Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos anyatejes babám...

4 hónapos anyatejes babám elkaphatja a bárányhímlőt?

Figyelt kérdés
Húsvétkor jönnek rokonok, az egyik kisgyerek most bárányhímlős. Addigra elmúlhat teljesen? Kicsit aggódom.
2009. ápr. 1. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Szia,

Sajnos el.

A barátnőm lánya 2 éves, elkapta a bölcsiben, utána két héttel (ennyi a lappangási idő) kijött a 4,5 hós kisfiún.

2009. ápr. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
6 hónapos korukig általában nem jellemző, hogy elkapnak betegséget. 9 hónapos olt kicsi fiam amikor az orvosnál, találkoztunk bárányhimlős gyerekekkel, de szerencsére nem kapta el. Szerintem addig a kisgyerek is átesik rajta.
2009. ápr. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Szia!Én ugy tudom,ha anyuka volt bárányhimlös,kb. 1 évig védett a baba.
2009. ápr. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Ha most bárányhimlős a rokon gyerek, akkor az húsvétig elmúlik (2 hét). A bárányhimlő a hólyagok beszáradása után nem fertőz. A legjobban a hólyagok megjelenése előtti néhány napban (tehát, amikor még nincs is semmi tünete!). Ha anyatejes a babád és te átestél a bárányhimlőn, akkor az ellenanyagokat a tejjel a babád is megkapja, tehát valamennyi védettsége van. Nálunk a 2 nagyobb gyerek óvodás volt, amikor a kisebb fiam született. Néhány hónapos volt, amikor az oviban bárányhimlő járvány volt. A nagyok megkapták, de a pici nem. Az orvos szerint azért, mert még szopott.
2009. ápr. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válazokat, remélem most még nem kapja el.
2009. ápr. 1. 09:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Pedig hidd el elkaphatja az enyém is elkapta pedig csak egyszer volt itt az unokahugi!Pedig még csak anyatejes volt semmi más!Nagyon gyorsan átvészeltük jól birta szegénykém!Szal nem kell aggódni jobb minnél előbb!És én is voltam himlős kiskoromban!ne aggódj!
2010. márc. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, azóta kicsi lánykám 15 hónapos, de eddig nem kapta el. Pedig tényleg jobb lett volna talán addig amíg "picibb".
2010. márc. 9. 07:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Jaj ne haragudj nem is figyeltem hogy tavalyi kérdés:)jó egészséget nektek!
2010. márc. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért köszi :)
2010. márc. 11. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!