Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudtátok, hogy van utólagos...

Tudtátok, hogy van utólagos szocpol? Mi most kaptuk meg! Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval, mi 2006-ban vettünk egy új építésű házat, illetve az egész párom nevén van. Nem voltunk összeházasodva, még csak nem is éltünk együtt igazolhatóan 1 éve, így nem számítottunk élettársaknak sem hivatalosan, hogy felvehettük volna a megelőlegező szocpolt, így hitellel vettük a lakást szocpol nélkül. Aztán 2009-ben megszületett a kisfiunk. Most tudtuk meg nemrég, hogy utólagosan is lehet igényelni a szocpolt, amennyiben a vételár nem haladta meg a 16,5 milliót. Párom már volt bent a banknál, kitöltött minden szükséges nyomtatványt, és most fogjuk megkapni, a gyerkőc után járó 900 ezer forintot levonják a tőketartozásból. Csak azért írtam le, hátha segítek valakinek az infóval.
2011. júl. 14. 23:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Hol intéztétek és hány gyerekre?
2011. júl. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Otp bank, 1 gyerek.

Ja, és azt lehagytam az infókból, hogy amikor született, akkor én voltam 33,5 éves, párom 36,5 éves, tehát 35 fölötti. Lehet, hogy a megvásárlás számít ebből a szempontból az életkornál.

2011. júl. 14. 23:19
 3/28 anonim ***** válasza:

Érdekes infó, jól titkolják "odafent", hogy ennyire nem tudnak ról az emberek... :(( Köszi, hasznos volt az információd nagyon!


Vajon van valami hatálya, hogy visszamenőleg meddig érvényesíthető? Mi 2001-ben vettük fel a hitelt, és 2008-ban született a gyerkőc... mi se vettünk igénybe szocpolt, mert nem is gondoltuk, h lesz gyerekünk (előtte nem sikerült nagyon sokáig).

2011. júl. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

januártól újra lesz szocpol.

csak hogy ne csak te írj jó híreket :P

2011. júl. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy milyen szabályok vannak rá, de látod, nálunk "több sebből vérzett" a dolog, hogy miért ne vegyük fel a megelőlegezőt, és most mégis megkaptuk. A bank elfogadta, most már csak arra kell várni, hogy az államkincstár utalja át a lóvét nekik, amiből a tőketartozásunkat csökkentik.
2011. júl. 14. 23:26
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Hú, hát nagyon ügyesek voltatok! :) Na, egy telefont nekünk is megér... Pont 1.800 e Ft még a tartozásunk, ha megkapnánk mi is, akkor pont 900 ezer maradna még fent :) Hát nem lenne rossz! Köszi szépen!!
2011. júl. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Csak ne hagyjátok magatokat lerázni! Mi is ahol először érdeklődtünk, azt mondta az ügyintéző, hogy ilyen már nincs, megszüntették, stb. De párom nem hagyta magát, követelte tőle, hogy nézzen utána, és mikor visszajött, mondta, hogy sorry, tényleg jár (előtte már kaptunk egy fülest egy hitelvezetőtől).

Szóval aki érdeklődik, az ne hagyja magát! Aki még szocpolos időszakban vette a kérót, annak jár utólag is!

2011. júl. 14. 23:30
 8/28 anonim ***** válasza:
Ez csak új házra érvényes?És csak a tartozásba lehet beletenni?
2011. júl. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Elvileg a nem újra meg a félszocpol jár, tehát annak is érdemes utánanézni. Hogy mire használható fel, azt nem tudom sajna. :(
2011. júl. 14. 23:32
 10/28 anonim ***** válasza:
meddig járt a szocpol?ha 2009-ben vettük a házat és 2009-ben született a kisfiunk,akkor jár?
2011. júl. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!