 500 g-ot (sokszor volt beteg). Mégse szólt senki semmit, mert olyan kis husi volt. Most aztán 4 hónap alatt 2 kg-ot. Össze vissza. Semmi baja.

2011. júl. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 krisztivan ***** válasza:
Nagyon jó súlyban van a kisfiad.És ráadásul szerintem szépen hízott is.Ilyen korban már nem szoktak sokat fölszedni.A fiam 2 hónap alatt 300 grammot hízott.Azt mondta a doki,hogy jól néz ki,érdeklődő és látszik hogy jó húsban van ergó egészséges és ez a lényeg.A fiam most 10hós és 8850gr és 74cm.Ne izgasd magad fölöslegesen.Te tudnád először (mert egy anya megérzi)ha baj lenne!!
2011. júl. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Lányom 3950 grammal született, havi fél kilót hízott, 11-12 hónapos kora köztött meg csak negyed kilót.

1 évesen volt 9650 gramm és 81 cm, ami szerintem tök átlagos.

[link]

9 hónaposan "csak" 8480 gramm (78 cm), 1 éves koréig nappal is 4x cicuzett és baromi jó evő volt/van.


Most 28 hónaposan viszont már 15 kg és 94cm.

2011. júl. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Koszonom,megnyugtattatok.

Mindig mar elore izgulok,mikor hozza kell menni,mert folyton talal valami "hibat".Ja,ma meg azt is mondta,hogy a bal szeme "befele szalad kicsit",magyarul kancsal,erdekes,en mint anyja sose lattam ,sot most se latom,csak olyan almos volt a kisfiam,hogy mar ragadt le a szeme.

Meg az is a problemaja,hogy 2 honaposan megduplazta a szuletesi sulyat,es azota nem hizik rendesen.

Atiratkoznek,csak az a baj,hogy nalunk(Romaniaban)a baba automatikusan az edesanya haziorvosahoz kerul(aki ugye eleve nem gyerekorvos),es latszik is rajta,hogy nem nagyon ert hozza,csak van egy 1,5 eves unokaja,es azt veszi alapul...

2011. júl. 14. 15:35
 9/12 anonim ***** válasza:
Ó, te jó ég. Felnőtt háziorvos egy gyereknek. No nem semmi. Ne adj akkor annyira a véleményére.
2011. júl. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor te keress másik orvost,kérdezz ismerősöket,ismerős kismamákat,hogy ajánljanak neked egy megbízható jó orvost.
2011. júl. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!